Menu +

Nový systém Chance ligy pro sezonu 2019-2020

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Druhá nejvyšší hokejová soutěž dostane od následujícího ročníku nový kabát. V následujícím článku si jej představíme. Na všechny týmy čeká v základní části více zápasů, než tomu bylo letos, navíc se vrací i předkolo play-off.
Sdílejte článek
 

Chance liga dostane od příští sezony nový kabát, který byl schválen na posledním zasedání výkonného výboru ČSLH. Na stole byly tři varianty toho, jak by mohl následující ročník druhé nejvyšší české hokejové soutěže vypadat. V následujícím článku si představíme vítězný model.

K novému systému soutěže se vyjádřil rovněž sportovní manažer třebíčského klubu Radek Novák: „Chance liga se bude v sezóně 2019-2020 hrát v novém formátu, který našim fanouškům přibližujeme níže. O rozlosování a dalších bodech Chance ligy budeme příznivce třebíčského hokeje informovat později.“

V první části soutěže se mužstva utkají dvoukolově systémem každý s každým, to dává dohromady 30 zápasů. Následuje nadstavba, která bude rozdělena do dvou skupin. Týmy umístěné na prvním až osmém místě se utkají čtyřkolově o co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů, celky, jenž obsadí 9. až 16. pozici, budou, rovněž čtyřkolově, zápolit o místa zaručující předkolo play-off.

Do tohoto předkola se dostanou mužstva umístěná po nadstavbové části soutěže na sedmém až desátém místě.

Celkem tak na všechny kluby Chance ligy čeká během příští sezony základní porce 58 zápasů. Poslední kolo základní části bude odehráno 7. 3. 2020. Předkolo play-off je vypsáno na tři vítězná utkání, tedy stejně jak v extralize. Čtvrtfinále, semifinále a finále se budou hrát již klasicky na čtyři vítězné zápasy. Chance liga pozná svého mistra a tedy tým, který si vybojuje účast v extralize pro sezonu 2020-2021, nejpozději 29. dubna 2020.

Podobné články

Aktuální zprávy

Aukce speciálních dresů s podobiznou Vladimíra Bouzka odstartována!

před 2 dny
Aktuální zprávy

Třebíčští hokejisté zabodovali v anketě Sportovec města Třebíče. Lukáš Nedvídek vyhrál v hlavní kategorii

15.02.2020
Aktuální zprávy

O kapku lepší hokej aneb Míšův příběh

10.02.2020