Menu +

Již ve čtvrtek na přípravné derby s Duklou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Ve druhém domácím přípravném zápase před nadcházející prvoligovou sezónou přivítají hráči Horácké Slavie ve čtvrtek 9. srpna od 17:30 hodin na vlastním ledě tým Dukly Jihlava.. Po prohře s extraligovým vicemistrem z Brna (0:5) a prohrou po samostatných nájezdech s Orly Znojmo (6:5sn) odehrají Horáci další utkání v rámci Regionálního poháru. Toho se letos zúčastní pět celků – Třebíč, Jihlava, Znojmo, Písek a Olomouc.
Sdílejte článek
 

Také Jihlava sází na model, kdy většinu přípravných utkání sehraje v rámci Regionálního poháru, navíc si ale zahraje dvakrát s Hradcem a s reprezentačním výběrem Francie. „Jedná se o širší kádr Francie, kdy trenéři zkouší hráče pro nadcházející sezonu," vysvětluje jednatel jihlavské Dukly Bedřich Ščerban.

Jaké změny v kádru nastaly u soupeře?

Duklu opustil a před ročníkem 2012/2013 se domů do Třebíče vrátil zkušený obránce Rostislav Malena. "Opět budeme mít mladý tým a Rosťa je ostříleným bekem, který by měl své bohaté zkušenosti předávat našim mladým hráčům,“ netajil se povedeným přestupem trenér a sportovní manažer Kamil Pokorný. V Jihlavě nadále nemohou již také počítat se službami Aleše Padělka, Dominika Halmošiho, Marka Drtiny či Marka Indry, kteří se po ukončeném hostování vrací ke svým klubům. Smlouva nebyla prodloužena Petru Dominovi.

Jedničkou v brankovišti Dukly by měl být Filip Novotný, který do Jihlavy přichází na hostování z pražské Sparty. Hned tři úlovky se podařily managementu Dukly v Salzburgu – útočné šiky posílí Jakub Kadlec a obrannou vozbu rozšíří slovinci Miha Štebih a Matic Podlipnik, nesmíme však opomenout zkušeného kladenského odchovance Tomáše Kolafu. Do města na stejnojmenné řece míří i několik forvardů. Na hostování z Vítkovic přichází Roman Maliník, ze Šumperka pak Michal Velecký. Také v nadcházející sezoně bude dres s Ježkem na prsou oblékat zkušený útočník Martin Filip, který s Duklou uzavřel roční smlouvu. Za Duklu odehrál v závěru uplynulé sezony 13 zápasů, ve kterých nastřádal šestnáct kanadských bodů za čtyři góly a dvanáct asistencí. „Martin se během pár zápasů stal klíčovým hráčem týmu," vysvětlil po podpisu smlouvy jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

Jak se dosud daří oběma týmům v přípravě?

Dukla – Francie U23 3:4 (Filip, Malec, Jeslínek)

Hradec Králové – Dukla 3:3 (Berger, Tvrdík, Švagrovský)

Sestava Dukly v Hradci Králové: Rittich – Zadražil, Matějka, Stebih, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Tobola, Kolafa, Kolda, Pěška, Pometlo, Vysloužil, Pekárek, Velecký, Zeman, Čachotský, Jeslínek, Mikeš, M. Filip, Zídek.

Třebíč – Kometa 0:5

Znojmo – Třebíč 6:5sn (Čuřík 2, Vondráček, Kaut, Ostřížek)

Sestava Třebíče ve Znojmě: Barus (41. Dusík) – Krejčiřík, Rangl, Sláma, Sobotka, Peroutka, Zítka, Čejka – Marosz, Ostřížek, Burian, Vítek, Kaut, Vondráček, Kadela, Moučka, Čuřík, Přibyl, Stejskal, Vysloužil.

„Poprvé za nás nastoupil obránce Komety Krejčiřík, z Třince přijeli Ostřížek a Marosz, pro tréninky a přípravné zápasy v Třebíči byl Budějovicemi uvolněn Vilda Burian, ale tam ještě dál jednáme. Co se týká Marosze a Ostřížka máme o ně zájem a i oni by tady chtěli hrát, chtějí se přes naše mužstvo pokusit probojovat zpátky do kádru Ocelářů. Jednáme už jen o podmínkách a já věřím, že se domluvíme. Pokud vše dobře dopadne, měli bychom do konce týdne podepsast smlouvu i s Jakubem Čuříkem,“ poodhalil další plány Horáků Kamil Pokorný.

První buly zápasu mezi Horáckou Slávií Třebíč a Duklou Jihlava bude vhozeno na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně ve čtvrtek 9. srpna od 17:30 hodin a naše redakce přinese již tradiční on-line přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020
Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

16.02.2020