Neměli jsme sílu to otočit, přiznal Aleš Padělek

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Druhý zápas skupiny play-out mezi Horáckou Slavií Třebíč a Berounskými Medvědy nabídl boj, boj o každý metr ledu, boj o každý kotouč a hlavně o každý bod. Nakonec si všechny tři body odvezli hosté, zejména díky výbornému výkonu brankáře a trestuhodnému nevyužívání šancí domácími. Ti byli lepší zvláště v první třetině, ale i v dalším průběhu hry si vytvořili stoprocentní šance, žel puk mnohokrát skotačící na brankové čáře, nebo letící brankovištěm, se jim za čáru nepodařilo dostat víc, jak jedenkrát.

Medvědi v minulém utkání doma překvapivě podlehli Mostu, a proto museli dnes bodovat, pokud nechtěli, aby se bodový rozdíl mezi nimi a Třebíčí zvýšil, a aby se jim Most nepřiblížil více, než by bylo medvědím kožichům milé. A podle toho také zápas vypadal. Tedy až od druhé třetiny. V té první byli domácí o mnoho aktivnější, hosté se z obranné ulity dostávali jen málokdy. Hned pětkrát museli Berounští v první třetině za katr, zatímco domácí ani jednou. Přesto první třetina skončila nerozhodně 1:1, což se v pozdějším průběhu zápasu ukázalo jako podstatný, ne-li rozhodující fakt.

Bylo totiž jasné, že rozhodčí budou počet vyloučených kompenzovat. To se také potvrdilo. Takové je totiž v českém hokeji nepsané, i když těžko říci jestli správné, pravidlo. Ve druhé části zápasu diváci nestačili kroutit hlavami nad tím, za co chodili domácí na trestnou. Přesto byl stav až do první minuty třetí třetiny nerozhodný 1:1.

Co se ale rozhodčím snahou nějak vyrovnat počet vyloučených povedlo, byla nervozita, nestejný metr a z toho vyplývající potyčky, podrážděné reakce na obou stranách i v hledišti.

A pokud nic jiného, pak nepotrestané nesportovní chování hráčů Nedvěda a Altrichtera, kteří zdviženými prostředníčky častovali diváky, si trest určitě zasloužilo. Srovnejme si to s utkáním play-off Olomuc – Havlíčkův Brod, kdy brodský Holec za stejné gesto směrem k divákům okamžitě vyfasoval panenku. Jsou pak pravidla opravdu pro všechny stejná?
Nejen podle toho, co umí s kotoučem, či podle vysoké postavy se pozná velký hráč. Zatímco Nedvěd s Altrichterem výše popsaným způsobem ztrapnili, především sami sebe, jejich soupeř Aleš Padělek Jaroslava Nedvěda dokázal kolegiálně poklepat po jednom z jeho excesů. Jaký rozdíl!

Nakonec si tedy Berounští odvezli z Třebíče vítězství. Budiž jim přáno, dali o dva góly víc, byli důraznější a měli v brance hráče, který nepustil víc, než jeden puk. Ale sympatie si v Třebíči, po dnešním utkání, minimálně jmenovaní hráči, nezískali.

Aleš Padělek

Útočník Aleš Padělek dokázal jako jediný třebíčský střelec rozsvítit červené světlo za Altrichterem. Právě šikovný útočník se stal hráčem, který zápas po jeho skončení hodnotil.

“Začali jsme dobře, v první třetině jsme měli i víc ze hry. Je škoda, že jsme dostali ten laciný gól. Pak jsme hráli dost zakřiknutě, přestali jsme střílet a šancí bylo minimálně. Ve třetí třetině, když jsme honili výsledek, tak jsme hráli dost ve čtyřech, což nás oslabovalo a nedostali jsme se do tlaku, který jsme potřebovali k vyrovnání,“ hodnotí Aleš Padělek zápas, který byl pro něj s největší pravděpodobností poslední v dresu Horácké Slavie.

Gólová situace byla podle Padělkových slov výsledkem nacvičené situace.

“Včera jsme něco nacvičili, dnes jsme to sehráli a hned napoprvé to vyšlo, byla to taková finská přesilovková souhra a gól,“ pochvaluje si spolupráci s kamarády z útoku boleslavský střelec.

Zápas s Berounem byl i pro zkušeného extraligového harcovníka fyzicky náročný, což potvrzují jeho další slova.

“Určitě, oni dohrávali každý souboj, někdy i po odehrání puku. Z toho jsme my měli přesilovky, které jsme ale nevyužili. Možná i proto, že nám tím brali dost sil. Bylo tam dost podražení a podobných zákroků, které rozhodčí pískal, ale my už jsme pak neměli sílu to otočit,“ sportovně přiznává Padělek, jenž se v Třebíči rozehrával po nemoci.

Aleš Padělek odehrál za Horáckou Slavii teprve druhý zápas, možná však letos už poslední, vzhledem k jeho čtyřiadvaceti odehraným zápasům v dresu Mladé Boleslavi, kde by měl ve středu nastoupit k dalšímu střetnutí.

Abych řekl pravdu, tak nevím, to záleží na tom, jak se kluby dohodnou. Ani nevím jestli, když teď naskočím v Boleslavi, jestli to bude poslední zápas a vyčerpám už limit zápasů v extralize.“