Menu +

Horáckou Slavii čeká šlágr kola, kdy se střetne s lídrem ligy a bude se na něj moci dotáhnout

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčská parta se připravuje na domácí duel s hvězdami nabitou Porubou, která si v posledním odehraném klání poradila s pražskou Slavií. Bílé hvězdy jsou nejbližším konkurentem ostravského celku, který si brousí zuby na vítězství v základní části. Svěřenci trenéra Kamila Pokorného sice po reprezentační přestávce nestačili na zvedající se Berany, ale zatím se stále drží v závěsu právě za Porubou. V případě tříbodového úspěchu by družina Ladislava Bittnera mohla se svým sokem srovnat bodový stav, i když tým trenéra Jiřího Režnara má odehrané o dvě klání méně. Střetnutí bílých hvězd s Porubou je na programu ve středu v 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy si chtěly přenést svou vítěznou formu přes reprezentační přestávku do klání s Berany, ale Zlín se v posledních kolech mohutně zvedal a na domácím ledě potvrdil své zlepšení. Přesto si však Horácká Slavia vzhledem k souhře výsledků drží skvělou druhou pozici. Ostatní celky už se však začínají dotahovat a liga se začíná velmi vyrovnávat. Teď bude tedy záležet na každém klání. Kupříkladu deváté místo dělí od toho druhého pouze šest bodů. Bude tedy zajímavé pozorovat, s jakou formou se týmy vrátí do soutěže.

Třebíči se konečně vrátil do sestavy Václav Krliš, který dlouhou dobu chyběl kvůli zranění, a Kamil Pokorný tak nemohl využít jeho služeb. Horácká Slavia by tak konečně mohla být v plné síle. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera bude potřebovat být v co nejlepší kondici, jelikož po klání s Porubou bude následovat střetnutí s jihlavskou Duklou. O náročný program tedy nebude nouze.

I přes to, že většina třebíčských pušek v neděli mlčela, tak si Ladislav Bittner stále drží pozici nejlepšího střelce ligy. O tu se v současné chvíli dělí s Lukášem Žálčíkem z konkurenčního Šumperku. Na nejvyšší pozici v tabulce kanadského bodování útočí Martin Dočekal, který na současného lídra ztrácí tři body. Slušná čísla má i Pavel Jekel, který je podle statistik pátým nejlepším brankářem soutěže. Navíc má oproti svým konkurentům mnohem vyšší vytížení.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (8+12)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (12+5)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (1+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,69 %, Jan Mičán 88,35 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, J. Stehlík, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Mat. Novák – Krliš, D. Michálek, Ferda – Svoboda, Šilhavý, Meluzín.

Co říkají týmové statistiky?

Úspěšnost třebíčských přesilovek se stále drží na vysoké úrovni a s procentuálním využitím 24,66 % je třetí nejlepší v celé soutěži. Poruba je na tom s hodnotou 26,53 % ještě o něco lépe. Dojde tedy ke střetu dvou extrémně silných speciálních formací. Ostravský celek se může pochlubit i skvělým bráněním oslabení, které je s hodnotou 89,17 % na čele této statistiky. Bílé hvězdy jsou na osmé pozici s procentuální hodnotou ubránění 80,95 %. Svěřenci trenéra Kamila Pokorného jsou však stále nejméně trestaným celkem. Poruba je naopak na trestné lavici jako doma. Je totiž nejvíce vylučovaným klubem.

RT TORAX Poruba

Ostravský celek zatím dominuje Chance lize a vypadá to, že dává zapomenout na hrubě nevydařenou loňskou sezonu. Porubě konečně vyšla sázka na nově příchozí útočná esa. Jak Jakub Šlahař, tak i Roman Pšurný se dokázali rychle aklimatizovat a táhnou svou družinu k vytoužené špičce tabulky. Výborně se chytila i útočná pětice Šoustal, Berisha, Vildumetz, Střondala a Hrníčko. Porubě to prostě lepí a padá jí do sítě, na co sáhne. Nikomu se v této sezoně nepodařilo nastřílet více branek.

Osmnáct odehraných kol a pouze čtyři prohry. To asi hovoří za vše. Tým vedený trenérem Jiřím Režnarem jde tvrdě za svým a po reprezentační přestávce se dokázal vrátit na led ve velkém stylu. Jako nůž máslem totiž hráči ze Slezska projeli střetnutím s pražskou Slavií, kterou doma vyprovodili sedmi brankami. Třešničkou na dortu byla paráda v podání Jakuba Hrníčka, který skóroval á la Granlund.

Statistiky hráčů Poruby

lídr kanadského bodování: Jakub Šlahař (9+11), Roman Pšurný (5+15)

nejlepší střelec: Jakub Šlahař (9+11), Tomáš Šoustal (9+9)

nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (5+15)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Dolejš 92,08 %, Ondřej Bláha 92,51 %

Sestava Poruby z minulého utkání: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Karafiát – Christov, Střondala, Hrníčko.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy po skalpu své jmenovkyně přivítají doma Zubry!

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyráží do Prahy, kde svedou bitvu se svou jmenovkyní!

20.01.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se chystají na příjezd prostějovských Jestřábů!

18.01.2023