Nechtěli jsme ztratit další body po zásahu rozhodčího, říká Tomáš Vondráček

T ř e b í č - V prvním kole poslední čtvrtiny základní části soutěže přivítala Horácká Slavia na svém ledě poslední celek ligy – HC Most. Hosté vzdorovali jen do 35. minuty, kdy vstřelil třetí gól domácích Marek Laš. Předchozí třetí gól z hole Davida Dolníčka totiž rozhodčí Florián nepochopitelně neuznal. Skóre na 4:1 pak uzavřel mladík Tomáš Vondráček, jenž se v utkání trefil dvakrát.

Po vyrovnané první třetině přišla zlepšená hra Třebíčských a s ní i branky. V utkání se dvakrát trefil mladý odchovanec třebíčského hokeje Tomáš Vondráček, kterému velmi svědčí spolupráce s parťákem Martinem Dočekalem.

Tomáš Vondráček se raduje z gólu na 2:0

“Začal bych hodnocení až od stavu 2:0. Dali jsme pak jasný gól na 3:0, kdy Marek Laš dojíždějícího hráče evidentně jen přebruslil a já myslím, že tam žádný faul nebyl. Přesto rozhodčí gól Davida Dolníčka neuznal, navíc nás naopak poslal do tří. Oni z toho dali na 2:1, takže bylo velké štěstí, že se tam ten zápas nezlomil ve prospěch Mostu. My jsme pak dali ještě dva góly a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Bylo by opravdu smutné, kdybychom měli přijít o další body tím, že nás doslova zařízne rozhodčí. Ještě v té přesilovce pět na tři byl na Standu Dietze jasný faul, který pan Florián pustil, všichni to viděli, celý stadion bouřil. Fakt nevím, co se v tu chvíli dělo v hlavě rozhodčího,“ nedokáže si vysvětlit některé momenty zápasu dvougólový střelec večera. Spolu s ním nechápala styl posuzování ani více než tisícovka diváků na stadionu a dávala to opravdu hlasitě najevo.

Možná trošku překvapivě zůstal navenek v klidu trenér Kamil Pokorný. Ten okamžitě pochopil, že hádat se s hlavním arbitrem v tomto okamžiku nemá smysl a snažil se tým uklidnit a připravit na přesilovku soupeře pět proti třem.
“Podle mě Laš pouze bruslařsky předjel soupeře, nevím jestli měl přestat bruslit, nebo co měl dělat. Ještě se podívám na video, ale v té chvíli jsem té situaci vůbec nerozuměl. V přesilovce jsme navíc inkasovali gól, tam jsme se snažili mužstvo uklidnit," vysvětloval na tiskové konferenci temperamentní kouč, který v této důležité fázi zápasu zachoval chladnou hlavu a pomohl mužstvu nevěnovat se rozhodčímu, ale vlastní hře, což bylo v dané chvíli velmi podstatné a důležité.

Vstřelit dvě branky v jednom zápase se v Třebíči povedlo naposledy Lukáši Havlovi. Tomáš Vondráček ale útočil i na hattrick. Ten mu ale dopřán nebyl. Přesto mohl být hráč s číslem pět na dresu po utkání spokojen.

“Začnu tou první brankou. Martin Dočekal mi nahrával puk zpoza brány na brankoviště a já jsem to už jen dotečoval do sítě. Před druhým gólem jsem najížděl ze strany, Milan Přibyl na mě křičel před bránou, tak jsem se snažil puk na něj procpat a ani nevím, kdo si to do branky srazil, jestli obránce, nebo brankář,“ vysvětluje brankové situace, z nichž ta první byla velmi pohledná a ta druhá zas velmi šťastná, autor už sedmi gólů v této sezóně.

“Trošku jsme se odrazili už v Chomutově, kde jsme hráli dobře, tady s Ústím nás dělila od tří bodů minuta… Dneska jsme snad poprvé v sezóně vyhráli zápas, který jsme mohli dohrát v klidu a bez nervů. Snad už se to zlepší,“ přeje si dvacetiletý forvard.

Dvojice Tomáš Vondráček – Martin Dočekal zle zatápěla mostecké obraně a první Vondráčkova branka padla po vzorové přihrávce právě od Martina Dočekala.
“Hraje se nám spolu parádně, vlastně spolu hrajeme už od dorostu, takže o sobě víme. Já jsem spokojený, nevím jak Dodo …,“ usmívá se Vondráček a pokračuje, “dneska s námi hrál Milan Přibyl a bylo to taky dobré, takže dobře se nám hraje nejen s Davidem Vítkem, ale třeba i právě s Milanem Přibylem,“ Ten sedíc opodál za pochvalu poděkoval velmi svérázným vtípkem, kterým svého parťáka v této fázi rozhovoru na chvíli doslova odboural.
“Bylo nepříjemné, že se David Vítek mezi svátky zranil, stalo se to ke konci tréninku a zrovna nám to s ním v té době docela klapalo. David na to má trošku smůlu.“

V dalším, už 41. kole první ligy zajíždí Třebíčští na led Hradce Králové, tedy soupeře, který je pro Třebíč v posledních sezónách snad osudovým. Vždyť Horáci se s ním pravidelně střetávají v play-off a bohužel na jeho hokejkách vždy třebíčská pouť vyřazovacími boji končila. V probíhající sezóně získala Horácká Slavia ve třech utkáních s Hradcem dva body za porážky v prodloužení a doma pak po nájezdech. “V Hradci je velké hřiště, kde musí všichni hrát všichni trochu otevřenější hokej, pro nás to ale bude zápas, jako každý jiný,“ ví moc dobře Tomáš Vondráček, že současná situace v tabulce velí Třebíčským neohlížet se na soupeře jít do každého utkání s víc než stoprocentním nasazením.