Menu +

Matěj Novák: Nejlepší sezona! Nemáme se za co stydět

Rozhovory
T ř e b í č - „Play-off jsem skoro nikdy nehrál, pro mě je to nejlepší sezona. Soupeři na nás neuměli hrát díky skvěle propracovanému systému,“ hodnotí úspěšný ročník třebíčský odchovanec Matěj Novák. Ten stráví volno se svým synem.
Sdílejte článek
 

Zlín ještě nedávno hrál extraligu, jaká to byla pro vás škola?
Jednoznačně náročná. Jejich hráči mají své kvality. Co nás ale těší, tak je pocit dobře odvedené práce. Ukázali jsme, že jsme skoro tak dobří jako někteří extraligoví hráči. Já osobně jsem nikdy semifinále nehrál, skoro ani čtvrtfinále, takže pro mě to byla velmi přínosná lekce. Celý tým ukázal, že dokáže hrát i pod takovým tlakem, jaký byl právě v play-off. Myslím, že můžeme být na sebe hrdí, co jsme dokázali v rámci celé sezony. Nemáme se za co stydět.

Dalo by se tedy říci, že toto byla pro tebe nejlepší sezóna?
Jednoznačně ano. Nikdy jsem nebyl takto daleko jako právě teď. Dostával jsem mnohem více prostoru, nahradil jsem Michala Vodného v přesilovkách kvůli jeho zranění, a mohl jsem si víc užívat atmosféru play-off. Navíc jsem i vstřelil pár gólů, což považuji za další úspěšný bod této sezony.

Co bylo podle tebe klíčové v semifinálové sérii se Zlínem?
Těžko říci, všechny zápasy byli velmi vyrovnané. Bohužel se nám štěstí nelepilo na paty a ve venkovních zápasech jsme dostali gól vždy chvíli před koncem. Naším cílem bylo dovézt alespoň jeden bod, ale bohužel se nám to nepovedlo.

Co bylo jistým pilířem úspěchu pro vás v této sezoně?
Největší síla našeho úspěchu byla právě parta, ve které jsme hráli. Skoro celou dobu zde panovala výborná nálada, která nám dodávala motivaci dojít co nejdále. Parta samozřejmě není jediná věc, která nám dopomohla k takové dlouhé cestě. Díky propracovanému systému, který jsme zvládli hrát a neuvěřitelné podpoře fanoušků, kteří byli vždy slyšet, jsme dokázali hrát skoro až do konce března.

Jaká slova padla po porážce v kabině?
Samá pozitivní, hlavně ať nevěšíme hlavy. Za pár dnů nám skutečně dojde, jaký úspěch se nám povedl. To samé jsme slyšeli i od fanoušků, kteří nám přišli poděkovat za celou sezonu. Tohoto gesta si velmi vážím. Trošku jsme zapomněli na prohru a pomohlo nám to se zase vzchopit a překousnout to. Děkuji všem, kteří nás podporovali a chodili na zápasy. Díky vám jsme došli tak daleko.

Jaké máš aktuálně vyhlídky a plány, než začne letní příprava?
Mám doma malého syna, takže budu trávit čas hlavně s ním. Každé ráno jsem musel odjíždět na trénink a loučení s ním bylo vždy těžké. Každý den cesta z Brna do Třebíče a zpátky sice není nejdelší, ale pořád je to náročné, když je člověk unavený z tréninku. Už teď se těším, jak si s ním budu hrát od rána a koukat na něj, když bude spát.

Podobné články

Rozhovory

Třebíč je srdcovka, ale potřeboval jsem změnu. Jít do Komety? Vrchol, říká Barvíř

před 3 dny
Rozhovory

Narvaný zimák a velké oslavy. Opravdu krásné období, vzpomíná Buďa na postup

24.06.2024
Rozhovory

Příprava probíhá podle plánu, hlásí Dolníček. Hráčský trh sleduje

24.06.2024