Martin Fryauf: Nedařilo se nám vůbec nic

Ohlasy po utkání
Dvě dobře odehraná utkání, minulou sobotu s Duklou Jihlava a zejména cenné body přivezené z Ústí na Labem, měly být lákadlem pro diváky do dnešního duelu s dalším týmem z Vysočiny, Žďárem na Sázavou, který zaujímal v tabulce osmou pozici, pouze o skóre za Horáckou Slavií Třebíč. Opět se však ukázalo, že doma není nikdo prorokem a po nepřesvědčivém výkonu odcházeli domácí z ledu poražení 1:4.

Záhadou pro fanoušky bylo jistě to, kdo dnes nastoupí hájit třebíčskou branku. Po výtečném výkonu v utkání s Jihlavou si o místo jedničky hlasitě řekl Stanislav Neruda. V Ústí však opět místo jedničky zaujal Jaroslav Suchan a vedl si skvěle. Tato otázka zřejmě vrtala hlavou i trenérům, jak prozradil vedoucí mužstva, Luděk Popela. "O tom, že nastoupí Standa se rozhodlo prakticky až před zápasem".

Třebíčští vstoupili do utkání vlažně, naopak se museli bránit velkému náporu hostů. "Chtěli jsme k tomu přistoupit jako ke každému domácímu utkání, vytvořit si tlak, ale první třetina byla nevýrazná. Oni na nás vletěli a dlouho jsme se hledali", řekl po utkání Jiří Beroun
.
"Doma chceme dostat vždycky soupeře pod tlak my, ale nevyšlo to. Prvních pět minut hráli oni to, co jsme chtěli hrát my. Místo aby jsme na ně vlítli, tak vlítli oni na nás." posteskl si nad nevydařeným vstupem do zápasu Martin Fryauf.

Druhou třetinu zahájili domácí tlakem, ale ten otupily dva rychlé góly v Nerudově síti. Jiří Oliva řekl: "Měli jsme několik šancí, které jsme neproměnili a to asi rozhodlo. Po dvou chybách jsme dostali góly a už se to těžko dotahovalo."

To, co mohlo ještě zvrátit nepříznivý vývoj utkání byl sporný gól, který však rozhodčí neuznal pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti. Ani po shlédnutí videozáznamu po skončení utkání se trenéři nerozešli s jednotným názorem na tuto situaci.

Další příležitost ke změně skóre a k záchraně cenných domácích bodů dostali třebíčští hokejisté v polovině třetí třetiny, kdy rozhodčí poslal soupeře do třech. Domácí však udělali osudovou chybu a inkasovali z hole Nohela. Asistent hlavního třebíčského trenéra Roman Mejzlík po zápase prohlásil: "I to se v hokeji může stát, moc jsme chtěli dát gól, přestali jsme bránit a soupeř této chyby využil. Byl to moment, kdy nás soupeř dostal do kolen." Gól v dvojnásobné přesile se nedostává často, což smutně hodnotil i Jiří Beroun "To byl nešťastný gól, já jsem tam prolítl, pak jsem to chtěl ještě zachránit, ale už to nešlo."

Třebíčská výhoda dvou mužů v poli se však po chvíli opakovala a Holý vykřesal jiskřičku naděje, když upravil skóre na jedna ku třem. "Sice jsme dali na 1:3, ale soupeř nás svým pohybem a hrou ve středním pásmu k ničemu nepustil." dodal po utkání Roman Mejzlík Po vstřeleném gólu přesilovka sice pokračovala, bylo vidět, že hráči chtějí, ale nešlo to. "Na každým bylo trochu nervozity, puky odskakovaly, nedařilo se nám dneska vůbec nic." dodal k výkonu Třebíčských Martin Fryauf.

To, že hráče puk neposlouchá se potvrdilo i v závěru, když se minutu před koncem pokoušeli o power-play, ale lehce vyhozený kotouč soupřeře od červené čáry přeskočil třebíčskému obránci hůl a ten k překvapení všech skončil v třebíčké svatyni. To uhasilo poslední zbytky naděje.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž