Menu +

Na zkoušku přichází navrátilec Josef Podlaha a jeho olomoucký kolega. Co další hráči?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dnešním dnem se A-tým Horácké Slavie opět sešel po klubové dovolené. A rovnou na trénink zamířili z Olomouce Josef Podlaha a Matěj Kořenek. „Oba si budou muset své místo ale vybojovat,“ upozorňuje Roman Mejzlík. Postupně by se k týmu měli připojit i další hráči na zkoušku, o tom vás budeme ale teprve informovat. Jinak poprvé na led vyjedeme asi ve středu 29. července.
Sdílejte článek
 

Olomoučtí odchovanci mají oba přesně 20 let a oba si také vyzkoušeli i pár zápasů v extralize, a to právě za Hanáky. „Přicházejí na try-out, tedy na zkoušku. Ani jeden tedy nemá jisté místo. Takže záleží jen na nich, jak tady budou pracovat a jak nám sem budou zapadat,“ vysvětluje hlavní trenér a zároveň sportovní manažer Roman Mejzlík.

Fanouškům Horácké Slavie je znám především Josef Podlaha, ten zde na Vysočině strávil minulou sezonu a zasáhl do 22 zápasů, ve kterých si připsal dvě branky. „Pepa (Josef Podlaha) už tady loni byl, takže bude mít výhodu. My doufáme, že bude dobře nachystaný,“ říká Roman Mejzlík.

Matěj Kořenek strávil dosavadní kariéru pouze v Olomouci, minulý rok si zahrál ve 14 zápasech v extralize a další duely přidal v olomoucké juniorce. Zde měl dobrou bodovou bilanci: 34 zápasů a 34 kanadských bodů!

„Je to též mladý kluk a máme na něj dobré reference. Oba dostanou určitě prostor v přátelských zápasech,“ uvádí na pravou míru hlavní trenér.


Matěj Kořenek v extraligovém zápase v dresu Olomouce. Foto: Alena Zapletalová

„Mají se nám hlásit i další hráči a my ten kádr budeme postupně rozšiřovat, ale i zužovat. V týdnu by se k nám mohl připojit jeden brankář, dále nás doplní asi čtyři obránci a další útočníci. Ale zatím to není definitivně domluvené. Teprve se uvidí,“ dodává.

Horáci se po třech týdnech opět sešli, nyní je bude čekat minimálně týden ještě suché přípravy. „Vypadá to, že na led půjdeme asi až další středu 29. července. Vše záleží na podmínkách a na tom, jak bude připravená ledová plocha. Uvidíme,“ sděluje na závěr.

První přátelský zápas odehrají bílé hvězdy 4. srpna, a to doma s Havlíčkovým Brodem. Následně o dva dny později (čtvrtek 6. sprna) se Třebíčští střetnou s polským Jasztrebie. První mistrovské utkání je na programu 12. září ve Frýdku-Místku, doma budeme hrát poprvé 16. září proti nováčkovi ligy – Vrchlabí.

Máte už svou permanentku? Pokud ne, tady máte BLIŽŠÍ INFORMACE.

Podobné články

Aktuální zprávy

Organizační opatření pro přípravná utkání

03.08.2020
Aktuální zprávy

Třebíčský odchovanec Marek Laš ukončil aktivní kariéru

03.08.2020
Aktuální zprávy

Jasztrebie ve čtvrtek nedorazí! Náhradním soupeřem bude Jihlava!

02.08.2020