Menu +

Na jeden gól se vyhrává těžko, shodují se Valent s Korotvičkou

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Po Kometě Brno přicestoval do Třebíče další silný soupeř, účastník slovenské nejvyšší soutěže HK 36 Skalica. Domácí v tomto zápase opět nedokázali zvítězit, přestože vedli 1:0. Hostům se podařilo otočit skóre na svoji stranu dvěma rychlými brankami Finka a Valy z jedenapadesáté, respektive třiapadesáté minuty. Skalica tak porazila Horáckou Slavii i po druhé, tentokrát v poměru 2:1, i když tentokrát se na výhru pořádně nadřela.

Fotografie z utkání najdete ZDE.

Sdílejte článek
 
Hokejisté Horácké Slavie se za svůj výkon v tomto utkání rozhodně nemusejí stydět. Extraligovému soupeři byli více než vyrovnaným soupeřem a nebýt smůly v koncovce, mohli to být oni, kdo se radoval z výhry. Na ale, nebo na šance se ovšem v hokeji nehraje a tak po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 1:2 pro hosty. Domácí tak na svoje první vítězství v přípravných utkáních stále čekají.

TRECHO

Jan Korotvička v souboji s jedním z beků Skalice

O zhodnocení utkání jsme požádali dvě výrazné postavy zápasu, brankáře domácího celku Michala Valenta a střelce první branky utkání Jana Korotvičku.

Jan Korotvička byl tím hráčem, který ukončil 45. minut čekání na první branku zápasu. Krásnou střelou překonal brankáře Hamerlíka a domácí se mohli radovat z vedení 1:0, které však nedokázali udržet, či zvýšit a byli za to potrestáni dvěma puky ve své síti.
„Soupeř dal víc gólů než my:“ shrnul Korotvička do pěti slov hlavní příčinu dnešní porážky a zároveň asi největší slabinu ve hře Horácké Slavie.
„Na jeden gól se nedá vyhrávat, musíme dát minimálně dva, tři góly abychom mohli myslet na výhru. Musíme víc chodit do brány, a víc střílet, aby nám to tam začalo padat. To je jediná cesta a já doufám, že do začátku sezóny to přijde:“ je si Jan Korotvička vědom problému se zakončením brankových situací.

„Skalica je velmi kvalitní soupeř a v tomto týdnu je to po Kometě už druhý silný tým, s nímž jsme se střetli. Pro nás je to určitě dobře, že s takovými týmy hrajeme, je to dobrá příprava. Stále nám ještě trochu vázne souhra, potřebujeme zlepšit přesilovky. Dneska jsme opět měli jednu 5:3 a neproměnili jsme ji. Na tom ještě musíme zapracovat a vylepšit to, protože v přesilovkách se ty zápasy lámou:“ přeje si útočník hrající s číslem jedenáct.

Situaci, z níž padl jediný třebíčský gól zápasu popsal Jak Korotvička takto: „Dostal jsem perfektní přihrávku od Dolni (David Dolníček –pozn. red.) a pak už jsem s tím nemohl dělat nic jiného, než dát gól.“

TRECHO

Michal Valent držel čisté konto až do 51. minuty

V brance dostal v tomto utkání šanci nový muž v třebíčském brankovišti, Michal Valent. Mnohokrát v zápase svoje mužstvo podržel a až do jedenapadesáté minuty držel čisté konto.
„Zápas pro nás skončil neúspěchem, protože jsme nevyhráli. Nehraje se na krásu, nebo na to kolik má tým šancí, ale jde o to zápas vyhrát. Jde o sebevědomí týmu:“ konstatoval Valent.

„Hned poté co jsme dali gól museli hosté střídat brankáře a to byla velká šance ke zvýšení náskoku, brankář nebyl zahřátý, ale nám se to bohužel nepovedlo. Naopak jsme dva góly dostali. Oba dva se daly chytit a to mě na tom štve:“ nehledá brankář výmluvy

Produktivita, která Horáckou Slavii trápí, je na trénincích předmětem většího nácviku: „Na trénincích se koncovce věnujeme ve větší míře, trénujeme zakončení útočníků i střelbu od obránců. Potřebujeme jeden zápas, kdy nám to tam napadá a zvedne se sebevědomí mužstva. Na jeden gól se sice dá vyhrát, ale to by brankář nesměl žádný pustit. Já jsem dnes pustil dva a i proto jsme dnes nevyhráli.“

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024