Horácká Slavia bude v Mladé Boleslavi bojovat o naději na prodloužení série

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčští hokejisté dokázali po dvou porážkách na ledě Mladé Boleslavi doma potěšit své fanoušky jedním vítězstvím. Vynutili si tak minimálně pátý zápas hraný opět na ledě Středočechů. Horácká Slavia svými výkony potvrdila, že může hrát rovnocennou partii i proti týmu, který má zkušený a široký kádr s celou řadou ostřílených extraligových hráčů. Třebíčští budou v neděli především bojovat o naději na prodloužení čtvrtfinálové série.
Páté utkání série Mladá Boleslav – Horácká Slavia Třebíč začíná v neděli 25. března v 17:00 hodin. Pro fanoušky bude připraven i on-line z utkání.

Třetí čtvrtfinálový zápas:

Třebíč – Mladá Boleslav 2:1 PP (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0), branky: Dibelka, Zahradník – Král

Po dvou porážkách v Mladé Boleslavi se Horácká Slavia poprvé v play-off představila svým fanouškům. Třebíčští také vstoupili do třetího utkání čtvrtfinálové série s obrovským nasazením a od úvodních minut se tlačili do útoku. Jejich aktivita přinesla ovoce již v 7. minutě, kdy při přesilovce 5:3 dorazil Ščerbanovu střelu do sítě Lubor Dibelka – 1:0. Potom předvedli hosté několik nebezpečných akcí, ale Růžička byl pozorný.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný boj a Středočeši využívali každou sebemenší příležitost k ohrožení domácí branky. Třebíčští pozornou defenzívou uhájili těsný náskok i do poslední třetiny.

Tu zahájili domácí borci opět aktivně a předvedli několik pěkných kombinací, ze kterých se ale gólově neprosadili. Hosté s blížícím se koncem poslední dvacetiminutovky stupňovali své úsilí. Růžička ovšem stále držel čisté konto, mnohokrát předvedl skvělé zákroky, na nichž si vylámali zuby i nejlepší kanonýři hostí. Středočeši ale potvrdili, jak zkušeným týmem jsou. Půl minuty před koncem závěrečné třetiny se prosadil kanonýr Král a vynutil si prodloužení. V něm se zrodily šance na obou stranách. O osudu zápasu rozhodla nakonec přesilová hra domácích, při ní se v 66. minutě prosadil Petr Zahradník a stanovil konečné skóre zápasu na 2:1 pro Horáckou Slavii.

Čtvrtý čtvrtfinálový zápas:

Třebíč – Mladá Boleslav 1:4 (1:0, 0:1, 0:3), branky: Dolníček – 2 Šindel, Eiselt, Gombár

Čtvrtý zápas série měl obdobný úvod jako ten předchozí. Domácí se hned zkraje utkání ujali vedení, když ve 4. minutě se dokázal prosadit David Dolníček. Pozornou hrou domácí udrželi nadějný stav do začátku druhé třetiny. V 26. minutě však hosté udeřili a to při vlastní přesilovce, kdy byl úspěšný Eiselt. Třebíčští na obdrženou branku reagovali zvýšeným úsilím, vytvořili si tlak i několik šancí. Ani jednu ale nedokázali proměnit ve vedoucí branku.

Na začátku třetí třetiny se hosté prosadili podruhé a to zásluhou Šindela. Třebíčští nesložili zbraně, dřeli a sáhli si až na dno svých sil. Zkušený soupeř si již ale náskok dokázal pohlídat a v závěru se ještě dvakrát střelecky prosadil. Poslední gól utkání padl při power-play domácích.

Po čtyřech duelech série tak Horácká Slavia prohrává 1:3 na zápasy a pokud ji chce prodloužit a ještě jednou vrátit na třebíčský led, musí bezpodmínečně uspět v neděli v Mladé Boleslavi. Úkol je to velmi náročný, ale naděje na zvrat v sérii stále žije.

Středočeši však zatím mají v sérii stoprocentní bilanci z domácích zápasů a chtějí uspět i dnes. Naproti tomu Třebíčští nemají co ztratit a proti soupeři, který je favoritem nejen v sérii, ale také v celém play-off, mohou jen překvapit.

Předpokládané sestavy:

Horácká Slavia Třebíč: Růžička – Ščerban, Rehák, Hrbáček, Sláma, Lučka, Kaláb, Šefčík, Bulička – Laš, Dolníček, Dibelka, Čech, Zahradník, Pšurný, Přibyl, Oliva, Látal, Burian, Kubica, Kundela.

Mladá Boleslav: Altrichter – Gulaši, Nedoma, Majeský, Bauer, Jindra, Drábek, Kolda, Ťupa – Gombár, Král, Zdráhal, Eiselt, Šindel, Rozsíval, Lipina, Sedlák, Kadlec, Piecha, Nouza.

Utkání Mladá Boleslav – Horácká Slavia Třebíč začíná v neděli 25. března v 17:00 hodin.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!