Menu +

Krátký pohled na další sezónu v prvoligové historii, uplynulý ročník 2017 – 2018

Pohled do historie
T ř e b í č - Hokejová sezóna 2017/18 skončila pro Třebíč zápasem proti Vsetínu v 52. kole základní části už v sobotu 24. února, s odstupem několika týdnů přinášíme její stručné shrnutí. Připomeňme si ještě jednou průběh 21. prvoligové sezóny Horácké Slavie, která přinesla celkově 9. místo po základní části a nepostup do vyřazovacích bojů.
Sdílejte článek
 

Nepovedený vstup do soutěže – po šesti kolech 2 výhry a 5 bodů

Horácká Slavia vstoupila do soutěže nebývale špatně – hned třemi porážkami (z toho dvěma domácími v úvodních dvou kolech) – a krčila se na chvostu tabulky. Až ve 4. kole udolala doma silné Kladno (3:2p, pozn. red.).

Úvodních 19 kol přinášelo spíše porážky (hned 12), od 20. kola přišla ale dlouhá série výher (s výjimkou drtivého zápasu 23. kola v Prostějově, 0:9, pozn. red.), která se zastavila až v zápase 31. kola v Přerově (0:4, pozn. red.). Pak už se do konce sezóny – vyjma série tří výher a tří proher – vyloženě střídaly vyhrané zápasy a porážky.

Výhry doma

Pozitivem sezóny ale bylo, že třebíčské Bílé hvězdy začaly po dvou letech zase vyhrávat doma… Nebývalá série začala v 18. kole a přinesla 12 výher v řadě, pak přišla jedna prohra s Karlovými Vary a následovaly další čtyři vyhrané zápasy. Ten poslední nejdůležitější domácí zápas se Vsetínem ale Horácké Slavii nevyšel…

Z osmnácti domácích zápasů od zmíněného 18. kola tak v součtu hned 16 výher a jen 2 porážky. V kontextu celé sezóny 19 domácích výher z 26 zápasů.

Bodové série

V brance Bílých hvězd nejčastěji nastoupil sedmnáctiletý mladíček z brněnské Komety LUKÁŠ DOSTÁL.

Nejdelší bodová série čítá sedm zápasů od 24. do 30. kola, ve kterých dokázala Třebíč posbírat 18 bodů (pozn. red.: dvě výhry na samostatné nájezdy a jedna v prodloužení). Protipólem je série čtyř porážek za sebou mezi 14. a 17. kolem.

Tradičním nedostatkem ve hře Třebíče, který můžeme doložit čísly, je efektivita střelby, využívání brankových příležitostí, schopnost vstřelit branku – 122 vstřelených branek řadí Horáckou Slavii na třetí místo od konce ze všech účastníků WSM Ligy (méně branek vstřelily už jen Benátky nad Jizerou a Kadaň, pozn. red.). 2,346 vstřelené branky na utkání je opravdu málo… Třebíč vstřelila nejméně branek za posledních deset let!

Celkové počty získaných bodů – doma a venku

V komplexním měřítku získaly Bílé třebíčské hvězdy za celou sezónu doma padesát čtyři bodů, ze stadionů soupeřů přivezly bodů dvacet čtyři (jen 7 výher v základní hrací době).

Bilance vstřelených branek doma – 69 (pozn. red.: třetí nejhorší za Benátkami a Kadaní). Na stadionech soupeřů inkasovala Horácká Slavia 81 branek.

Čtyři brankáři, celkově 38 hokejistů ve hře

Větší porce odchytaných minut se tak nějak rozložila hned mezi tři brankáře. Nejprve se objevovali v brance především Pavel Jekel a sedmnáctiletý mladíček z brněnské Komety Lukáš Dostál, v závěru sezóny pak chytal zejména Karel Vejmelka.

DAVID DOLNÍČEK byl už sedmou sezónu kapitánem Horácké Slavie.

Jinak se mohla Horácká Slavia opřít především o dvě tradiční opory – Romana Erata (47Z, 6G+31A) a kapitána Davida Dolníčka (50Z, 10G+19A). Produktivními obránci byli Karel Nedbal (38Z, 8G+9A) a Lukáš Vágner (39Z, 6G+9A). Nejlepším střelcem s dvanácti přesnými trefami byl Luboš Horký (32Z, 12G+8A).

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče byl potřetí za poslední čtyři roky ROMAN ERAT.

Play-off nakonec nevyšlo

Dlouho to vypadalo, že by mohla Horácká Slavia skončit sedmá nebo osmá, o místo v play-off nakonec ale přišla v posledním kole v přímém souboji se Vsetínem. Deváté místo po základní části tak znamenalo, že bude Třebíč letos ve vyřazovacích bojích chybět…

Podobné články

Pohled do historie

Uplynulá sezóna 2017 – 2018 v řeči čísel

31.03.2018
Pohled do historie

Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí

25.06.2017
Pohled do historie

Aktivní odchovanci 2016/17 – extraliga a první liga

22.06.2017