Menu +

Josef Kučera: Odchod z Třebíče byl pro mě zklamáním

Aktuální zprávy
Z n o j m o - Po vítězném zápase se Znojmem se nám podařilo vyzpovídat jednoho z aktérů zápasu, bývalého brankáře Horácké Slavie Třebíč a nynější oporu Českých Budějovic Josefa Kučeru. Jednadvacetiletý brankař Josef Kučera sice začal sezonu v prvoligové Třebíči, kam byl uvolněn na roční hostování klubem Českých Budějovic, ale vydržel zde pouze několik mistrovských utkání a po neuspokojivých výkonech ho poslalo vedení Třebíče zpět do mateřského klubu. V Českých Budějovicích chytl gólman svou šanci "za pačesy" a momentálně působí v týmu jako brankařská jednička.
Sdílejte článek
 
"Já do Třebíče přišel s tím, že zde budu alespoň rok chytat. Osobně jsem se před svým startem v Třebíči setkal i s trenérem Koldou, který vyslovil přání, abych do Třebíče šel. Já nabídku akceptoval a řekl jsem si, že to v Třebíči zkusím. Bohužel se nám vůbec nedařilo a po prvních pěti zápasech jsme měli na kontě pouhé tři body. Naše výkony nedosahovali potřebného klidu a pohody. Proto jsem začal tušit, ľe přijdou změny. Po zápase s Mladou Boleslaví jsem se sešel s ředitelem klubu panem Čapkem, který mi oznámil, že tým bude angažovat nového gólmana a já se vrátím zpět do Českých Budějovic." Brankař Kučera nebyl situací nijak nadšen, ale bral realitu tak, jak byla. "Byl jsem určitě zklamaný. V Třebíči jsem se cítil výborně a kluci v týmu byli perfektní. Bohužel mé výkony byly pouze průměrné a jeden vyhraný zápas s Havířovem byl málo. Líbilo se mi ale, že v Třebíči lidé žijí pro hokej a určitě jsem se s vedením klubu rozešel v dobrém a necítil jsem na sebe žádný faul."

Fanoušci třebíčského hokeje ale žasnou, jak je možné, že v Třebíči se Kučerovi nedařilo a v Budějovicích mu patří pozice gólmana číslo jedna... "Ono je to hodně o štěstí. Možná kdybych u týmu zůstal ještě jeden nebo dva zápasy, tak by se to zlomilo a vyhrávalo by se. Stačilo by vyhrát třeba jeden zápas o branku a ta situace by byla v týmu úplně jiná, bohužel se tak nestalo a pro mě ani pro klub by nebylo východisko, abych vysedával na lavičce jako náhradník."

Brankař Kučera se vrátil do svého mateřského klubu, který se zrovna potácel na úplném chvostu extraligové tabulky. Po příchodu trenéra Pouzara se vąak klub zvedl a i díky gólmanovi se tým dostává opět do bojů o vyšší patra tabulky. "Když jsem se vrátil do Budějovic, tak byla atmosféra v týmu špatná. Všichni jsme ale věděli, že stačí dva, tři vítězné zápasy a krize se musí zlomit. Měli jsme chu» vítězit a věděli jsme, že máme na víc. Byl na nás vyvíjen obrovský tlak, jak ze strany fanoušků, tak ze strany sponzorů, protože i v Budějovicích je hokej sport číslo jedna."

Prokletí se nakonec zlomilo a České Budějovice ochutnali pocit z vítězství v zápase s Litvínovem, který skončil 3:1 pro domácí. "Pro nás to byl velice důležitý zápas, v kabině jsme si řekli, že vítězství urveme za jakoukoli cenu a naštěstí se to podařilo. Získali jsme novou chuť do zápasů a díky bohu se už konečně zvedáme."

Po nevydařeném vstupu do soutěže se tedy hráči Českých Budějovic zvedají... "My se musíme hlavně soustředit na přítomnost. Teď nás čeká týden reprezentační pauza a já si osobně myslím, že jsme již z nejhoršího venku a snad se budou nejen moje výkony, ale i výkony celého mužstva jen a jen zlepšovat."

I tak zůstává brankař Kučera pevně oběma nohama na zemi. Sám dobře ví, že se hlasitě mluvilo o angažování nového gólmana. "Vím, že jsem ještě mladý gólman, ale já se snažím využít každý zápas k tomu, abych vedení klubu přesvědčil svými výkony a hlavně podával takové, abych byl platným hráčem celého mančaftu."

Prosadit se ale v extralize je pro mladého brankaře těžkým oříškem, jak by se eventualně díval na situaci, kdyby se v nejvyšší soutěži neuchytil? Nelákal by ho zpět příchod do Třebíče? "Já bych se hrozně rád v extralize uchytil, přece jen je to naše nejvyšší soutěž a je to zas výše než první liga. Myslet na budoucnost je však největší chyba. Pokud by ale přišla doba, že by se mi přestalo v extralize dařit, tak bych se do Třebíče klidně vrátil rád. Rozešel jsem se s vedením klubu v dobrém a poznal jsem tam spoustu skvělých lidí, takže na Třebíč vzpomínám v dobrém slova smyslu."

Mezi první ligou a extraligou pendluje letos několik gólmanů (Sáblík, Jarina, Kopřiva ...), i oni mohou stejně jako Kučera srovnávat obě soutěže. "Abych pravdu řekl, tak ono je to těžké oboje. Jak v extralize, tak v první lize dostanete góly. Tady hodně záleží na stylu hokeje, který mužstvo hraje. Jestli hraje spíš ofenzivní nebo defenzivní styl hokeje. Ale zvlášť záleží na obraně týmu, ta je důležitá."

Každý gólman má před zápasem nějaké rituály, které mu přinášejí štěstí... "Já žádné zvláštní rituály nemám. Rád si poslechnu nějakou hudbu, dám si dobrou kávu a před zápasem si promluvím s rolbařem, aby mi dobře postavil brány a když to vyjde, tak za ním po zápase zajdu a poděkuju mu."

V týmu HS Třebíč se tedy Kučera neuchytil, v Českých Budějovicích však tento gólman prokazuje nesporné kvality a upřímně mu přejeme hodně sportovního štěstí a zvláště zdraví.

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024