Menu +

Konečně! HST čeká první mistrovský duel na ledě Českých Budějovic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejoví příznivci se dočkali, začíná konečně nový ročník CHANCE ligy. Třebíčští dostali velmi těžký los, pojedou na led favorita ligy Českých Budějovic. Ovšem musíme zmínit, že HST se v posledních několika letech proti Motoru daří velmi slušně. Tým z Vysočiny má letos jeden z nejmladších kádrů v celé lize, naopak Jihočeši se mohou spoléhat na několik výrazných osobností. Očekávaný duel začíná ve středu od 17:30. Pokud se chystáte osobně na zápas, vstupenky jsou k dipozici i ONLINE.
Sdílejte článek
 

Živý přenos na Hokejka TV!

Kdybyste chtěli sledovat duel živě, můžete na HOKEJKA TV, kde podle údajů společnosti BPA sport marketing byly domácí streamy HST za minulý ročník na tomto serveru těmi čtvrtými nejvíce navštěvovanými.

Průměrně pak každý přenos z KHNP arény sledovalo 1074 hokejových příznivců. V obou statistikách patřilo našemu klubu čtvrtá příčka mezi všemi účastníky Chance ligy!


Trenér Martin Sobotka před zápasem:

Třebíčští v přípravě sehráli celkem devět zápasů s bilancí čtyř vítěztsví, stejného počtu porážek a jedné remízy, nyní se ale vše maže a začínají ligová utkání. „Jsme s přípravnými zápasy spokojeni. Samozřejmě jsme měli různé varianty skládání obranných dvojic a útočných trojic, jak by to mohlo vypadat. Měli jsme tu nějaké hráče na zkoušku, takže jsme je všechny chtěli vidět na ledě. Poslední dva přípravné zápasy v Jihlavě a v Benátkách, tam už se nám sestava začala pomaličku dostávat do té finální podoby. Ty zápasy nám ukázaly spoustu věcí, na kterých samozřejmě budeme dál pracovat," rozpovídal se lodivod třebíčské střídačky.

Na začátek čeká Bílé těžký program, po zápase v Budějovicích je čeká doma v sobotu Přerov a poté hned Chomutov. "Ohledně začátku soutěže možná bychom si uměli představit snazší los, nicméně jedeme do Českých Budějovic na půdu favorita, kde nemáme co ztratit. Nicméně jedeme tam s otevřeným hledím, porveme se o každý bod a necháme na ledě duši. Mám samozřejmě nějaké cíle, ale to se bude vyvíjet zápas od zápasu. Nejraději bychom však skončili v první osmičce, a zajistili si tak přímou účast ve vyřazovacích bojích," řekl hlavní kouč Třebíče.

KOMPLETNÍ SHRNUTÍ PŘÍPRAVY TŘEBÍČE ZDE


Výsledky v přípravě:

Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5n
Třebíč – Přerov 4:5n
Třebíč - Žďár nad Sázavou 2:0
Prostějov - Třebíč 5:0
Třebíč – Jihlava 2:3n
Třebíč – Prostějov 2:4
Třebíč – Šumperk 8:0
Jihlava - Třebíč 4:3
Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:3

Sestava z přípravného utkání proti Benátkám:

Jekel – Nedbal, Jenáček, Padrnos, Forman, Rutar, Čejka, Furch – Psota, Nedvídek, Kusý – Havránek, Šťovíček, Vodný – Paták, Král, Malec – Ferda, Michálek, Havlát – Matiaško


Bílé hvězdy mají s Motorem vyrovnanou bilanci!

16.2.2019 | Č. Budějovice – Třebíč 3:2
3.1.2019 | Třebíč – Č. Budějovice 3:4sn
21.11.2018 | Č. Budějovice – Třebíč 0:4
6.10.2018 | Třebíč – Č. Budějovice 4:3sn


ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Favorit letošního ročníku? Určitě Motor, ten se snaží postoupit do extraligy již několik let, nyní opět složil velmi silné mužstvo a kdy jindy by jeho sen měl vyjít, něž letos? Baráž se navíc hrát nebude a přímo bude postupovat nejlepší mužstvo. "Myslím si, že při kvalitě kádru a zázemí, které tu máme, o nic jiného než postup usilovat nemůžeme, pravil pro oficiální web Motoru Aleš Totter.

V brankovišti mají Jihočeši dva velmi vysoké brankáře – nově příchozího Milana Kloučka a Jana Strmeně. Oba mají přes 190 centimetrů. "Máme vyrovnanou brankářskou dvojici, dva dny před zápasem se dozvědí, kdo půjde do branky jako jednička", řekl asistent trenéra Aleš Totter.

V defenzívě by měl patřit k nejlepším Pavel Pýcha, ten si za celou minulou sezónu připsal 37 kanadských bodů, což je na obránce skutečně slušné číslo. Spolehnutí bude i na Karla Plášila, pětadvacetiletý bek má za sebou i zkušenosti z extraligy (74 duelů). Na soupisce najdeme také veterána, ovšem stále platného Reného Vydareného, který si připsal téměř 700 zápasů v extralize! Posilou ze zahraničí se stal Niklas Pavel, jedná se o obrovitého obránce, jenž přišel ze švédského celku IK Pantern.

Největší síla bude v útoku, Motor udržel Václava Karabáčka a Zdeňka Doležala. Dále zůstává v mužstvu i odchovanec Havlíčkova Brodu Lukáš Endál, Kanaďan David Gilbert (v minulém ročníku za Motor 54 bodů). Největší posilou je určitě Miroslav Holec, kterého si fanoušci Třebíče musí pamatovat, protože za ni odehrál 47 střetnutí. Pomoci v efektivitě zakončení by měl téměř dvoumetrový Jan Veselý a Jan Kloz. Oba hráči v minulém orce nastupovali za Litoměřice, druhý jmenovaný pomáhal také úspěšně Pardubicím v barážových bojích. Nemůžeme opomenout ani třicátníka Matouše Venkrbce a veterána Jiřího Šimánka.

Václav Prospal před startem soutěže: "Soustředíme se hlavně na sebe. Chceme nechat na ledě všechno a v sezoně uspět. Všechno je proces. Věříme, že nám noví hráči zvednou výkonnost a konkurenci. Nezdráhám se odpovědnosti, ale nyní se soustředíme hlavně na sebe."

SOUPISKA ČESKÝCH BUDĚJOVIC


Výsledky v přípravě

České Budějovice - Plzeň 1:2
Brno - České Budějovice 6:4
České Budějovice - Pavlodar 2:1
Linec - České Budějovice 4:1
České Budějovice - Lausitzer Füchse 4:2
Lausitzer Füchse - České Budějovice 5:4n
České Budějovice - Linec 4:0
České Budějovice - Chabarovsk 0:4

Sestava z posledního přípravného utkání proti Chabarovsku:

Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Kloz, Endál – Doležal, Přikryl, Gilbert – Christov, Prokeš, Veselý – Beránek, Venkrbec, Holec

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020