Menu +

Nebylo to lehké, věděl Michal Kaňka po zápase s Porubou

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Boje o záchranu začaly. Třebíčští hokejisté si na svém ledě poradili s Porubou a vykročili správnou nohou směrem k záchraně. Situace v play-out hned po prvních zápasech zamotává. Most vyhrál v Berouně a dotáhl se na dostřel právě Medvědům a také Horácké Slavii. Potvrdilo se, že každý bodový výpadek může kterékoliv mužstvo v konečném zúčtování hodně mrzet. Pro Třebíč bude důležité, aby vyhrávala doma a občas urvala nějaké body na ledě konkurentů.
Sdílejte článek
 

Hlavním strůjcem výhry nad Porubou byl Vladimír Stejskal. Mladý útočník dal dvě branky, které znamenaly pro Třebíč zasloužené tři body.
„Byl to utrápený zápas, moc dobrý výkon jsme nepředvedli, ale důležité jsou tři body a ty se počítají do tabulky,“ zhodnotilo křídlo Nahodilovy formace první utkání skupiny o udržení v první hokejové lize.Vladimír Stejskal


Českobudějovický štírek těžil ze spolupráce s Lukášem Nahodilem. „Ten první byl po buly. Tak jsem vyjel až za kruh, takže jsem tam byl výš než protihráči a trefil jsem se. Druhý gól jsem dával do prázdné branky,“ usmíval se po zápase talentovaný útočník a dodal: „Dvě branky jsem v zápase mezi muži ještě nedal. Snad mě to nic stát nebude. Vybírá až za hattrick.“
Diváci bouřlivě přivítali při příchodu na led Michala Kaňku. Zkušeného útočníka jsme také poprosili o jeho postřehy z utkání. „Výhra byla snad to jediné pozitivní na celém zápase. Pro mě to nebylo vůbec lehké. Je to o hodně rychlejší než druhá liga a člověk si na to musí přivyknout,“ přiznal po zápase Kaňka. „Navíc jsem hrál ve čtvrté lajně, takže jsem se na led moc nedostal. Pro mě je lepší, když hraju častěji, abych se do toho dostal, ale tak jsou tři body a to se počítá,“ prohlásil útočník, jenž po svém posledním působení v dresu Horácké Slavie odešel do zahraničí.
Michal Kaňka


„Ty dvě branky jsme dostali po individuálních chybách. Soupeř je dokázal potrestat,“ vystihl útočník Benešova příčiny inkasovaných branek během vlastních přesilových her.

Kaňka vládne kanadskému bodování své západní skupiny ve druhé lize. „Body se i ve druhé lize sbírají hlavně při přesilovkách. Tady jsem se k tomu moc nedostal, i když jsem byl na dvakrát na modré čáře. Hokej je teď tak vyrovnaný, že kdo nehraje přesilovky, nemůže moc bodovat,“ vyjasnil situaci sám hráč.

„Do Třebíče jsem se vždycky rád vracel, i když jsem tady už nehrál. Diváci mě skvěle přivítali a atmosféra je tady pořád skvělá. Pocit je to dobrý, ale asi jsem toho divákům moc neukázal,“ trpce se pousmál bývalý člen obávané formace Kaňka – Žiška – Holý. „Občas si zavoláme s Kubou Žiškou, Holase (Roberta Holého – pozn. red.) jsem pět let neviděl,“ reagoval Michal Kaňka na dotaz, zda-li je v kontaktu s ostatními členy obávaného komanda.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024