Menu +

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy čeká šlágr kola, ve kterém poměří síly s kališníky, kteří zatím suverénně zvládají novou sezonou a právě s třebíčskými hokejisty se přetahují o vedoucí pozici v tabulce. Svěřenci Kamila Pokorného předvádí zodpovědné výkony, díky kterým natáhli svou sérii vítězství až na jedenáct zápasů a poprvé padli až ve dvanáctém kole. Kališníci ztrácí na partu okolo kapitána Ladislava Bittnera pouhý jeden jediný bod a navíc mají ještě zápas k dobru. Z výpočtů je tedy zřejmé, že vítěz půjde do čela celé soutěže a tento souboj těžkých vah může být pro diváky velice atraktivní. Bitva mezi první Třebíčí a druhými Litoměřicemi má první buly na programu ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčská parta po dlouhých jedenácti kláních bez porážky v sobotu poprvé padla na ledě Vrchlabí. V tomto zápase se mezi střelce dvakrát zapsal obránce Lukáš Doudera, který je současně také nejvytěžovanějším hráčem bílých hvězd. I přes to, že Horácké Slavii tento zápas nevyšel podle představ, tak se ihned po návratu domů dala do příprav na silově velmi náročné utkání s Litoměřicemi, které zažívají snový start sezony.

Kamil Pokorný společně Jaroslavem Barvířem budou hodně spoléhat na vyrovnanost všech čtyř formací, které se v bodové produkci vzájemně doplňují, a Třebíč tak nemusí spoléhat pouze na jeden či dva útoky. To je v mnoha ohledech jeden z klíčových faktorů, který je podepsán snad pod každým vítězstvím, které Horácká Slavia získala. Vše je navíc zezadu podpořeno konstruktivní obranou a skvělým Pavlem Jekelem. V minulém utkání také poprvé okusil zápasové tempo Jan Mičán, který sice naskočil až v průběhu utkání, ale počínal si velmi dobře. I když teď na Třebíč čeká přímý konkurent v boji o vedoucí pozici, tak co se týče přípravy, žádné odlišnosti v ní nebudou. Horácká Slavia se pečlivě připraví, tak jako na každý jiný zápas, o čemž mluvil i hlavní lodivod Kamil Pokorný.

„Na Litoměřice se budeme připravovat úplně stejně jako na každého jiného soupeře. Akorát jsme teď neměli vložené hrací pondělí, takže jsme měli volnou neděli a mohli jsme si odpočinout. Nyní máme dva tréninky na to, abychom se na soupeře nachystali. ”

„Jiří Hunkes do zápasu pravděpodobně nezasáhne. Jiří začne postupně trénovat, ale do zápasu s Litoměřicemi s největší pravděpodobností ještě nenaskočí. Zranění do hry nepustí ani Michala Vodného. Ostatní členové kádru by měli být v pořádku. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Václav Krliš (7+5)

nejlepší střelec: Václav Krliš (7+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+9)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,13%, Jan Mičán 100%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (36. Mičán) – L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Poizl, Mlčák, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Kusko, Burian – D. Sklenář, D. Michálek, Ferda.

HC Stadion Litoměřice

Stadion zatím v letošní sezoně bodoval ve všech odehraných bitvách a s třiceti body se drží v těsném závěsu za Třebíčí. Kališníci už mají na opasku skalpy několika zvučných týmů. Zmínit můžeme například Porubu, Vsetín, Vrchlabí nebo Duklu. Forma Litoměřic je opravdu obdivuhodná a v jiných sezonách by možná dokonce vedli ligu, ale letos pravidelně sbírá body také skvěle sehraná Třebíč.

Kádr kališníků je sestavený převážně z mladých talentů, které vhodně doplňují zkušení hokejisté. Tato skladba týmu se Litoměřicím zatím velmi vyplácí. Tým táhne teprve devatenáctiletý Josef Koláček, který je společně s Lukášem Válkem nejproduktivnějším hráčem Litoměřic. Druhý jmenovaný má navíc vyřízené střídavé starty v extraligové Vervě, kde dlouhá léta působil. Nejlepším snajprem kališníků je třiadvacetiletý Fin Riku Sihvonen, který se v Čechách výborně aklimatizoval a zařadil se mezi nepostradatelné hráče svého týmu. Tradičně také bodově nestrádá konstruktivní obránce Jan Holý, který už druhou sezonu v řadě dokazuje, že jeho přestup z Jihlavy byl trefou do černého.

V brankovišti pravidelně září Tomáš Král, jehož úspěšnost zákroků je nad třiadevadesáti procenty. Záda tomuto ostřílenému brankáři kryje teprve sedmnáctiletý David Čermák.

Statistiky hráčů HC Stadion Litoměřice

lídr kanadského bodování: Lukáš Válek (5+6), Josef Koláček (4+7)

nejlepší střelec: Riku Sihvonen (8+2)

nejlepší nahrávač: Josef Koláček (4+7), Roman Přikryl (1+7), Jan Holý (0+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Tomáš Král 93,21%, David Čermák 88,57%

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Tomáš Král – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, Pajer – Rouha, Berka, Smola.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy po skončení reprezentační pauzy zvládly oba duely a nyní se přesouvají bojovat o body do Kolína

20.11.2021