Nátlaková hra zabrala, tvrdí Martin Fryauf

Od třetí třetiny středečního zápasu s Opavou jakoby se v Třebíčských něco zlomilo. Na led nastupili s vysokým nasazením a bojovným výkonem otočili vývoj důležitého zápasu. V sobotním utkání se Slovanem Ústí nad Labem v tomto trendu pokračovali, když utkání zahájili dvěma rychlými góly a vysoké tempo udržovali až do konce.

Divákům se jistě utkání muselo lítit, neboť na ledě byly k vidění hezké akce útočníků i bravurní zákroky brankářů. Už dlouho se v Třebíči nestalo, aby si domácí zajistili během tří minut dvoubrankové vedení, které se stalo základním kamenem konečného úspěchu.

Po bleskovém nástupu se Třebíčští nerozhodli svůj náskok už jen bránit, ale naopak neustále atakovali branku hostů a do konce třetiny, nebýt dobrého výkonu brankáře Kučery, mohlo být konto soupeře zatíženo vyšším přídělem branek. Ale aktivně se na ledě neprezentovali jen domácí. I soupeř se několika zdařilými akcemi pozitivně podílel na pohledném hokeji, na který mohlo oko věrného fanouška zase po delší době pohledět s radostí.

Styl, který na ledě předváděli hráči Horácké Slavia, skoro jako kdyby ani nezapadal do konceptu, který měl v plánu prosazovat trenér Čada. Nebo snad hráči konečně přišli na to, jaký recept jim trenér naordinoval, a jak lék správně užívat, aby měl patřičné účinky.

Čistě defenzivně si hráči Třebíče zcela jistě nepočínali. Možná to bylo rychlým vstupem do zápasu a bezstarostným přístupem, možná radostí z toho, že se jim útočná hra daří nebo snad z hlasité odezvy diváků, kterým se takový hokej určitě líbil. Jedna akce střídala druhou, útočníci se s vervou vrhali do útočného pásma za každým nastřeleným nebo vyvezeným pukem. Přitom obrana fungovala spolehlivě, a když už náhodou někdo prošel až před bránu, zde stál dnes téměř neprůstřelný Neruda, který několika famózními zakroky ničil nervy útočícím Lvům.

Když už přeci jen jeden puk za jeho záda pronikl, a ukazatel skóre zobrazoval stav 2:1, přišla znovu rychlá akce domácích, kteří nenechali nikoho na pochybách, že dnešní zápas je v jejich rukou a opět zvýšili vedení na dvoubrankový rozdíl. Ústeční se nepoložili a bojovali dál jako skuteční Lvi, ale Třebíčští měli zápas pod kontrolou a ve třetí části už jen pojistili svoje vítězství druhým gólem Roberta Holého a stanovili konečný stav na 4:1.

Martin Fryauf je univerzální hráč. Dokáže hrát v obraně stejně dobře jako v útoku, ale v poslední době plní především defenzivní úkoly. Dnes byl exekutorem důležitého třetího gólu, který znovu uklidnil hráče i diváky. "Hráli jsme na víc jak 100%, nátlakovou hrou jsme donutili soupeře k chybám, což nám dopomohlo k zisku důležitých tří bodů."

Kapitán Jakub Žiška, bude našim hostem příští sobotu, kdy se ho budeme ptát na otázky, které mu položíte prostřednictvím off-line rozhovoru. A co podle něj rozhodlo dnešní zápas: "Dnešní zápas rozhodl úvod. Začali jsme ve velkém tempu, podařilo se nám dát dva góly. Druhým zlomovým momentem byla ubráněná čtyřminutová přesilovka na přelomu první a druhé třetiny".

Po dnešním zápasu je nutno pochválit celé mužstvo, obzvláště heroický výkon brankáře Nerudy. Takto povedený zápas je jistě nejlepší pozvánkou k návštěvě dalšího domácího utkání, které odehraje Horácká Slavia na svém ledě s HC Prostějov v sobotu 1. února.