Menu +

Pavel Kubiš zvedl nad hlavu nový Masarykův pohár, Zlín přehrál Kometu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Finále extraligy svedlo dohromady zlínské Berany a brněnskou Kometu. Sérii na čtyři vítězná utkání ovládl Zlín, v jehož řadách odehrál již devátou sezónu Pavel Kubiš. Rodák z Náměště nad Oslavou a odchovanec třebíčského hokeje dosáhl na první velký úspěch v kariéře. Na stranách poražených stáli Leoš Čermák, jenž už třikrát skončil těsně před branami titulu, Vilém Burian a Tomáš Vondráček, kteří se poprvé v kariéře mohou radovat z titulu vicemistra. Do play-off díky kontroverznímu pravidlu už nezasáhl Martin Dočekal, jinak po většinu sezóny stabilní člen brněnského kádru.
Sdílejte článek
 

Masarykův pohár

V české nejvyšší soutěži se čas od času vymění pohár, který přebírá vítěz play-off. Ten poslední se předával od roku 1999. Na jaře 2005 byl ovšem nenávratně poškozen mistry z Pardubic (pozn. red.: v jejímž kádru byl i Michal Mikeska) a musela být narychlo vyrobena replika. Vedení svazu uvažovalo delší dobu o nové trofeji, světlo světa spatřila letos.

Pohár byl nazván Masarykův. Nese jméno našeho prvního prezidenta, název trofeje odkazuje na historické kořeny českého hokeje. Pan Tomáš Garrigue Masaryk coby prezident věnoval totiž v roce 1924 pohár pro vítěze mistrovství Českého svazu hockeyového, jednalo se o jeden z prvních pokusů vytvořit dlouhodobou soutěž v tehdejším Československu. Další pohár pak věnoval pan Masaryk i v roce 1933 pro vítěze prvního mistrovství světa v Praze.

Masarykův pohár je tedy novou trofejí pro vítěze extraligy. Vůbec jako první odchovanec Třebíče zvedl tento nově vyrobený prestižní tuzemský pohár Pavel Kubiš, jemuž gratulujeme. Jméno Pavla Kubiše bude vyryto na ocelovém podstavci.

Stopa Pavla Kubiše v play-off

Pátek 26. března 2014: ČF5 Zlín – Hradec Králové 4:0 (vstřelená branka)
Pátek 25. dubna 2014: F5 Zlín – Kometa 5:3 (asistence)

PAVEL KUBIŠ, rodák z Náměště nad Oslavou, patřil do úspěšného družstva žáků Horácké Slavie, ze kterého odešla celá pětka hráčů do zlínského extraligového dorostu (mj. i Martin Čech či Pavel Bulička). Ve Zlíně se šikovný útočník postupně vypracoval ve stabilního a dlouholetého člena základní sestavy „A“ mužstva, kvalitními výkony si vysloužil několikráte i pozvánku do reprezentace, Českou republiku reprezentoval také v mládežnických kategoriích. Horácké Slavii pomáhal formou hostování v sezónách 2004/05 a 2005/06. Největšího úspěchu se dočkal prozatím v deváté zlínské sezóně, na jejímž konci zvedl nad hlavu Masarykův pohár, trofej udělovanou od roku 2014 českému mistru.

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024