Menu +

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hráče Horácké Slavie čeká první ostrý start po předlouhé pauze. Bílé hvězdy naposledy okusily zápasové tempo šestnáctého září, kdy se střetly s prostějovskými Jestřáby. Od té doby uplynulo už mnoho dní a nyní se hokej na zimní stadiony prvoligových mužstev opět vrací. Třebíčští hokejisté odcestují k prvnímu zápasu do Sokolova, kde budou usilovat o první vítězství v letošní koronavirem poznamenané sezoně. Úvodní vhazování by na sokolovském zimním stadionu mělo padnout v sobotu v 17:00 hodin.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy stihly ještě před samotnou pauzou odehrát dvě soutěžní utkání, v nichž se jim podařilo získat jeden bod za prohru v prodloužení, kdy po senzačním dotažení dvoubrankové ztráty Třebíče přisoudil Litoměřicím bonusový bod navíc Patrik Miškář. V následném klání na ledě prostějovských Jestřábů Horácká Slavia na bodový zisk nedosáhla.

Na lavičce Horácké Slavie by nově měla pomáhat Jaroslavu Barvířovi třebíčská ikona v podobě Davida Dolníčka. Takto svůj příchod komentoval sám David Dolníček: „Moc jsem neváhal a pozici trenéra u Áčka přijal. Vím, jak je situace složitá a klub potřeboval pomoci. Zdůrazňuji, že se jedná o dočasnou výpomoc a já se v žádném případě nechci vzdát práce jako hlavní trenér žákovských kategorií. Je mi jasné, že toho bude hodně, ale mám tu práci rád a rozhodně nejsem z těch, kteří nechávají práci nedokončenou.”

Celek v červenomodrých dresech bude muset znovu najít zápasové tempo, což nebude vůbec nic lehkého. O očekávaném prvním zápase se rozpovídal i třebíčský kanonýr Ladislav Bittner: „Myslím si, že ze začátku to bude jako příprava, ovšem ve výraznějším tempu. Jde o to, že zvyknout si na zápasy není nic jednoduchého, je to úplně něco jiného než trénink. Proto to nejdřív bude možná trochu neurovnané, ale dostaneme se do toho. Rozhodně chceme vyhrávat!“

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Václav Krliš (2+0)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (1+2)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (1+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 85,92%

HC Baník Sokolov

Sokolovský Baník zatím v tabulce hájí páté místo, které mu zajišťuje patnáct bodů, získaných v osmi kláních. Klub nacházející se na severu západních Čech táhne produktivní Jaromír Kverka, který už má na svém kontě nastřádaných 10 bodů, které získal v pouhých čtyřech odehraných zápasech. Extraligový dres už se letos podařilo obléknout Martinu Kadlecovi, který vypomohl karlovarské Energii.

Statistiky hráčů Sokolova

nejlepší střelec: Jaromír Kverka (6+4)

nejlepší nahrávač: Otakar Šik (3+6), Patrik Prymula (1+6)

lídr kanadského bodování: Jaromír Kverka (6+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Neužil 93,1%, Oldřich Cichoň 89,16%, Patrik Hamrla 91, 07%, Adam Horák 60%

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021