Menu +

Jeden z největších zážitků, říká Novák o univerziádě. Sledoval i Třebíč

Rozhovory
Na letošní univerziádě měl třebíčský hokej zastoupení v podobě Matěje Nováka. Ačkoliv se mladí Češi do finálových bitev neprobojovali, Novák patřil k nejproduktivnějším borcům národního týmu. V rozhovoru přišla řeč na úroveň turnaje návštěvnost i zápasy Horáků.
Sdílejte článek
 

Jak sis hokejový turnaj na univerziádě užil?

Turnaj jsem si od prvního dne užíval. bylo to skvěle zorganizované. Turnaje pro mě už nejsou zvykem, bylo to takové play-off od prvního zapasu.

Co se týče individuálních statistik, dařilo seti. Zaznamenal jsi góly i asistence.

Naše lajna byla celkem produktivní, takže se dá říct, že to bylo dobré Rychle jsme si na sebe zvykli a hrálo se mi skvěle.

Jaký to vlastně byl pocit, když jsi na sobě měl národní dres?

Každého zápasu v národním dresu si vážím a tenhle, který je spojený s univerzitním sportem a školou je pro mě velmi cenný.

Je to pro tebe největší zážitek v dosavadní kariéře?

Je to určitě jeden z největších zážitků.

„Hokej byl opravdu kvalitní, až mě to samotného překvapilo."

Kolik diváků chodilo na vaše zápasy?

Hokejový turnaj se hrál na dvě skupiny. Na zápasy Američanů chodilo většinou vyprodáno. Na nás, když se hrálo v nějaký normální čas, tak přišlo zhruba 600 lidí. Naopak semifinále a finále se hrálo v Herb Brooks Aréně, kde bylo téměř vyprodáno.

Jak bys popsal hokej, který se na turnaji hrál?

Hokej byl opravdu kvalitní, až mě to samotného překvapilo. Některé týmy měly soustředění už například měsíc před akcí. Zápasy byly velice vyrovnané a prakticky nikdo nevěděl, v jakém tempu bude zápas probíhat nebo v jaké sestavě tým přijel

Je hokej na univerziádě v něčem srovnatelný s Chance ligou?

Určitě rychlostí, Japonci například velmi dobře bruslili, Kanada měla naopak hráče, co hráli na farmě NHL, někteří hráči z Kazachstánu hráli pro změnu v KHL. Takže kvalitu to mělo, jen si myslím že Chance liga je více založená na taktice a zkušenostech hráčů.

Stihl jsi sledovat zápasy Třebíče?

Díval jsem se. Měli jsme o šest hodin méně, takže jsem většinou u oběda sledoval zápasy. S klukama jsem byl v kontaktu a těším se na další zápasy za Třebíč.

Podobné články

Rozhovory

Třebíč je srdcovka, ale potřeboval jsem změnu. Jít do Komety? Vrchol, říká Barvíř

před 3 dny
Rozhovory

Narvaný zimák a velké oslavy. Opravdu krásné období, vzpomíná Buďa na postup

24.06.2024
Rozhovory

Příprava probíhá podle plánu, hlásí Dolníček. Hráčský trh sleduje

24.06.2024