Menu +

Jakub Žiška - stíhací jízda bude ještě velice těžká

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Důležité utkání čekalo domácí Horáckou Slavii ve 35 kole první ligy. Soupeřem jí byl tým SK Kadaň, který bojuje o play-off. Zápas, v němž domácí byli po většinu času přinejmenším aktivnějším mužstvem, nakonec dospěl za bezgólového stavu do prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, když v poslední minutě z nájezdu dva na jednoho skóroval Lukáš Pech. Velmi pohledný zápas s nešťastným koncem pro domácí zhodnotil kapitán Třebíče Jakub Žiška.
Sdílejte článek
 
Utkání, v němž si dva body za vítězství v prodloužení vybojovali hosté z Kadaně se divákům muselo líbit. Zvláště ve druhé polovině utkání a v prodloužení bylo k vidění šancí na několik zápasů. Aktivnější a nebezpečnější byli domácí Slavisté. Přesto se z výhry a dvou bodů radovali Severočeši.

Co na průběh zápasu říká kapitán domácích Jakub Žiška?
Byl to dnes výborný zápas, bohužel se špatným koncem pro nás. Zvláště ve druhé polovině zápasu jsme si vytvořili velké množství šancí na to, abychom ten zápas zvládli, a abychom ho mohli vyhrát. Nepovedlo se nám však proměnit ani ty nejvyloženější šance a to dneska rozhodlo. Hokej se hraje na góly a ne na šance, nebo na krásu. Soupeři se podařilo ten jeden gól vstřelit a proto vyhrál.

Vynikající příležitosti, jež si Třebíčští vypracovali v prodloužení, po brance doslova volaly. Zvláště nájezd Jiřího Berouna byl určitě gólovou šancí. V poslední době to bylo již několikáté utkání, které Horácká Slavia dovedla do prodloužení, ale nikdy se jí nepovedlo bonusový bod získat. Naopak vždy v prodloužení inkasovala.
Je to pravda, ale nemyslím, že by nám to nějak leželo v hlavě. Před tím inkasovaným gólem jsme si vytvořili několik výborných gólových šancí a mohli jsme rozhodnout. Určitě se prodloužení nebojíme a nejdeme na led s nějakým despektem. To určitě ne. Nechci se vymlouvat na štěstí, protože to, jestli dáme z vyložené šance gól je otázka jak trochy štěstí, tak i hokejového umu, posmutněle hodnotí nulu na kontě vstřelených branek třebíčský kapitán.

To, že si Třebíčští byli vědomi důležitosti dnešního zápasu jen potvrzují další slova zklamaného Jakuba Žišky.
Samozřejmě jsem věděli o důležitosti dnešního zápasu, protože pokud by mužstva, která honíme prohrála snížil by se náskok na sedm bodů. Takhle je to pořád o devět. Počet zápasů, které zbývají do koce základní části soutěže se pomalu snižuje a ta stíhací jízda bude ještě velice těžká. Velice.

I přes prohru v prodloužení však diváci, kteří na stadion přišli, shlédli jedno z nejlepších utkání, jež Horácká Slavia v této sezóně odehrála.
Diváci velmi dobrý výkon hráčů ocenili poděkováním a v hledišti zaplály prskavky a světlice, kterými se domácí fanoušci s hráči na dobu vánoční přestávky rozloučili.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020