Horácká Slavia Draky letos dvakrát porazila, připíše si na konto hattrick?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 35. kola 1. hokejové ligy zajíždí mužstvo Horácké Slavie na led Šumperka. Letošní klání mezi těmito soupeři vždy vyhrála Třebíč, která by se po sérii proher potřebovala chytit a získat body. Ovšem o body usiluje i Šumperk, který by se rád vyhnul baráži. Svědší o tom také posílení mužstva. V Šumperku tedy zítra půje určitě o hodně. Utkání startuje v sobotu 12.ledna od 17:00.

Představme si soupeře Horácké Slavie, kterým je Hokej Šumperk 2003. Nováček 1. ligy do letošní sezony nenaskočil zrovna nejlépe. Hned při premiéře si hokejisté Šumperka odvezli z Olomouce porážku 7:1. Drakům sezona příliš nevychází. Po 34 odehraných kolech se z vítězství radovali pouze sedmkrát a momentálně uzavírají s počtem 21 bodů tabulku Východní skupiny. Šumperk však nenechává nic náhodě a s blížícím se koncem sezony posiluje, ve snaze vyhnout se baráži. Nyní je hlavním trenérem Šumperka Jiří Otoupalík, který byl trenérem Horácké Slavie Třebíč a později také jejího dorosteneckého mužstva. K týmu se připojil bývalý hráč pražské Slavie, útočník Jan Fadrný. Své hostování ve slovenské extralize ukončil obránce Draků Jiří Osina. Draky posílil i olomoucký zadák Jiří Paška. Poslední posilou do přeních řad se stal sedmadvacetiletý centr z Liptovského Mikuláše Miroslav Taragel.

Právě utkání mezi Draky z Šumperka a Horáckou Slavii může mnohé napovědět. Rozdíl mezi oběma kluby je 15 bodů, takže pouze vítězství může Drakům zachovat ještě nějaké naděje na vyhnutí se baráži, která je velice ošidná. Oba celky se na ledě letos potkali dvakrát a pokaždé byla úspěšnější Horácká Slavia a vždy to bylo rozdílem o dvě branky.

Ve dvou posledních zápasech zajížděli Draci na hřiště soupeře. V předminulém kole, tedy ve 33. kole, zajíždělo mužstvo trenéra Otoupalíka na ostravský led. Šumperk sice po druhé třetině vedl 1:2, ale Ostravané vstřelili v závěrečné třetině tři branky, a tak žádné body do Šumperka nakonec neputovaly. V posledním odehraném zápase zajížděli Draci do Havířova. Tam dospěl zápas díky Šumperskému brankáři Lvovi až do samostatných nájezdů, ve kterých se radoval Šumperk, který si nakonec odvezl domů dva body za vítězství 1:2sn.

Nejproduktivnější hráči Hokej Šumperk 2003:

Dušan Bařica - OZ: 27, G: 11, A: 9

Radim Antonovič - OZ: 24, G: 6, A: 12

Roman Meluzín - OZ: 26, G: 6, A: 12

Mezi obránci je nejproduktivnější s 8 body Lukáš Špelda. Brankářskou jedničkou, alespoň co se odchytaných minut týče, je Radek Tihlář.

Sestava Draků, ve které nastoupili v posledním odehraném zápase:

Lev (Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček, Šindler - Klejna, Fadrný, Bařica, Kubica, Meluzín, Ambruz, Grill, Taragel, Stejskal, Kovář, Rákos.

Zápas bude velice důležitý také pro hokejisty Horácké Slavie Třebíč. Klubu se momentálně nedaří a na kontě má 8 proher v řadě. V minulém kole hostilo mužstvo Třebíče na domácím ledě Sarezu Ostrava. Třebíč prohrávala 0:1, ale dobrou hrou ve druhé třetině srovnala krok. Ve 3. třetině za stavu 2:2 domácí polevili, hosté vstřelili dvě rychlé branky a o osudu Třebíče bylo rozhodnuto. Třebíč obralo o body neproměnění velkých šancí a následná okna v obraně.

Sestava Horácké Slavie:

Nedvídek - Hrbáček, Trončínský, Sláma L., Dvořák, Sláma B., Kaláb, Pálka, Bulička - Šurek, Dolníček, Sedlák, Přibyl, Obdržálek, Dibelka, Čech, Zahradník, Heřman, Burian J., Burian V., Bárta.

Utkání mezi Hokejem Šumperk a Horáckou Slavii startuje v sobotu 12. ledna od 17:00.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!