Menu +

Jasno u brankářů, Pakarinem zůstává, na střídavé starty bude k dispozici i Altrichter

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Před těžkou situaci byl postavený třebíčský klub. Z prvního přípravného utkání odstoupil kvůli zdravotním potížím první brankář a dlouholetá opora Pavel Jekel a Horácká Slavia tak musela rychle shánět náhradu. Na testy přišli z finského klubu Ilves Samu Pakarinen a mladý Martin Altrichter, syn vynikajícího brankáře stejného jména. Oba dostali od trenérů prakticky stejný prostor, oba navíc trenéry zaujali. Nakonec padla volba na Samu Pakarinena, který tak vytvoří brankářskou dvojici s Janem Mičánem. Martin Altrichter by ale měl být našemu klubu k dispozici formou střídavých startů.
Sdílejte článek
 

Sportovní manažer a hlavní trenér Kamil Pokorný měl v posledních dnech se svým týmem, včetně trenéra brankářů Jaroslava Odehnala hodně napilno. Museli totiž rozhodnout o tom, kdo společně s Janem Mičánem obsadí místa prvních dvou brankářů. Volba nakonec padla na přece jen zkušenějšího finského urostlého Samu Pakarinena.

„Dnes jsme po dlouhé době rozmýšlení a zvažování všech možných variant rozsekli otázku gólmanů v našem klubu. Oba dva, ať už Samu Pakarinen nebo Martin Altrichter se ukázali velice dobře. Rozhodování pro nás bylo o to složitější. Nakonec jsme se přiklonili na stranu Samu Pakarinena, který má trošku víc zkušeností z minulé sezóny a podepsal u nás smlouvu do konce kalendářního roku 2023 s možností prodloužení. Věříme, že Samu se rychle aklimatizuje a co jsme se ho ptali, je zde spokojený. Doufáme, že bude podávat výborné výkony, a že s Honzou Mičánem vytvoří kvalitní dvojici. Dá se říct, že pro třebíčský hokej jde tímto podpisem o historický milník a chvíli. Poprvé co klub působí v první lize jsme angažovali finského hráče, navíc na důležitém postu brankáře. Věřím, že to bude zajímavé i pro diváky, najdou si k němu cestu a Samu nám tady odvede výbornou práci."


VSTUPENKY NA MISTROVSKÁ UTKÁNÍ HST ZDE


Ani Martin Altrichter však neklamal, což Kamil Pokorný ocenil a talentovaného mladíka bude dále sledovat. Ve hře je i možnost, že se v dresu Horácké Slavie ještě v této sezóně může objevit.

„Co se týče Martina Altrichtera, byli bychom rádi, kdyby byl v zápasovém vytížení a s klubem, se kterým on teď jedná bychom se chtěli domluvit na střídavých startech k nám do HST. Je to rozhodně talentovaný kluk, který tady předvedl velice dobré výkony. My jsme se ale museli rozhodnout jen pro jednoho, takže na něj zatím nezbylo místo. Rádi bychom ho ale měli na střídavý start, kdyby nás v sezóně cokoli potkalo, abychom po něm mohli sáhnout. Své kvality u nás potvrdil.“

A jaká je situace u Pavla Jekela? Aktuálně je po operaci zad a probíhá léčba, která však zabere delší časový úsek.

První mistrovské utkání čeká svěřence trenérů Pokorného, Barvíře, Dolníčka a Odehnala už ve středu 13. září od 17:30. A půjde o pořádně ostrý start do soutěže. Do Třebíče totiž přicestuje v roli soupeře loňský finalista ze Vsetína.

SOUPISKA MUŽŮ HST 2023 - 2024 ZDE

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024