Menu +

MISTŘI! Skvělý kolektivní úspěch - třebíčští mladíci vyhráli Ligu juniorů

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie Třebíč se stali Mistry Ligy juniorů pro ročník 2016 - 2017.
Tým kolem trenéra Romana Mejzlíka a vedoucího týmu Petera Matova byl prostě letos ve druhé nejvyšší soutěži juniorů nejlepší. Velký krok k vítězství v závěrečné skupině O vítěze udělali třebíčští mladíci na ledě Ústí, kde v kombinované sestavě dokázali odolat tlaku domácích a vyhráli v nájezdech. Celkovému vítězství se pak velmi přiblížili v pátek na svém ledě, kde ve vynikajícím utkání před více než dvěma stovkami diváků porazili právě Slovan 4:2. Dnes si Ústečtí na svém ledě poradili v posledním zápase skupiny s Porubou 5:3 a v Třebíči se tím pádem může slavit.
Sdílejte článek
 

Soupiska celého týmu juniorů Horácké Slavie Třebíč ZDE.


Tým třebíčských juniorů se na špičce soutěže pohybuje už několik sezón, loni skončil druhý za výborným Pískem. Letos se povedlo zúročit zkušenosti z těžších zápasů minulých sezón, ale i té letošní, když junioři Horácké Slavie Třebíč vyhráli základní Skupinu Střed a ve Skupině o Vítěze jako jediní udrželi aktivní skóre a se ziskem osmi bodů tuto skupinu ovládli.

Po pátečním utkání, které naklonilo misky vah v boji o mistra Ligy juniorů výrazně na třebíčskou stranu, byl Roman Mejzlík, stejně jako v ostatních zápasech, velmi přesný při jeho hodnocení. "Ústí dnes nebylo tak lehkonohé jako v zápase u nich, naopak my jsme se trošku zvedli. Ale zápas to byl velmi těžký pro oba týmy a bylo vidět, že šlo o hodně. Oba týmy chtěly vyhrát, zápas to byl vyrovnaný a myslím, že vyhrál dnes šťastnější tým. Zápas klidně mohl skončit i obráceně. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a teď budeme čekat na nedělní utkání Ústí s Porubou. (5:3, pozn. red.)"

Konečné pořadí Ligy juniorů

1. Třebíč
2. Ústí nad Labem
3. Poruba

Třebíčský lodivod ale nezapomněl poděkovat nejen hráčům, poklonu vysekl i divákům, kterých na páteční utkání s Ústím dorazilo 227 a vytvořili výbornou kulisu. V důležitých momentech hráčům s bílou hvězdou na hrudi pomohli, a mají tak i svůj podíl na konečném úspěchu. "V kabině jsem hráčům poděkoval nejen za dnešní zápas, ale i za celou sezónu, protože my dnešním (pátečním) zápasem končíme sezónu. Děkujeme také divákům, kteří nám dneska hodně pomohli, protože kdyby dnes tahle atmosféra na stadionu nebyla, asi bychom se z toho těžko dostávali. Znovu opakuji, že utkání pro nás bylo hodně těžké. Kluci jsou teď rozbití a nemocní, ale teď po sezóně se dají do pořádku a uvidíme, jak budou dál pokračovat."


CELÝ ROZHOVOR V AUDIO VERZI (MP3) NAJDETE ZDE.


Roman Mejzlík odvádí u týmu juniorů již několik sezón vynikající práci. Letos s týmem zaslouženě ovládl celou juniorskou ligu.

Peter Matov působí u mládežnických týmů již dlouhá léta a je jedním z nejlepších vedoucích týmů v Třebíči. Je radost s ním spolupracovat.

Podobné články

Mládežnický hokej

VIDEO: Chceme, aby dorost hrál na vyšších příčkách, zapojujeme i hráče ze starších žáků, říká Martin Svoboda

14.06.2018
Mládežnický hokej

Žáci HST absolvovali soustředění na Nesměři, navštívil je tam i Tomáš Vondráček

02.06.2018
Mládežnický hokej

FOTO + VIDEO: Nová juniorka polyká tréninkové dávky, v plánu má devět přípravných utkání

24.05.2018