Junioři završili krásnou sezonu, pro dorost ještě jízda nekončí

V minulém týdnu pokračovaly barážové boje juniorů a dorostu, oba týmy hrály ve čtvrtek a pak v sobotu. Pro naši juniorku již bohužel soutěž skončila, nutno ale říct, že byla velmi úspěšná! Dorost tento týden sice taky nezazářil, jeho soutěž ale pokračuje dál.

Tým juniorů HST se ve čtvrtek utkal v baráži o ligu juniorů se soupeřem na vsetínském ledě. Souhra nepříznivých okolností našim klukům a jejich snažení rozhodně nepřála. Do hry totiž nemohli nastoupit čtyři hráči základní sestavy a to z důvodu jiných pravidel pro start hráčů v baráži, polovinu kádru navíc trápila viróza a zvýšená teplota. Vsetínští byli lepším mužstvem a zápas skončil výsledkem 5:2.

V sobotu už byl zdravotní stav našeho týmu lepší a na domácím ledě se měla odehrát odveta proti Vsetínu. To se ale bohužel nepodařilo, soupeř byl více na puku, Horáci měli sice více šancí, ale nedařilo se je proměňovat a utkání skončilo 1:3.

Celému týmu juniorů a hlavně jejich trenérovi Davidovi Dolníčkovi chceme poděkovat za vynikající sezonu, ve které se stali vítězi Regionální ligy juniorů! Jak jsme již vysvětlili, poslední krok a to baráž o ligu juniorů se kvůli zdravotním indispozicím mužstva a také neúčasti některých hráčů, nezdařil.

Dorost do soutěže vůbec nevstoupil šťastně, dalo by se říct, že spíš smolně. Ve čtvrtek družstvo Zdeňka Sedláčka a Nikoly Marka prohrálo 2:1 v Havlíčkové Brodě, kde sice nebylo horším mužstvem, ale řada neproměněných šancí vedla k tomu, že soupeř rozhodl zápas jedním gólem.

Sobotní utkání dorostenci HST ztratili v posledních čtyřech minutách, kdy svou nezodpovědnou hrou přišli o vedení 4:2. Přesto, že byli lepším týmem, v prodloužení se jim gól dát nepodařilo a tentokrát nebyli úspěšní ani v nájezdech. Zápas vyhrála 5:4 po samostatných nájezdech reprezentace Polska U16. Soutěž ale jede dál, zbývají další čtyři zápasy, my našim klukům věříme a držíme palce ze všech sil!!