Ohlasy brankářů: Souboj Neruda x Šindelář

Pro detailnější popis některých situací jsme oslovili oba dnešní brankáře, třebíčského Nerudu a mladoboleslavského Šindeláře. Třebíčský góman Neruda měl situaci složitou. Směřovalo na něj sice méně střel, ale přesto musel zasahovat proti ojedinělým, leč nebezpečným výpadům útočníků soupeře.

Zápas skončil 3:2 ve prospěch domácích. Dva body tedy zůstanou doma, ale asi jen málokdo by patnáct vteřin před koncem zápasu očekával něco jiného, než zisk plného počtu bodů. Ještě v čase 59:02 si domácí mužstvo vyžádalo time-out a asi každý čekal, že hosté přistoupí na hru bez brankáře. Nestalo se tak, a Mladoboleslavští nastoupili do poslední minuty v pěti. V čase 59:47 přišlo nečekané zaváhání obrany a Neruda se musel sklonit před kombinací Slance a zakončujícího Oliveria.

Sám brankář viděl tuto situaci takto: "Byla to velká smůla. Zdeněk Sedláček čekal na nahrávku, ale už byl špatný led a puk mu přeskočil hokejku. Hráč soupeře to vystihl a z toho vznikla tahle šance a následný gól.

Brankář hostí, Filip Šindelář, odchytal výborný zápas a právě jemu může být Boleslav vděčná, že do jeho brány padly jen tři góly. Do tohoto zápasu byl hodnocen jako nejlepší gólman 1.ligy v procentuální úspěšnosti zásahů. I tentokrát se musel v bráně pěkně otáčet, nejpilněji měl, podle jeho slov, ve druhé a třetí třetině. Svou únavu v závěru však na sobě nedal znát a dovedl své mužstvo k zisku cenného bodu. Na otázku proč tak dlouho otáleli s přistoupením na hru power-play odpověděl: "Nechali jsem toto rozhodnutí na trenérovi, dopadlo to dobře, takže to byl výborný tah"

Prodloužení je už hra vabank. Únava se střádá a kvalita ledu na technice mnoho nepřidá. Tentokrát se štěstí (a možná i spravedlnost) přiklonilo k hokejkám domácích. Filip Šindelář viděl poslední gól následovně: "Domácí se dostali do přečíslení a oba útočníci celou situaci hezky zahráli a dali góla. My jsme ale rádi za ten bod, a že jsme dali Třebíči bod navíc, to už je vedlejší".