Menu +

Letní příprava začala, použijeme stejný model jako loni, říká Kamil Pokorný

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčskému hokejovému týmu mužů začala tento týden letní příprava. Ta potrvá deset týdnů a bude stejně pestrá jako před minulou sezónou. Hokejisté budou využívat jak terény, posilovnu, tak i ledovou plochu v Brně a na programu je i soustředění v rouchovanském Lihovaru.
Sdílejte článek
 

 • SOUPISKA HRÁČŮ POD SMLOUVOU ZDE
 • Do přípravy s A mužstvem se zapojilo i několik juniorů z úspěšného týmu, který vyhrál svoji soutěž a bojoval v baráži o postup. U Bílého Králíka se jich sešla hned sedmička. Nechybí ani nové, nebo lépe řečeno staronové posily a odchovanci našeho klubu Martin Dočekal a Matěj Novák. Další doplnění kádru lze očekávat ve fázi přípravy na ledové ploše.

 • FOTOGRAFIE Z TRÉNINKU U BÍLÉHO KRÁLÍKA ZDE
 • Na průběh a plán celé letní přípravy jsme se zašli zeptat hlavního trenéra a sportovního manažera klubu Kamila Pokorného před středečním tréninkem v posilovně Bílý Králík, který vedl kondiční trenér Viktor Konečný.

  “Chtěli bychom trénovat deset týdnů, do konce června, nechceme se příliš odchylovat od toho, co jsme dělali loni. Myslíme si, že mužstvo kondičně celou sezónu zvládlo velice slušně, nebyla tam ani nějaká velká zranění. Vyšlo nám vstříc i vedení klubu, takže po tom prvním týdnu, který je na zapracování, najedeme na rytmus, kdy chceme hodně získat objem a to jak v posilovně, tak v lesoparku a v terénech nebo na dráze,“ přibližuje Kamil Pokorný co hráče čeká v průběhu fáze, která bývá u hráčů nepříliš oblíbená, ale všichni si uvědomují, že pro zvládnutí náročných bojů v celé sezóně je nezbytná.

  Loňský letní drill si tým mužů zpestřil parádním soustředěním, které si pochvalovali jak hráči, tak i vedení týmu. Týden v rouchovanském Penzionu Lihovar nebude v přípravě chybět ani letos. Hráči tam měli k dispozici posilovnu v místní tělocvičně, kterou si tým doplnil vlastním vybavením. Skvělé podmínky doplnil i bazén a tenisový kurt přímo v areálu Lihovaru, nebo možnost využít fotbalové hřiště s krásným travnatým povrchem.

  “Přípravu na suchu opět přepůlíme soustředěním v Rouchovanech na přelomu května a června, konkrétně od 30. května do druhého června. Loni se nám tam hodně líbilo a pokud se tréninku týče, jsou tam výborné podmínky. Musíme poděkovat šéfovi klubu, že se na to našly prostředky a na čtyři dny budeme moct využít podmínek Lihovaru v Rouchovanech a celého tamějšího areálu, jako loni.
  Pak nás bude čekat další měsíc na to, abychom přípravu dokončili. Tam už to bude hodně o intenzitě, dynamice a rychlosti.“

  Ani bruslení a příprava na ledě nebude letos chybět. Tu si pochvalovali hlavně hráči. Bylo to pro ně nejen zpestření a odpočinek od tvrdé dřiny na suchu, ale také možnost vylepšit si své vlastní dovednosti, zapracovat na bruslení, práci s hokejkou a dalších, pro hokejistu nezbytných věcech.

  “Další věc, která se nám loni osvědčila a kterou si ponecháme i pro letošní přípravu, jsou ledy. Od desátého května budeme jezdit na led do Brna dvakrát v týdnu. Tam budeme pracovat na dovednostech hráčských, na bruslení a hráči nám tak z toho nevypadnou na delší dobu,“ pochvaluje si třebíčský lodivod možnost využít i v létě přípravu na ledové ploše.

  Model přípravy, který se osvědčil tedy třebíčský klub měnit nebude. Vzpomeňme, jak úspěšný měl náš klub start do soutěže. Kvalitní letní příprava k němu určitě významnou měrou přispěla. Pozitivní je, že na celou přípravu dokázal klub zajistit nejen finanční prostředky, ale dokázal vše dohodnout a připravit i po logistické stránce. Hráči se tak mohou soustředit na vlastní výkony a na sezónu se připravit co nejlépe.

  “Jsme rádi, že můžeme zachovat podobný model a průběh přípravy, jako před minulou úspěšnou sezónou,“ zakončil povídání o průběhu letní přípravy Kamil Pokorný.

  První přípravný duel je na programu 9. srpna v Brně, kde se Horácká Slavia střetne s místní Kometou. V Třebíči se letos Kometa nepředstaví, minulé přípravné utkání s tímto soupeřem se totiž pro nepřístojnosti v sektoru hostů a použití pyrotechniky nedohrálo.

  Kompletní přehled přípravných utkání před dvacátou šestou prvoligovou sezónou přineseme v nejbližších dnech.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Posila do obrany, další sezónu přidá zkušený Jiří Hunkes

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Další výrazná posila z extraligy, přichází útočník Miroslav Holec

  20.05.2022
  Aktuální zprávy

  Support HST: Běh Jakuba Bendy z Třebíče na Sněžku a Happy run

  19.05.2022