Menu +

Maďarské klobásky, či segedin? Kdepak, v Třebíči se bude hrát s Budapeští hokej!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V pátek 19. 8. se na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ představí v rámci dalšího přípravného utkání maďarský celek MAC Budapešť, hrající tamní nejvyšší soutěž, kterou kromě sedmi týmů z Maďarska hrají i tři celky z Rumunska. Neobvyklý soupeř, který se představí na našem ledě, se však nesmí brát na lehkou váhu, vždyť v loňské sezoně skončil na druhé příčce. Třebíčští jsou stále ve fázi zkoušení, a proto jen těžko odhadnout, v jaké sestavě nastoupí, kdo dostane prostor a kdo bude odpočívat. Přijďte se tedy na tento zápas podívat osobně a zjistit, jak to všechno bude! V pátek od 17:30 na zimním stadionu v Třebíči.
Sdílejte článek
 
MAC Budapešť je maďarský celek hrající tamní MOL ligu. Název MOL je odvozen od významné maďarské petrochemické firmy. Celá soutěž má poměrně krátkou tradici, protože byla založena v roce 2008. Liga čítá celkem deset účastníků. Sedm z Maďarska a tři z Rumunska.

V kádru soupeře pro páteční utkání na třebíčském ledě nalezneme kromě drtivé většiny maďarských hokejistů i Američany či Kanaďany. Kádr Maďarů prošel před letošní sezonou poměrně velkými změnami. Při pohledu do statistik zjistíme, že v týmu zůstal jen pátý nejlepší klubový střelec loňského ročníku. Maďarský forward Krisztián Nagy si v loňské sezoně připsal ze 45 zápasů 39 bodů a byl součástí maďarského celku na letošním mistrovství světa. Mezi obránci by se pak mohl v pátečním duelu objevit z loňské sezony bodově produktivní Tamás Pozsgai, který si ve 44 zápasech připsal 4 branky a 20 asistencí. Stálicí mezi tyčemi pak byl v loňské sezoně Bence Bálizs, ten loni odchytal 38 zápasů s průměrem 2,31 obdržených branek na zápas a s úspěšností okolo 92%. V týmu Budapešti by měl působit i tuto sezonu.

Je třeba říci, že se jen těžko odhaduje, jaký soupeř do Třebíče vlastně přijede, je jen nutné dodat, že celek našeho soupeře skončil v loňské sezoně na 2. místě soutěže.


 • PROFIL MAC BUDAPEST NA ELITEPROSPECTS.COM

 • Díky dobré informovanosti ze strany klubu víme o Horácké Slavii každý den ty nejaktuálnější informace, takže opakovat je by bylo poněkud zbytečné. Nutno snad shrnout, že celek Třebíče neustále zkouší hráče, aby mohlo dojít k finální podobě kádru. Velkým pozitivem v přípravě jsou oba brankáři, jak Svoboda, tak Jekel podávají dobré výkony. Co se týče nedostatku, ty jsou především v přesilových hrách, vždyť na Kladně Třebíč v úterý dvě branky v přesilovce dostala, a také četnost střelby, o které již trenér Sobotka hovořil. Přípravné zápasy jsou však od toho, aby se vše vyladilo do optimální podoby, na což je ještě relativně dost času.

  Utkání startuje v pátek 19. 8. od 17:30, máte možnost si tak zpříjemnit páteční podvečer hokejem, podpořit svůj tým a naladit se na víkend, který bude před námi!

  Podobné články

  Pozvánky na zápas

  Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

  16.03.2024
  Pozvánky na zápas

  Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

  12.03.2024
  Pozvánky na zápas

  Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

  08.03.2024