Juniorka postupuje, o víkendu vítězila i další mužstva HST

Situace s marodkou není příznivá v mnoha hokejových klubech a HST bohužel netvoří výjimku. Mládež i žáci přesto v uplynulém týdnu odehráli celkem šest utkání, z nichž pět skončila vítězstvím našeho týmu, na místě je tedy hráče HST pochválit.

Ve Znojmě se uskutečnil juniorský zápas v čtvrtek 13.1, juniorka HST opět nezklamala a porazila Orly 6:1. Dle popisu trenéra Dolníčka náš tým soupeře zlomil pěti góly v poslední třetině.

O kategorii mladší družstvo Zdeňka Sedláčka a Nikoly Marka vyjelo v sobotu do Jindřichova Hradce, kde tamní tým porazilo 8:2. Dorost HST soupeře jednoznačně přehrál, což domácí tým psychicky neunášel a reagoval tvrdou a zákeřnou hrou. S hrdostí a radostí můžeme oznámit, že třebíčští dorostenci jsou momentálně na 1. místě tabulky nadstavbové části skupiny 15, drobným kazem je bohužel zranění gólmana Trvaje, jehož pravé koleno bude vyžadovat dlouhodobější léčení.

Také mladším žákům D se v sobotu velmi dařilo a to v Moravských Budějovicích. Vítězné utkání s konečným výsledkem 10:4 stručně popsal trenér Malena takto: „Půlku zápasu se sice soupeř držel na dostřel, ale v druhé půli jsme díky dobrému výkonu brankáře a pěkným gólům s přehledem vyhráli.“

Svoje kvality déčko potvrdilo také v neděli, když vyhrálo ve Světlé nad Sázavou 7:2. Podle slov Rosti Maleny si kluci sami určili taktiku, kterou plnili a zaslouženě vyhráli. Bohužel ne tak dobře se ve Světlé dařilo týmu starších žáků B, kteří zde sehráli nepovedené utkání bez zápalu s výsledkem 15:5 pro soupeře.

Poslední kolo základní části regionální ligy juniorů se odehrálo včera na domácím ledě proti soupeři z Uherského Ostrohu. K utkání s výsledkem 8:0 řekl trenér David Dolníček toliko: „Po výborném vstupu do zápasu, na který jsme navázali i slušnou druhou třetinou, se poslední část už pouze dohrávala a diváci marně čekali na nějaký další gól.“ Junioři se základní částí probojovali se ztrátou pouhých pěti bodů a bez jediné porážky v základní hrací době, začež byli trenérem Davidem Dolníčkem i předsedou klubu Martinem Svobodou nad lahví ZONky řádně pochváleni a nyní už se těší na nadstavbu.