Menu +

Mládež HST: Našlapaný hokejový víkend

Mládežnický hokej
Čtyři dny, kdy se žákovské, dorostenecké a juniorské kategorie HST utkaly se svými soupeři, přinesly vítězství i porážky. Tak už to v hokeji chodí, naše mužstva ale rozhodně bojovala, přečtěte si tedy výsledky jejich snažení i s komentáři trenérů.
Sdílejte článek
 

Junioři nadále plují na vítězné vlně. Utkání ve Velkém Meziříčí ve čtvrtek 5.1. bylo, dle slov trenéra Dolníčka, “jednostrannou záležitostí našeho týmu“, což potvrzuje i výsledek 0:9.

V pátek vyjela juniorka do Kroměříže a i zde skórovala, tentokrát 4:1. „Narazili jsme na kvalitnějšího soupeře než předchozí den, přesto jsme utkání s přehledem dovedli do vítězného konce,“ popisuje David Dolníček, trenér mužstva juniorů.

Na domácím ledě se střetly týmy dorostu HST a Chrudimi. Trenér Nikola Marek hodnotí zápas s konečným výsledkem 7:3 pro náš tým takto: „Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a důraz v útočném pásmu a dobrým bojovným výkonem si došli pro tři body.“

V sobotu proběhla doma utkání mladších žáků C proti Jihlavě (2:16), starších žáků A proti Zlínu (6:7), kde u některých hráčů chyběla chuť se o výsledek porvat, ač byl zápas vyrovnaný. Zlín porazil i mužstvo 9. třídy, i když podle trenéra Rosti Maleny tým bojoval, na lepší výsledek než 10:1 to nestačilo.

V okleštěné sestavě hrál tým dorostu v neděli v Havířově. „Sahali jsme po třech bodech, bohužel jsme ale selhali v koncovce, kdy jsme neproměnili velké množství gólových šancí,“ říká k zápasu s výsledkem 2:1 trenér Marek, ale zároveň mužstvo chválí za bojovnost.

Mladší žáci D sehráli vyrovnané utkání s Humpolcem, které dopadlo výsledkem 4:5. Trenér Malena cení dobré tempo celé hry. Remízou (4:4) skončil zápas starších žáků B proti stejnému soupeři. „Výsledek se nám podařilo dotáhnout v poslední části utkání za nepříznivého stavu 0:4,“ vysvětluje trenér Zdeněk Sedláček.

Další suverénní výkon s výsledkem 11:1 předvedl v neděli tým juniorů. „Od prvního bully to byl z naší strany bruslivý a poctivý hokej a výborný výkon jsme potvrdili i střelecky,“ pochvaluje si trenér Dolníček.

Podobné články

Mládežnický hokej

Mládežnický a žákovský hokej tohoto víkendu

před 2 dny
Mládežnický hokej

Shrnutí víkendu z pohledu mládeže a dětí HST

30.01.2023
Mládežnický hokej

Třebíčský hokej měl zastoupení na Olympiádě dětí a mládeže

26.01.2023