Menu +

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

Ohlasy po utkání
Horáci svedli ve čtvrtfinále naprosto vyrovnanou bitvu, ve které nakonec na Litoměřice těsně nestačili. Rozhodnout musel až poslední možný, tedy pátý zápas čtvrtfinálové série. Nejen za ním, ale také za celou sérií se ohlíží slovinský obránce Miha Štebih.
Sdílejte článek
 

Už přebolelo čtvrtfinálové vyřazení?
Pořád to mrzí, chtěli jsme jít dál, ale takový je prostě sport. Celkově si ale myslím, že jsme odehráli dobrou sezonu. Postoupit do čtvrtfinále přímo bez předkola není samozřejmost. Nebylo to snadné.

Kde se podle tebe čtvrtfinálová série lámala?
Těžká otázka, ale kdybych měl jeden moment přece jen vybrat, vybral bych třetí zápas série, který se hrál v Třebíči. Na jeho konci jsme měli trestné střílení, které jsme bohužel neproměnili. To byl podle mě zlomový moment.

Horší jste v sérii určitě nebyli...
Je to tak, v každém zápase rozhodovaly detaily. Škoda pátého zápasu, v němž dali první gól, což jim hodně pomohlo. Byla to pro ně velká výhoda, kterou dokázali využit.

S jakou taktikou jste šli do pátého zápasu?
Žádné změny v taktice neproběhly, chtěli jsme hrát tak, jak to umíme. To znamená dobře bránit a počkat si na šance. Těch jsme měli dost, řekl bych, že jsme v zápase byli o trošku lepší, jenže nám to tam nenapadalo. Jejich gólman byl skvělý. A jak už jsem řekl, když pak dali první gól. pomohlo jim to.

V čem byla největší síla Litoměřic?
Hraje se proti nim složitě. Jsou rychlí a důrazní. Mají spoustu šikovných a mladých kluků, kteří vynikají v bleskových protiútocích.

Jak sezonu hodnotíš z osobního pohledu?
Měl jsem dobrý začátek, poté přišlo nějakých deset až patnáct zápasů, kdy se mi bodově nedařilo. Takže celkově... Byl to dobrý rok, ale zároveň bych řekl, že mohl být o hodně lepší.

Jaký má nyní áčko program?
Zrovna dnes (ve středu 20. března pozn. red.) jsme měli v kabině pohovory a de facto rozlučku. V pátek nás ještě čeká akce s fanoušky, kde sezonu zakončíme i s nimi.

Těšíš se?
Jasně! Snad přijde co nejvíc fanoušků a akci si společně užijeme.

Mimochodem, Slovinsko čeká na jaře světový šampionát B divize, počítáš s účastí?
Doufám, že pojedu, ale trenér se mi ještě neozval, takže uvidíme. Začneme to řešit během dubna. Každopádně se pořád udržuju, abych v případě pozvánky hrál co nejlíp.

Je letos reálný návrat Slovinska do A skupiny?
Samozřejmě tam pojedeme s tím, že chceme postoupit, ale jako bezpodmínečný cíl letos postup stanovený nemáme. Slovinský hokej prochází generační obměnou, takže půjde hlavně o to, aby se mladí hráči na mezinárodní scéně otrkali.

A co plány na dovolenou?
V polovině června pojedeme na měsíc do Chorvatska a pak se zase začne trénovat. Pořád dokola. (usmívá se)

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024
Ohlasy po utkání

Ukázali jsme sílu, těší Psotu. A kdo nejvíc mluvil v autobusu?

10.03.2024