Menu +

O hokeji i prázdninách se "vzorky" juniorky a dorostu HST

Rozhovory
Rozhovory vás baví a i v období prázdnin a dovolených pro vás nějaké chystáme. Právě v tomto jsme se ptali juniorského obránce Davida Šplíchala se slavnou přezdívkou Šplíchačka a gólmana z řad dorostu Ondřeje Málka, kterému zas nikdo kolem hokeje neřekne jinak, než Malkine. V rozhovorech budeme v následujících týdnech ještě pokračovat, ke slovu se dostane i zástupce žákovských kategorií a nakonec vyzpovídáme i sportovního manažera klubu pro dětské a mládežnické kategorie Ing. Martina Čecha.
Sdílejte článek
 

Ze všeho nejdřív by čtenáře určitě zajímalo, jak jste si užili loňskou sezonu. Jak hodnotíte nejen zápasovou, ale i tréninkovou část, co vás baví nejvíc a co naopak nejmíň?

Šplíchačka: Loňskou sezonu jsem si užil hodně. Bylo to super, bojovali jsme celou sezonu až do posledního zápasu se Vsetínem, který jsme bohužel prohráli a nepodařilo se nám postoupit do vyšší soutěže, ale i tak si myslím, že jsme odvedli skvělý výkon. Zápasovou část hodnotím velice kladně, jelikož celá sezona byla opravdu nabitá a zápasů bylo plno. Co se týče tréninkové části, tak ta se skládala z tréninků v posilovně a z tréninků na ledě pětkrát týdně. Nejvíce mě samozřejmě baví zápasy a nejméně běhání.

Malkin: Minulou sezonu jsem si užil a hodnotím ji pozitivně, stále je zde lehké zklamání z nepostoupení do extraligy a našly se zápasy, na které nejsem úplně hrdý, ale jinak se celkem povedla. Tréninková část byla v pohodě. Jsou sice cvičení, které jsem úplně nemusel, ale jinak to bylo dobré.

David Šplíchačka Šplíchal

Máte krátce po letní suché přípravě, tak co nám řeknete o ní? Povězte nám, co obsahovala, ale také o nějakých situacích, které třeba ani v plánu nebyly?

Š: Suchá příprava obsahovala tréninky v posilovně, které byly třikrát týdně a běžecké tréninky, které byly dvakrát týdně. Každý trénink trval přibližně hodinu a půl někdy i déle. Každý rok děláme na začátku a na konci suché přípravy testy v posilovně a v běhu, abychom viděli, jak jsme se dokázali za suchou přípravu posunout. Řekl bych, že všechny věci měli trenéři předem naplánované, takže k nějakým nenaplánovaným situacím nedošlo.

M: Letní příprava mě letos bavila, a to i přes to, že ji normálně moc nemusím. Samozřejmě nás trenéři chtěli připravit na těžkou sezonu, a podle toho také vypadala suchá - spoustu běhů a zvedání, dřepů apod.

Jak vás letní příprava posunula ve fyzické kondici?

Š: Letní příprava mě posunula dost a cítím se velmi dobře. Zlepšení bylo vidět i v testech. Teď přes prázdniny je důležité hlavně nezakrnět, abych to nemusel dohánět. Takže se snažím držet v kondici. Rád se jdu projet na kole nebo si jdu zahrát tenis.

M: Po fyzické stránce to byly určitě progresivní dva měsíce. Řekl bych, že jsem připravený na sezonu, ale i tak na sobě nadále pracuji a udržuji se.

Jaké jsou plány a vaše osobní cíle do příští sezony?

Š: Já si myslím, že plány jsou úplně stejné jako minulou sezonu a to se dostat do vyšší soutěže a co se týče mých osobních cílů, tak to asi jen to, abych co nejvíce pomohl týmu, abychom postoupili výš.

M: Plány na tuto sezonu bych řekl jsou stejné jako na tu minulou, hrát na vrchu tabulky a dostat se alespoň do bojů o extraligu, nejlépe do extraligy. A mé osobní cíle jsou pochopitelně dostat co nejméně gólů, mít co nejvíce čistých kont a tím pomoct týmu se někam dostat.

A co na vaše výkony a úspěchy říká vaše okolí? Teď nemyslím jenom rodinu, ale spíš spolužáky a hlavně spolužačky?

Š: Popravdě se nikdy tak nějak moc nezajímali. Jen, když jsem třeba odcházel dřív ze školy, ptali se kde hrajeme. Jakmile jsme začali hrát vyšší skupiny, tak už se začínali zajímat více a začínali se vyptávat, jak na tom jsme a jak jsme hráli a někteří se přišli podívat i na finále, což mě celkem potěšilo.

M: Spolužáci, ale hlavně spolužačky byli na většině domácích zápasů a patřili mezi hlavní fanoušky. Zápasy prožívali se mnou a dost mě podporovali, za což jsem jim vděčný.

Stíháte pří tréninkovém režimu vlastně holky a randění?

Š: Abych řekl pravdu, tak toho času moc není. Když jsem do odpoledne ve škole a večer mám trénink, tak jsem rád, že si mezi tím trochu odpočinu a udělám úkoly. Aspoň teď přes prázdniny se to snažím trošku dohnat.

M: Volného času moc není, přece jen stíhat školu a hokej je časově dost náročné. Kdyby se však nějaká objevila, tak jsem si jist, že si na ni čas najdu.

Jak a kdy vznikly Vaše přezdívky „Šplíchačka“ a „Malkin“?

Š: Jako první mi tak začal říkat trenér z Techniky Brno, za kterou jsem odehrál jednu sezonu a jakmile vyšlo to známé video, kde trenér řve na hráče dorostu z Brna, ve kterém jsem byl zmíněn, tak mi tak začal říkat skoro každý a ta přezdívka mi už zůstala.

M: Přezdívka se se mnou táhne, jestli se nepletu, už od roku 2016. Vznikla, když jsme byli na turnaji. Matně si pamatuji, že jsme se zrovna dívali na zápas, když mě kamarádův táta oslovil „Malkine“. A od té doby ji začali používat nejdříve spoluhráči, spolužáci a později i trenéři a někteří učitelé. Na začátku jsem ji moc nemusel, ale postupem času jsem si na ni zvykl a momentálně na ni slyším více než na jméno.

A jaké máte plány na letní prázdniny? Raději slunění u vody, nebo spíš zážitky?

Š: Moje plány jsou takové, že vždy na začátku července jedu s rodiči na dovolenou a jakmile se vrátím, tak vymýšlíme s kamarády nějaké výlety. Jsem spíše na ty zážitky, ale slunění u vody se nikdy nebráním, taky si rád lehnu k bazénu a odpočinu si.

M: Kdybych si měl vybrat tak určitě zážitky, já nejsem zrovna typ, který by se rád slunil. Letos jich však moc nebude, neboť se s rodinou nikam nechystáme. Občas někam zajdu, ale spíše si jdu zakopat nebo zaházet na koš. Jinak na červenec žádné plány nemám a v srpnu se mé plány budou tvořit za pochodu, podle tréninků.

Díky kluci, že jste nám věnovali svůj prázdninový čas, ať všechno klape, jak si přejete, HST vám přeje super léto!

Podobné články

Rozhovory

Martin Čech: Letní příprava od druhé třídy až po juniorku byla skutečně výživná

28.07.2022
Rozhovory

Zatím nejlepší zážitek léta? Pro Domču rozhodně setkání s Pastou!

21.07.2022
Rozhovory

Antonín Bořuta: Věřím, že v Třebíči uděláme ten nejlepší výsledek

03.07.2022