Menu +

Horácká Slavia Třebíč změří ve čtvrtek své síly s Prostějovem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Desátého srpna zavítají na led Horácké Slavie Třebíč prostějovští Jestřábi. Hokejisté Prostějova v minulé sezóně překvapivě skončili už v předkole, kde nestačili na přerovské Zubry, kteří postoupili do předkola z posledního místa. Letos už se předkolo hrát nebude a do play off postoupí prvních osm týmů z tabulky WSM ligy. Jestřábi odehráli zatím jen jeden přípravný zápas s Frýdkem - Místkem. Tento zápas se prostějovským hokejistům nepovedl, jelikož prohráli 2:5. Třebíč už má za sebou tři přípravné zápasy s bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné porážky. Utkání mezi Třebíčí a Prostějovem startuje ve čtvrtek 10. 8. v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.
Sdílejte článek
 

ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ HST NAJDETE ZDE.


LHK Jestřábi Prostějov

Hokejový klub v Prostějově vznikl v roce 1913. Prostějov se nejvíce proslavil v sezóně 1931/1932, kdy se probojoval na celostátní mistrovství. Na tomto mistrovství došli prostějovští hokejisté až do finále, které však o jediný gól vyhrálo pražské LTC. Prostějov se také pyšní třemi prvenstvími na Tatranském poháru. Za svoji existenci vystřídal Prostějov celkem sedm názvů.

V sezóně 2013/2014 Jestřábi vyhráli skupinu Východ ve druhé lize a postoupili tak do play off. Jak play off tak i následnou baráž o WSM ligu prostějovští hokejisté zvládli a od sezóny 2014/2015 Jestřábi hrají druhou nejvyšší hokejovou soutěž v České republice.

První rok ve WSM lize se Prostějov trápil a musel bojovat o udržení. Prostějovští Jestřábi hektickou část sezóny zvládli a ve druhé nejvyšší tuzemské lize se udrželi.

O rok později se z outsidera stal velmi silný tým. Prostějov se z minulé sezóny ponaučil, a nakonec se po základní části umístil na celkovém pátém místě. Ve čtvrtfinále ovšem Prostějov tvrdě narazil na pražskou Slávii, která nedala Jestřábům žádnou šanci. I tak ale hokejisté Prostějova mohli považovat svoji sezonu za velmi úspěšnou.

V loňské sezóně Prostějov těsně nepostoupil do elitní šestky tabulky a po urputném souboji s přerovskými Zubry skončil v předkole.

Významné posily Prostějova

David Dvořáček - David Dvořáček strávil minulou sezónu v Havířově, kde si nevedl vůbec špatně. Ve 48 utkáních si připsal skvělých 26 bodů za 11 branek a 15 asistencí. David patří mezi velice šikovné hráče a do prostějovského týmu skvěle zapadá.

Milan Švarc - Tento jednadvacetiletý hokejista hrál minulou sezónu za Klatovy a deset utkání stihl odehrát i za extraligovou Plzeň. V Klatovech odehrál celkem 35 utkání v základní části a nasbíral obdivuhodných 48 bodů, čímž dal jasně najevo, že už mu je druhá liga malá.

Tomáš Divíšek - Tento ostřílený sedmatřicetiletý hokejista, který v předešlých letech hrál v mnoha extraligových klubech, zažil bodově velmi štědrou minulou sezonu. Ve 46 utkáních získal celkem 43 bodů, což je v průměru skoro bod na zápas. I přes výbornou formu Tomáše Divíška se však Most ve WSM lize neudržel. Tomáš si tak našel nové angažmá v Prostějově. Uvidíme tedy, jak se Tomášovi bude dařit v novém působišti. Jisté ovšem je, že Prostějov si od tohoto útočníka hodně slibuje.

Tomáš Nouza - Tak tohle se prostějovským Jestřábům opravdu povedlo. Do Prostějova zamířil Tomáš Nouza, který v předešlých třech letech oblékal dres českobudějovického Motoru. Tomáš Nouza je hotová továrna na kanadské body. V sezóně 2014/2015 získal celkem 77 bodů z 52 utkání. O rok později 51 bodů ze 49 utkání a v loňské sezoně 42 bodů z 50 utkání. Jestřábi si do týmu přivedli velezkušeného útočníka, který jim dozajista výrazně pomůže při cestě do play off.

Třebíč stihla odehrát tři přípravné zápasy

V prvním přípravném utkání Třebíč málem porazila brněnskou Kometu. Ve třetí třetině ovšem Horácká Slávia o dvougólový náskok přišla a utkání skončilo remízou. Na druhé přípravné utkání odcestovali třebíčští hokejisté do Přerova. V Přerově se však žádný třebíčský hráč neprosadil a hokejisté s bílou hvězdou na hrudi prohráli 0:3. Doma ovšem Třebíč porazila Žďár nad Sázavou 5:3 a fanoušci třebíčského týmu se tak konečně dočkali výhry.

Prostějov odehrál jen jediné přípravné utkání

Prostějov si ve svém prvním přípravném zápase moc dobře nevedl. Už po dvou třetinách Jestřábi ztráceli na svého soupeře pět branek. V závěrečné periodě sice Prostějov vstřelil dvě branky, ale i tak prohrál 2:5.

Přípravné zápasy Třebíče

Třebíč - Kometa 2:2

Přerov - Třebíč 3:0

Třebíč - Žďár nad Sázavou 5:3

Přípravné zápasy Prostějova

Prostějov - Frýdek-Místek 2:5

Sestava Třebíče z posledního přípravného zápasu: Šoustal (Svoboda Dominik) – Brančík, Kaláb, Sedláček, Hort, Wasserbauer Jiří, Svoboda Karel, Erat, Dolníček, Novák, Vodný, Wasserbauer Jan, Kristl, Malec, Heinrich, Paták, Čejka, Král, Ferda

Sestava Prostějova z posledního přípravného zápasu: Grog – Kolář, Krejčí, Žovinec, Horyna, Pařízek, Bažant, Smutný – Dvořáček, Venkrbec (C), Nouza, Hajný, Zabloudil, Kellerstein, Augustín, Hozák, Švarc, Zabloudil, Fiala, Marek

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024