Menu +

Letní příprava, led i soustředění…

Aktuální zprávy
Minulý týden začalo přípravné období na novou prvoligovou sezónu našeho A mužstva. O tom jsme vás sice již stručně informovali, ale s detailnějším popisem jeho průběhu jsme vyčkávali, až bude tým kompletní. V první řadě se dnes k družstvu konečně přidal hlavní trenér Kamil Pokorný, který nám přiblíží plán celé přípravy. Dále vám prozradíme jména tří nových posil, na která fanoušci dychtivě čekají.
Sdílejte článek
 

Minulý týden hráči trénovali jednofázově pod vedením Jardy Barvíře a Davida Dolníčka a postupně se tak zapracovali po pauze, kterou měli po ukončení sezóny. Tento týden bude podle trenéra Kamila Pokorného svým způsobem specifický. Dnes probíhají takzvané testy na suchu, zjišťuje se tedy, jak jsou na tom hráči vytrvalostně a rychlostně a v plánu je také pilování odrazové síly. Konkrétně mužstvo čeká běh na 1500 metrů, 400 metrů a skok z místa.

Ve středu a ve čtvrtek je mužstvo objednáno na funkční testy na Masarykově universitě v Brně, kde projde každý hráč zdravotní prohlídkou. „Chceme znát jejich konkrétní hodnoty při zátěži na začátku přípravy. Ty budeme pak samozřejmě využívat a porovnávat s výsledky před začátkem sezóny pro zjištění nárůstu parametrů a progresu u každého hráče,“ vysvětluje Kamil Pokorný.

Od příštího týdne bude probíhat standardní příprava, střídavě dvoufázová, včetně již avizovaných tréninků na ledové ploše v Brně. V polovině přípravného období na kluky čeká soustředění v Rouchovanech, kde budou týmu k dispozici kvalitní terény, fotbalové hřiště, posilovna i nová tělocvična. Mužstvo změní prostředí, hráči budou trenérům k dispozici po celý den a nejenže tým kvalitně potrénuje, ale také se stmelí.

Po soustředění bude letní příprava pokračovat opět v režimu jak na ledu, tak i v posilovně a terénu, fotbalovém hřišti i na atletické dráze. Na třebíčském zimním stadionu bude mít tým navíc možnost využívat dočasnou in-line plochu ke košíkové a jiným kolektivním hrám. Trenér Pokorný dodává: „Věříme, že příprava bude pestrá a i když toto období někteří hráči nemusí, uvědomují si, že síla, výbušnost a rychlost je pro kvalitní hokej nezbytná. Jsme rádi, že se nám podařila zpestřit jednak těmi tréninky na ledě a pak také tím, že jsme se s vedením dohodli na soustředění.“

Letní příprava končí 2. července a po ní borci nastoupí na zaslouženou dvacetidenní dovolenou. Poté se tým znovu sejde a po několika dnech zapracování na suchu, nastoupí na novou ledovou plochu v KHNP areně v Třebíči. Domluvených je, podle slov Kamila Pokorného, už osm přípravných zápasů: „Můžu fanouškům prozradit, že budeme hrát dvě utkání s Kometou Brno a to i doma i venku, stejně tak i se Znojmem, Prostějovem a s Kolínem.“

Individuální trénink v rámci letní přípravy využívá zatím Martin Šťovíček, který si ještě doléčuje zranění z minulé sezóny, rehabilituje, ale věříme že se již brzy ke svým spoluhráčům přidá. Jinak je kádr bez zranění a věříme, že to tak i zůstane, aby důležitou a náročnou přípravu na sezónu mohli absolvovat a maximálně využít všichni hráči.

A konečně k posilám! Dnes se k týmu přidali také obránci Jan Mlčák a Lukáš Forman a útočník Adam Gajarský, které Kamil Pokorný detailně zná, protože vyrůstali a působili v brněnské Kometě. Druhá věc, která prý hrála roli ve výběru těchto hráčů je, že všichni již v Horácké Slavii působili, i když někteří jen krátce. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že mají zkušenosti s 1. ligou, jsou pracovití a podle trenérů dobře zapadnou do kádru. Neméně důležitý je také velký zájem těchto hráčů za HST hrát.

Jan Mlčák, Lukáš Forman a Adam Gajarský dnes oblékli tréninkový out-fit HST :-)

Kádr pro letní přípravu je tedy ode dneška kompletní, k jeho dalšímu doplnění a zkvalitnění dojde dle plánu ještě na přelomu července a srpna.

Podobné články

Aktuální zprávy

Sobotní kondiční seminář s Petrem Mockem

včera
Aktuální zprávy

Přípravné zápasy sezóny 2021/2022

před 2 dny
Aktuální zprávy

Nový erb HST - jak se vám líbí?

před 3 dny