Menu +

Martin Čech: Play-out pro nás začíná už ve středu utkáním s Chrudimí

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Těžkou pozici měli třebíčští hokejisté v Jihlavě, kde bojovali o vyhnutí se bojům o záchranu. Zatímco slávisté byli pod obrovským tlakem, domácím prakticky o nic nešlo a mohli hrát v naprosté pohodě. Už první pětiminutovka prakticky rozhodla celé utkání. Domácí odskočili do dvoubrankového náskoku, který hosté už nedokázali smazat.
Sdílejte článek
 
Už zase, museli si říkat fanoušci Horácké Slavie, kterých do Jihlavy přicestovaly více než dvě stovky. Běžela třetí minuta a jejich tým prohrával o dvě branky. Téměř na vlas stejný začátek, jako v prvním vzájemném zápase sezóny, kdy Jihlava vedla o dvě branky už ve čtvrté minutě.


Jakub Lev

Jakub Lev

“Opět jsme nezvládli začátek utkání, rychle jsme dostali tři góly a to vlastně rozhodlo celé utkání. Vůbec nevím čím to je. Minule to bylo vlastně úplně stejné a nedokážu si to vysvětlit,“ kroutí hlavou nad téměř na vlas stejným scénářem, jako ve třetím kole soutěže Jakub Lev.


“Od stavu 3:1 jsme ale začali hrát my, Jihlava začala jen bránit. Škoda, že se nám nepovedlo dát nějaký kontaktní gól. Nemohli jsme se dostat do delšího tlaku, nebo do větších šancí. Chybělo nám dnes i štěstíčko.


Nakonec bylo v utkání jen šest vyloučených, několik jich ale bylo až v posledních minutách zápasu, což v derby nebývá zvykem, navíc v zápase, v němž jde o tolik.


“Panu rozhodčímu se asi nechtělo pískat do píšťalky, jinak nevím, co k tomu říct.“
Kapitánovi Horácké Slavie Martinu Čechovi po zápase nebylo zrovna do zpěvu, přesto ochotně zápas zhodnotil.


“Špatný začátek a ten si myslím, že rozhodl. Začali jsme hodně špatně a dostali jsme dva góly. Sice se nám podařilo snížit, ale dostali jsme další gól na 3:1. Myslím, že jsme pak makali, snažili jsme se, ale Jihlava je zkušené mužstvo, dobře si to už pohlídala a moc nás k ničemu nepouštěla. Stálo nás to dnes hodně sil, bohužel to k bodům nevedlo.“


Také Martin Čech jen těžko hledal příčinu toho, proč se Horácké Slavii v Jihlavě začátky zápasů stávají osudnými.


“Nevím čím to je. Stává se nám to tam pokaždé. Upozorňovali jsme se na to v kabině, říkali jsme si o tom, ale vůbec nevím, čím to je. Jestli ti lidé tam, nebo ten zimák nám nesedí. Ty začátky nám tam nejdou, i když jsme se na to snažili připravit, ale stejně nám to zase nevyšlo. Je to jako začarovaný kruh,“ klopí zklamaně hlavu třebíčský odchovanec s číslem 26 na dresu.


Martin Čech

Martin Čech

Hledat příčinu v jedné chybě, to ale třebíčský kapitán odmítá.


“ Ty góly nepadly po jedné chybě. Udělá se jedna chyba, jenže vzápětí přijde další a pak to vede až ke gólu. Chyby se nakumulují a takové situace pak končí gólem.“


Třebíčští po vedení Dukly museli zapomenout na obrannou hru, naopak se vrhli do útoku a bránili se Červenožlutí, jenže se bránili dobře a hostující hráče moc do šancí, nebo k nebezpečným střelám nepouštěli. I to byl možná důsledek toho, že Třebíčští v tomto zápase museli, kdežto Dukla jen mohla, nebyla zdaleka pod takovým tlakem, jako Třebíč.


“My jsme se sice drželi v jihlavské třetině, snažili jsme se tam rotovat a dostávat se do střelby, ale moc jsme se k tomu právě nedostali. Opticky jsme sice hráli u nich, ale střelba chyběla, a když už nějaká střela prošla, tak ji jejich gólman chytil. Nestávalo se ani, že by mu třeba puk vypadl a byla by pro nás šance na nějakou dorážku. V jiných zápasech se nám to dařilo, dostávat se k dorážkám, ale to tam dnes nebylo,“ vidí příčiny neúspěchu v derby třebíčské křídlo.


Malý počet vyloučených, který byl korigován až v posledních minutách zápasu, kdy Třebíč také dokázala snížit na konečných 3:2, vidí Martin Čech takto.


“Když jsme se dostali do útočného pásma, tak oni nás drželi, hákovali, drželi nás za dresy, za nohy a rozhodčí to prostě nepískal, on prostě nepískal nic. Těžko mu něco vyčítat, nepískal vůbec nic a to bohužel nahrávalo domácím.“


Po výsledcích 45. Kola je už jisté složení skupiny play-out, v níž budou o setrvání v první lize bojovat Třebíč, Beroun, Most a Poruba.


To jsou zápasy, kde se v každém z nich hraje o šest bodů. Pro nás to vlastně začíná už teď ve středu. Sice to ještě není play-out, ale ty body se počítají, proto musíme vyhrát už teď ve středu s Chrudimí. Pak to půjde hrozně rychle za sebou a věřím, že to zvládneme. Máme trošičku náskok, který potřebujeme potvrdit už ve středu a od toho se odrazit, aby to dobře dopadlo,“ přeje si nejlepší střelec Horácké Slavie.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024