Menu +

K prvnímu týmu se připojilo šest nových hráčů, jeden brankář, dva obránci a tři útočníci

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dnešním dnem se k prvnímu týmu bílých hvězd připojila hned šestice nových hráčů. Konkrétně jde o brankáře Jana Mičána, obránce Lukáše Zukala a Vojtěcha Doktora, respektive útočníky Václava Krliše, Jakuba Planého, potažmo Ondřeje Vaculíka.
Sdílejte článek
 

Jan Mičán (brankář)

Mladý, talentovaný odchovanec Sparty Praha. Loňská sezona byla jeho první v seniorském hokeji. Oblékal v ní dres druholigové Příbrami a přestup mezi dospělé mu opravdu vyšel. U Středočechů se zařadil mezi klíčové opory. Celkem odchytal 22 utkání, přičemž statisticky patřil k nejlepším brankářům soutěže. Ostruhy sbíral rovněž coby člen mládežnických reprezentací. „Je to nadějný brankář. Sledovali jsme ho delší dobu a líbil se nám. Takže když se naskytla šance, abychom ho vyzkoušeli, využili jsme ji. Navíc na něj máme dobré reference,“ říká Jaroslav Barvíř.

Lukáš Zukal (obránce)

Rodák z Blanska Lukáš Zukal už je na české hokejové mapě celkem známým jménem. Na svém kontě má 78 prvoligových startů, všechny za Ústí nad Labem. Kromě toho působil ve druholigovém Děčíně, Dvoře Králové nad Labem nebo u kolínských Kozlů. V juniorských letech patřil mezi mládežnické reprezentanty České republiky i to svědčí o jeho talentu, který teď může ukázat v Třebíči. „Lukáš už má řadu zkušeností. Navíc je to hráč, který pochází z blízkého regionu, prakticky z okolí. Dáme mu šanci,“ hlásí na Zukalovu adresu Jaroslav Barvíř.

Vojtěch Doktor (obránce)

Dvacetiletý obránce Vojtěch Doktor pochází z českobudějovické hokejové líhně. Postupně se vypracoval v jednu z hlavních opor „motorácké“ juniorky. I on přitom patří k mládežnickým reprezentantům naší země. Své první zkušenosti v dospělém hokeji sesbíral loni, když v pěti případech vypomohl druholigovému David Servisu. „Jde o mladého obránce. Má trochu smůlu na zranění, každopádně my jsme přesvědčeni, že u nás může být přínosem,“ uvažuje Jaroslav Barvíř.

Václav Krliš (útočník)

Čtyřiadvacetiletý útočník Václav Krliš už toho má za sebou poměrně hodně. Do výčtu jeho zkušeností patří kupříkladu 134 prvoligových startů. Nabíral je v dresech Slavie Praha a Ústí nad Labem. Na severu Čech loni sehrál 21 střetnutí (4+5). Zbytek ročníku pak Krliš absolvoval ve druholigových Klatovech, kde exceloval. O tom nejlépe svědčí statistiky, ty mu přisuzují 17 kanadských bodů, na které potřeboval pouze 12 zápasů. Na závěr si zmiňme, že se jedná o hokejistu, který prošel respektovanou mládeží Škody Plzeň. „Václav Krliš už má prvoligové zkušenosti, působil v Ústí nad Labem a pražské Slavii. Loňskou sezonu pak dohrával v Klatovech. I on dostane v přípravných zápasech šanci, aby nás přesvědčil," popisuje Jaroslav Barvíř.

Jakub Planý (útočník)

Jedná se o odchovance mladoboleslavského hokeje. Valnou většinu své hokejové kariéry zatím Jakub Planý spojil s druhou ligou. Ve třetí nejvyšší soutěži nastupoval za Nymburk, Novou Paku a naposledy hájil barvy Trutnova. Ve všech těchto štacích přitom patřil mezi nejproduktivnější hráče. Zajímavostí je rovněž dvouletá zámořské anabáze. Za mořem si Jakub Planý vyzkoušel kanadskoamerický styl hokeje. Předloni pak nastupoval za ústecké Lvy. „Jakuba sledujeme delší dobu. Když jsme se dozvěděli, že v Mladé Boleslavi mu nebude prodloužena smlouva, tak jsme ho kontaktovali a teď je u nás,“ říká Jaroslav Barvíř.

Ondřej Vaculík (útočník)

Přes dva metry měřící čahoun přichází tvrdit muziku do předbrankového prostoru. Právě silová hra totiž patří k jeho největším devízám. Odchovanec českobudějovického Motoru strávil téměř celou svou dosavadní kariéru v rodné domovině. Výjimku udělal loni, kdy si odskočil do zámoří. V Americe oblékal dres San Diega, které hraje juniorskou WSHL. „Jedná se o vysokého, silového hráče, který je vhodný do předbrankového prostoru. Máme spíše techničtější hokejisty, proto věříme, že by nám mohl pomoci,“ říká Jaroslav Barvíř.

„Všichni noví hráči jsou u nás prozatím na try out. Je jen na nich, jak se své šance chopí a zda nás dokáží přesvědčit. Zítra se k nám připojí ještě jeden gólman, je jím Jaroslav Juda z Velkého Meziříčí. Ten ale bude chytat druhou ligu, u nás se bude pouze připravovat. Samozřejmě, že se ještě zdaleka nejedná o finální podobu kádru, další hráči se k nám připojí v nejbližších dnech. Postupně budeme tým optimalizovat do finální podoby pro start soutěže. Můžu prozradit, že jsme předběžně domluveni ještě s jedním zkušeným bekem, který se k nám připojí později. Rozhodli jsme se vydat cestou konkurenčního prostředí. Nikdo nemá své místo jisté, ani hráči s podepsanými smlouvami. Všichni nás musí neustále přesvědčovat o tom, že u nás chtějí být a že se chtějí dále zlepšovat,“ říká na závěr Jaroslav Barvíř.

Podobné články

Aktuální zprávy

Aktuální informace k dění v klubu

dnes
Aktuální zprávy

Dnešní zápas s Benátkami se NEUSKUTEČNÍ

před 2 dny
Aktuální zprávy

Předseda klubu Martin Svoboda o následující sezoně

před 3 dny