Menu +

Horácká Slavia se přesouvá zpět mezi své mantinely, kde v sobotu vyzve Kolín

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy mají před sebou další těžký úkol, kterým bude vzájemné měření sil s kolínskými Kozly. Svěřenci Kamila Pokorného sice stále zůstávají stoprocentní, ale z této bilance nelze vyvozovat žádné ukvapené závěry, jelikož se stále jedná o začátek sezony a stát se může cokoli. Nicméně parta okolo kapitána Ladislava Bittnera udělá vše proto, aby vítězná série dále pokračovala. Střetnutí s Kolínem bude dozajista důkladným prověřením třebíčských sil, protože to byli právě Kozlové, kdo zastavil vítěznou sérii pražské Slavie a hráči s bílou hvězdou na hrudi se tak díky otočenému klání s Benátkami nad Jizerou posunuli na samotný vrchol tabulky. Nutno však podotknout, že zbývá odehrát ještě mnoho klání a vše se může ze dne na den změnit. . Zápas s Kozly startuje v sobotu v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia se z Benátek nad Jizerou sice vrátila s plným bodovým ziskem, ale na hřišti soupeře nechala mnoho sil. Celek složený z mladých nadějí libereckých Bílých Tygrů byl velmi nebezpečný a v závěrečné periodě si vytvořil i jednobrankové vedení. Svěřenci Kamila Pokorného však ukázali skvělý charakter mužstva a tuhou bitvu v závěrečné části základní hrací doby otočili. Benátky nad Jizerou ale ukázaly, že i přes to, že se v tabulce nachází stále na nelichotivém předposledním místě, tak dokáží pořádně potrápit svého soupeře. Bílé hvězdy se díky zdařilému finiši posunuly na první příčku, ale tabulka je velmi nabitá a soutěž je teprve na svém staru. Celkové pořadí navíc po každém odehraném kole připomíná hru “škatulata hejbejte se” a nikdo rozhodně nemá nic jistého.

K poslednímu odehranému klání se pro třebíčský web vyjádřil i trenér Kamil Pokorný, který hovořil o hráčském kádru, fanoušcích a přidal také své postřehy ze hry.

„Naše fanoušky bychom rádi pozvali na sobotní zápas s Kolínem. Už při zápase s Frýdkem-Místkem si myslím, že klukům hodně pomohli. Věřím, že nás diváci přijdou podpořit i v sobotu proti Kolínu, který určitě nebude jednoduchým soupeřem. ”

„Co se týče samotného zápasu, tak uvidíme, v jaké sestavě vyjedeme. Máme nějaké marody a uvidíme, jestli se dají do soboty do kupy. Co se týká Martina Dočekala a Silvestera Kuska, tak Kometa má své starosti se zdravotním stavem kádru, takže uvidíme, kdo bude k dispozici. Ať vyjedeme v jakékoli sestavě tak budeme chtít na domácím ledě odehrát výborný zápas a budeme si chtít jít pro vítězství. O to samé se ale bude snažit soupeř, a proto říkám, že to nebude jednoduché utkání a je potřeba se na něj dobře nachystat. ”

„V Benátkách nad Jizerou nenastoupil Jirka Hunkes, kvůli střevním potížím a po delší pauze začal od pondělí trénovat Adam Gajarský a my zatím zvažujeme, jestli jej nasadíme do sobotního zápasu. Adam Gajarský sice už trénuje, ale uvidíme, jak na tom bude. Nějaké nové šrámy jsme si navíc přivezli z Benátek nad Jizerou. Takže uvidíme, jak na tom kluci budou, ale my věříme, že se nám podaří poskládat kvalitní sestavu. ”

„V Benátkách to z naší strany nebyl úplně top zápas, ale máme nachystané video a budeme mít spoustu výhrad k tomu utkání. Pochvala může být jen za to, že jsme se za stavu 1:2 zmobilizovali a do sítě dotlačili dvě branky, díky čemuž jsme zápas otočili. Jinak tam bylo spoustu chyb a měli jsme i špatný vstup do zápasu. Nasazení bylo také malé a pro soupeře byl výsledek velmi krutý. Tak to ale v hokeji chodí a my se z takového zápasu musíme poučit. Takto prostě nejde odehrát zápas a čekat, že ho znovu vyhrajeme. To už se nám takto víckrát nepodaří, a proto budeme apelovat na hráče, aby v sobotu podali úplně jiný výkon. ”

„Za vstup do sezony jsme samozřejmě rádi, jelikož každý bod je v této soutěži důležitý, ale rozhodně se nevznášíme v oblacích a víme, že potřebujeme poctivě a tvrdě makat, respektovat soupeře a důkladně se na něj připravit. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Michal Vodný (1+4)

nejlepší střelec: David Michálek (3+1), Václav Krliš (3+0)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (1+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,81%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – M. Furch, L. Doudera, Poizl, L. Forman, Tureček, Mlčák, Zukal – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Kusko, Nedvídek, Krliš – Ferda, Michálek, Vodný – Vedral, Křehlík.

SC KOLÍN

Kozlové mají za sebou stejně jako Třebíč čtyři odehraná kola. Na své první vítězství si ale museli počkat až do středy. O to cennější ale bylo, jelikož se jim podařilo skolit silnou pražskou Slavii, která byla až do této chvíle suverénní. Kolínští hokejisté mají v současné chvíli na svém kontě čtyři body, za jednu výhru v základní hrací době a prohru v samostatných nájezdech. Vedení loňského nováčka soutěže před letošní sezonou k výrazným změnám v kádru nesáhlo a věří loňskému modelu sestavy. Navíc se Kolín spoléhá na spolupráci s extraligovým Mountfieldem HK.

Nicméně několik nových jmen přeci jen v nové sezoně bude oblékat dres s kozlem na hrudi. Po několika ročnících strávených v nedalekém Slovensku se pro návrat do vlasti rozhodl Václav Čížek, který by se mohl stát oporu zadních řad Kolína. Pomoci má i Ondřej Kachyňa, který se ke Kozlům přesunul z havířovského AZetu. Kolínští hodně spoléhají i na mladého forwarda Štěpána Matějčeka, který po výborné sezoně v tenkrát ještě druholigovém Vrchlabí, zamířil do Chance ligy, kde se v kádru ústeckého Slovanu rozhodně neztratil. Nyní je před ním nová výzva.

Kozlové se naopak museli rozloučit s Jakubem Husou, který přes to že byl obránce, měl průměr skoro bodu na zápas a získal nabídku z ambiciózní Poruby, kterou se rozhodl akceptovat. Zahraniční angažmá zvolil Lukáš Blaha, který si vyzkouší druhou nejvyšší francouzskou soutěž ve městě Brerst. Do stejné země se vydal i Patrik Mašín. Ten ale podepsal v Amnéville, které hraje až třetí nejvyšší soutěž. Ostatní hráči, kteří změnili působiště, si našli angažmá v jiných druholigových celcích v České republice.

Stěžejní útočnou trojici ve složení David Šafránek, Zdeněk Král a Václav Jankovský se však Kozlům podařilo udržet. Na jejich střelecký prach bude Kolín v této sezoně hodně spoléhat.

Statistiky hráčů Kolína

lídr kanadského bodování: Zdeněk Král (2+2)

nejlepší střelec: Zdeněk Král (2+2)

nejlepší nahrávač: Václav Jankovský (0+3), Václav Čížek (0+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Martin Sejpal 89,58%, Tomáš Sajdl 88,33%, Henri Kiviaho 91,43%

Sestava Kolína z minulého utkání: Kiviaho – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek, Váchal – J. Sklenář, Šafránek, Petržilka – Jankovský, Štohanzl, Král – Krejčík, Morong, Veselý - Zumr, Matějček, Poppel.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy v sobotu vyzvou svou pražskou jmenovkyni

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

19.10.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021