Menu +

Jsem rád, že si na mě fanoušci takto vzpomněli, říká navrátilec Marek Laš

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Návrat po šesti letech, a rovnou v derby proti Jihlavě! Marek Laš pomohl k výhře nad rivalem jednou asistencí a přiznal, že to pro něj byl náročný zápas. „Musel jsem začít hrát hlavou, protože jinak bych ten zápas snad ani nedohrál,“ říká. Po utkání přiznal, že se lépe přichází do kolektivu, kterému se daří. Po napínavém duelu se bude opět hlásit u Hanáků.
Sdílejte článek
 

Třebíčští v domácím derby vyhráli téměř po čtyřech letech a posunuli se na pozici zajišťující předkolo play-off. „Byl to těžký zápas, Jihlava je kvalitní soupeř. To také potvrdila, byla na tom hodně dobře fyzicky. Naštěstí rozhodlo to, že jsme dali rychlé góly,“ uvádí navrátilec Marek Laš, který byl po utkání pořádně vyčerpán. „Pro mě osobně to bylo náročný. Na takové vytížení jsem poslední dobou nebyl zvyklý. Ze začátku jsem si myslel, jak budu všude, ale asi ve třetím střídání jsem zjistil, že takhle to nepůjde,“ dodává autor nahrávky u první branky Horáků.

„Musel jsem začít hrát hlavou, protože jinak bych ten zápas snad ani nedohrál,“ vysvětluje zkušený útočník, který nakonec v utkání odehrál téměř 23 minut, a to v první formaci po boku Lukáše Nedvídka a Martina Šťovíčka.

A po vítězství ho fanoušci vyvolali a užili si děkovačku i s ním. „Bylo to hezké, přeci jen jak to bylo derby, tak bylo hodně fanoušků. Jsem rád, že si na mě vzpomněli. Šest let je dlouhá doba,“ praví autor šedesáti extraligových branek, který zavzpomínal i na dřívější léta zde na Vysočině. „Vždycky, když se tady hrálo play-off, tak zde byla skvělá atmosféra. Užívali jsme si to s fanoušky pořádně a rád si na to vzpomenu,“uznává.

Po utkání fanoušci vyvolávali Marka Laše.
Foto: Jiří Koutník

O tom, že nastoupí v derby, se dozvěděl den předem. „Byla to rychlá akce. Dozvěděl jsem se to po nedělním utkání. V Třebíči ale bydlím, takže v tom to bylo jednodušší,“ říká dvaatřicetiletý forvard.

Bílé hvězdy v novém roce ještě neprohrály a připsaly si pátou výhru v řadě. „Popravdě jsem se dozvěděl až v den derby, že se Třebíči v novém roce tak daří. Samozřejmě jsem si i všiml, že tady na přelomu roku došlo k určitým změnám. Příjemně mě překvapilo, že teď kluci mají tolik vítězství za sebou. Do kolektivu se přichází líp, když se mu daří. Člověk se pak může s tou dobrou náladou svézt,“ myslí si.

Marek Laš se dočkal i uznání od hlavního trenéra Radka Nováka, který ho označil za klubovou ikonu. „S panem Novákem máme spolu jedině dobré zkušenosti, je na mě moc milý. Věřím, že se na mě mohl vždycky spolehnout. Jsem i rád, že mi takhle fandí,“ usmívá se.

Zkušený útočník se ovšem bude hlásit zase na Hané, o jeho dalším působení na Vysočině se uvidí později. „Informace byla taková, že to byl takový handl za Michala Vodného, aby nehrál pět zápasů v pěti dnech. V úterý mám zápas za Olomouc, takže se nyní soustředím hlavně na to,“ uzavřel Marek Laš.

Foto: Jiří Koutník

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020