Menu +

Jsem rád, že nás fanoušci při zápase v Jihlavě hlasitě podporovali, děkuje Michal Vodný

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Přinášíme vám pozápasový rozhovor s Michalem Vodným. Forvard Horácké Slavie popsal průběh celé bitvy o Vysočinu, prozradil, kde stráví Vánoce a také nešetřil slovy chvály na početnou skupinu třebíčských fandů, která hnala bílé hvězdy za vítězstvím v derby. To vše a mnohem více si můžete přečíst v následujícím článku.
Sdílejte článek
 

Michale, vy jste dnes vyhráli derby proti jihlavské Dukle po třech letech. Jaký je to pocit?

Tak to jsem ani nevěděl, že jsme Duklu už tak dlouho neporazili (smích). Já jsem hlavně rád, že jsme s nimi v letošní sezoně neprohráli třetí zápas v řadě, protože jsme ani ty dva předešlé neodehráli vůbec špatně, ale nepodařilo se nám proměnit vytvořené šance. Navíc Jihlava v tomto ročníku nehraje v takové formě jako v předešlých sezonách.

Dnes byl začátek utkání čistě ve vaší režii. Čím si tak skvělý start vysvětlujete?

Máte pravdu, dnes nám dobře vyšel start do utkání, ale po první periodě už jsme měli vést o tři nebo čtyři branky a zápas by se vyvíjel úplně jiným směrem. Takhle jsme museli celý zápas nahánět soupeře po hřišti a dotahovat skóre.

Ve druhé třetině se role otočily a Jihlava diktovala tempo zápasu. Co vaší hře chybělo v této části zápasu?

Úplně jsme vypadli z role a nechali jsme Duklu hrát její hokej, a to si proti takto silnému soupeři prostě nemůžeme v žádném případě dovolit. V úvodní a závěrečné části základní hrací doby jsme našeho rivala napadali a dodržovali jsme náš systém hry, ale ve druhé periodě jsme byli nesmyslně stažení a měli jsme štěstí, že po této pasáži bylo skóre jen 2:1 pro Jihlavu.

Co zaznělo v kabině před třetí třetinou?

Řekli jsme si, že třetí zápas v řadě s nimi neprohrajeme (smích). Naštěstí ta třetí třetina už z naší strany vypadala dobře a podařilo se nám prolomit kouzlo jejich brankáře, ale musíme lépe využívat naše brankové příležitosti.

V samostatných nájezdech předvedli Lukáš Forman a Silvester Kusko podobnou kličku. Čekal jste, že se rozhodnou pro takovéto řešení?

U nich je to prostě klasika (smích). Oni mají tento typ zakončení trestného střílení dobře nacvičený a dokáží vycítit ten správný moment pro střelu. Jsem velmi rád, že je máme v týmu a dávají góly.

Co říkáte na atmosféru zápasu? Na stadion nepřišlo tolik lidí, kolik bylo původně očekáváno.

Já jsem hlavně rád, že zápas navštívila velká skupina třebíčských fanoušků, která byla celý zápas slyšet, za což jim velmi děkujeme.

Foto: Jiří Koutník

Jste rádi, že se nakonec zápas přesunul na dřívější datum?

Ano, samozřejmě (smích). Navíc mám čtyřiadvacátého oslavu u nás doma a hned pětadvacátého prosince u manželky. Vánoce budou po deseti letech trochu poklidnější.

Myslíte, že vás toto vítězství může nakopnout do dalších zápasů?

Musí. My potřebujeme vyhrát pět nebo šest zápasů v řadě, protože na místa zaručující postup do play-off ztrácíme pár bodů a tabulka je velmi vyrovnaná.

Je těžké najít motivaci do zápasů s papírově slabšími soupeři, které vás čekají?

Naše motivace je stále stejná. My se prostě chceme dostat do desítky, takže body musíme sbírat s každým soupeřem. S Jihlavou, Frýdkem-Místkem a Prostějovem to budou zápasy o šest bodů a v těch ostatních zápasech jsou pro nás vítězství povinná.

Děkuji za rozhovor!

Podobné články

Ohlasy po utkání

Martin Padrnos: Na vítězné vlně se budeme chtít udržet co nejdéle!

dnes
Ohlasy po utkání

VIDEO: Chtěli jsme, aby to diváky bavilo až do konce, říká čtyřbodový Matěj Psota

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že jsme zvládli hlavně ten závěr zápasu, říká po výhře Karel Nedbal

20.02.2020