Nakonec to snad nebylo tak špatné - řekl Filip Luňák

T ř e b í č - Špatný začátek, výborná druhá třetina, velmi bojovná a vyrovnaná třetina třetí. Tak by se dal v jedné větě shrnout zápas Třebíče a Chomutova. O velmi mnoho šlo v tomto utkání především domácí Horácké Slavii, která nutně potřebovala bodovat, aby si udržela šanci na únik z barážových pozic. Ani hostující KLH však nebylo bez motivace. Udržení se v první čtyřce, by Chomutovu zaručovalo výhodnější pozici pro play-off. Proti byli však nejen hráči v poli, ale také gólman Filip Luňák, který podal opravdu vynikající výkon.

Zřejmě to byla velká důležitost zápasu, která domácím přinesla na začátku utkání na hokejky spíše nervozitu, než cokoli jiného. Když v desáté minutě první třetiny prohrávali Slavisté 0:2, vypadalo to s nimi opravdu zle – nedobře.
Postupem času však získávali jistotu a díky důležité brance Lukáše Valka dokázali ještě do první sirény snížit na 2:1.
Velmi nejistý výkon hostujícího brankáře Podolky, jenž byl po třetí inkasované brance střídán, a vůle s níž Třebíčští šli za důležitými body, přispěly k tomu, že druhá třetina skončila vítězstvím domácích v poměru 2:0.
Ve třetí části se pak domácí hokejisté soustředili na udržení jednogólového vedení, což se jim díky bojovnosti, velmi dobrému výkonu brankáře Filipa Luňáka a nedisciplinovanosti hostujících hráčů, nakonec podařilo.
Protože opavský Slezan podlehl již jistému účastníku baráže – Písku 3:0, posunula se Horácká Slavia na nebarážovou dvanáctou příčku. Udržet ji však nebude vůbec jednoduché. K pozápasovému hodnocení jsme tentokrát pozvali jak brankáře Filipa Luňáka, tak střelce veledůležitých dvou branek Lukáše Valka.

Velmi stručně, ale věcně zhodnotil utkání Lukáš Valko.

Do zápasu jsme šli s tím, že nesmíme dostat mnoho gólů a budeme hrát ze zabezpečené obrany. Bohužel tento cíl nám hned na začátku zápasu příliš nevyšel.
Za stavu 0:2 se nám opravdu nehrálo dobře,
řekl střelec večera k situaci, s níž se nakonec domácí hráči vyrovnali více než dobře.

Na první branku jsem dostal krásnou přihrávku od toho nového obránce, jak on se jenom jmenuje, zažertoval si Lukáš s autorem přihrávky Karlem Šefčíkem, který mu stál za zády.
Jel jsem sám na brankáře a zkusil jsem mu dát puk mezi nohy. Druhá branka, to byl doklepnutý puk po akci celého útoku a přihrávce opět od Karla Šefčíka, už s vážnou tváří popisuje Valko.

Na otázku co bude nejdůležitější v následujícím utkání s Olomoucí Valko odpověděl stručně, nicméně pravdivě - vyhrát o jeden gól.

Snad ještě výraznější postavou tohoto utkání byl domácí fakír v brankářské výstroji Filip Luňák, kterému by jeho bleskurychlé pohyby v brankovišti mohl závidět i mnohý kapřík z rybníčka čerstvě vytažený.

V dnešním zápase nám moc nevyšel začátek.
Po první třetině jsme se ale v kabině vyhecovali, a hlavně starší hráči, jako třeba Béďa Ščerban, si vzali o přestávce slovo a přineslo to výsledek,
přiblížil Filip, jenž byl domácím publikem v průběhu utkání za svoje zákroky několikrát vyvoláván, situaci v domácí šatně po nevydařené první třetině.

Naštěstí se nám podařilo výsledek otočit a jsme za to velmi rádi.

Svůj výkon však třebíčský „Filous“ hodnotil velmi střízlivě, spíše chválil práci obránců.
Hodně mi dneska pomohli beci, sice tam bylo několik nebezpečných situací, ale všichni jsme bojovali nadoraz a výsledek se nakonec dostavil.

Protože v poslední době nám jezdí pomáhat Robert Slávik ze Znojma, nechytám úplně pravidelně. Proto pro mě nebylo úplně jednoduché dostat se do zápasu. Nakonec to snad nebylo až tak špatné, uzavřel skromně Filip Luňák.