Martin Čech: S Kometou to bylo tvrdé a vyhecované utkání

T ř e b í č - Odvetný přátelský zápas s Kometou přinesl bojovnou a místy i dost vyhecovanou hru. Zápas před 2 týdny v Brně nám vyšel na výbornou, vítězství v poměru 6:1 bylo cenné. Páteční odveta v Třebíči tolik branek nepřinesla. Oba soupeři se nakonec rozešli nerozhodným výsledkem po remíze 1:1. Utkání ovšem přineslo zajímavý hokej a diváci, kteří v pátečním podvečeru našli cestu na třebíčský zimní stadion se tak rozhodně nudit nemohli.

Dalo se očekávat, že Kometa nám bude chtít oplatit vysokou porážku z domácího ledu. To se jí ovšem podařilo jen částečně. Nakonec padly v zápase jen 2 branky. Po jedné na každé straně. Nejpohlednější podívanou přinesla již 1. třetina. Hrálo se důrazně a s nasazením, ale bez zbytečných faulů a se zajímavými situacemi před oběma brankami. V úvodní třetině jsme se navíc dostali do jednobrankového vedení, když se dokázal prosadit Martin Čech . Další průběh již přinesl více bojovnou hru a s přibývajícím časem i hodně tvrdých a nešetrných zákroků. To vyvrcholilo v závěrečné třetině. V ní si také několik hráčů odneslo vyšší tresty. Na straně Horácké Slavie si odnesl 5 minutový trest Martin Fryauf. Na straně Komety potom vyfasovali vyšší tresty obránci Kruliš a Karlíček a také útočník Appel. Hodně tvrdé zákroky a zbytečné fauly jsou zvláště v přípravných zápasech, kdy vlastně o výsledek ani tak nejde nejen zbytečné, ale i nebezpečné, protože hrozí různá zranění hráčů. Po zápase jsme o jeho zhodnocení požádali našeho jediného úspěšného střelce Martina Čecha.

Martine byl jsi autorem naší jediné branky, jak jsi ten zápas viděl?

Především jsme měli utkání odehrát tak, abychom vyhráli. Hráli jsme doma, vedli jsme a bohužel se nám nepodařilo vedení udržet a zvítězit. V určitých fázích zápasu jsme soupeře pustili až moc do hry.

Ten zápas byl hodně vyhecovaný, proč myslíš, že byl tak moc až zbytečně nervózní?

Bylo to Brno, město, které je od nás nedaleko. Takže zápasy s Brnem jsou vlastně debry. A derby jsou vždy vyhecovaná. Od toho se utkání odvíjelo. Někteří hráči soupeře neunesli vývoj zápasu, začali zbytečně faulovat. A to potom poznamenalo zápas.

Byl jsi u naší jediné branky, jak bys tu situaci popsal?

Dojížděl jsem k brance po vybojovaném puku a s trochou štěstí to tam spadlo.

V posledních třech přípravných zápasech jste dali jen 2 branky, v čem to spočívá, že se střelecky mužstvu zatím příliš nedaří?

Především si myslím, že nám chybí více důrazu. Ten důraz před brankou soupeře musí být nutně větší a od toho se pak odvíjí schopnost mužstva dávat branky. Ještě je ale poměrně dost času do začátku soutěže. Musíme se zaměřit, aby se to zlepšilo a začalo nám to tam více padat.

Kometa dnes hrála místy opravdu dost tvrdě i záludně, jak moc těžké je se s tím v zápase, který je přípravný, vyrovnat?

Proti takovým soupeřům se vždy hraje špatně. Určitě je to velmi nepříjemné. Měli jsme ale jít soupeřům více do těla, hráli jsme navíc doma. A v domácích zápasech se má hrát více důrazně. V domácích zápasech nesmíme připustit, aby se soupeř tolik rozehrál. Pokud bychom hráli důrazněji, více do těla, určitě by zápas vypadal trošku jinak. Tohle je ale věc, kterou musíme zlepšit. Musíme na tom ještě zapracovat.