Menu +

Pavel Jekel po osmi letech končí v Třebíči

Aktuální zprávy
Do sezony 2024/2025 vstoupí první tým HST s částečně obměněnou brankářskou dvojící. Pavel Jekel totiž v Třebíči končí, jak redakci potvrdil předseda klubu Martin Svoboda.
Sdílejte článek
 

„Situace se vykrystalizovala tak, že jsme na soupisce měli dva kvalitní a ctižádostivé gólmany, přičemž jsme nebyli schopni garantovat jasnou pozici jedničky. Rozhodl tedy poměr ceny a výkonu. Pavlovi děkujeme za odvedené služby pro náš klub a přejeme mu hodně štěstí do budoucna,“ říká předseda HST Martin Svoboda.

Pavel Jekel se v třebíčském dresu poprvé objevil během sezony 2016/2017, kdy na Vysočině odchytal 30 zápasů. Postupně jeho role v týmu rostla. Nyní osmadvacetiletý gólman významnou měrou pomohl k historickému úspěchu HST – vítězství v základní části Chance ligy, jehož bílé hvězdy dosáhly v sezoně 2022/2023.

Právě v sezonách 2022/2023 a 2021/2022 byl brněnský rodák stabilně hodnocen jako jeden z nejlepších brankářů soutěže. Letošní ročník mu zkomplikovalo zranění a následná dlouhá rekonvalescence.

Celkem Pavel Jekel odchytal v Třebíči 260 utkání.

Pavlovi děkujeme za odvedené služby pro náš klub a přejeme mu hodně zdaru v dalším pokračování hokejové kariéry i osobním životě.

A jak to vypadá s doplněním na brankářském postu?

Do přípravy s HST se zapojují dva mladí brankáři, kteří budou bojovat o třebíčský dres. Jde o Ondřeje Bizoně, dvacetiletého odchovance Komety Brno, který naposledy působil v juniorském týmu finského klubu Ilves a má na svém kontě rovněž zkušenosti z mládežnických reprezentačních výběrů U16 a U18. Druhým brankářem je odchovanec třebíčského hokeje Ondřej Málek, který podával velmi dobré výkony v naší juniorce a teď se posouvá k prvnímu týmu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024