Menu +

Pecka pro Třebíč, přichází střelec Tomáš Svoboda

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia výrazně posiluje útočnou vozbu. Smlouvu s třebíčským klubem podepsal zkušený a ostřílený mazák, navíc výborný střelec Tomáš Svoboda. Naposledy působil Ve Znojmě, kde se stal nejproduktivnějším hráčem. Jeho přednosti jsou jasné. Kromě bohatých zkušeností, které bude předávat mladším spoluhráčům je to skvělý střelecký instinkt a držení hole na pravou stranu, což jistě pomůže i v přesilových hrách. Nyní tento zkušený hráč vyztuží ofenzivu bílých hvězd.
Sdílejte článek
 

AKTUÁLNÍ SOUPISKU HST NAJDETE ZDE

Sedmatřicetiletý Tomáš Svoboda je zkušeným harcovníkem. První hokejové krůčky udělal v Litoměřicích, ale brzo se přesunul do pražské Slavie. V jejím dresu poprvé okusil extraligový chlebíček. Díky spolupráci Slavie s Havlíčkovým Brodem naskakoval i za tehdejší Rebely. Od sezóny 2011 – 12 už byl členem kádru extraligové Komety Brno a to až do ročníku 2014 – 15, který rozdělil mezi Kometu a Vítkovice. O rok později už se objevil v kádru Horácké Slavie, kde si ve třinácti zápasech připsal osm bodů za tři branky a pět asistencí a v kádru se potkal s oběma nynějšími trenéry Dolníčkem i Eratem. Následovaly štace v Plzni, Kometě, Pardubicích, Chomutově a znovu v Kometě. Sezóna 2020 – 21 znamenala přesun do Chance ligy, konkrétně do Litoměřic a v závěru i do Znojma. U Orlů působil i v dalších dvou sezónách, tedy 22 -23, kdy nejen, že byl jedním ze základních stavebních kamenů při postupu Znojma ze druhé ligy do Chance ligy, ale ještě stihl s parťákem Janem Hruškou zachraňovat a úspěšně, pardubické béčko v Chance lize. Poslední hokejový ročník strávil opět ve Znojmě, kde se stal nejproduktivnějším hráčem celého týmu, když ve čtyřiceti osmi utkáních nasázel dvacet dvě branky a přidal stejný počet nahrávek.

Velmi spokojen s příchodem zkušeného borce je i David Dolníček, který si je moc dobře vědom Svobodových kvalit a jak nám prozradil, bude na jeho schopnosti spoléhat nejen při hře pět na pět, ale i v přesilových hrách.

„Od Tomáše čekáme, že se připojí ke střeleckým lídrům týmu, že nám zvedne úspěšnost přesilových her, protože má držení hole na pravou stranu a výbornou střelu z voleje. V neposlední řadě čekáme, že bude mentorem pro mladší hráče vzhledem ke svým zkušenostem jak z extraligy, tak z Chance ligy,“ říká spokojeně nový hlavní kouč.

S Tomášem Svobodou jsme stihli hned na prvním tréninku v pondělí 29. dubna udělat krátký rozhovor, který vám nyní přinášíme. Jak je z něj patrné, jeho angažmá v Třebíči se seběhlo hodně rychle a v době pořízení rozhovoru ještě ani nekonzultoval svou roli v týmu s trenéry. My už teď však víme, jaká asi bude.


Tomáš Svoboda: Nabídka Třebíče mi dávala smysl, sedli jsme si na první dobrou


Tomáši, jsme rádi, že můžeme oznámit tvůj příchod sem do Horácké Slavie. Co rozhodlo o tom, že teď budeš oblékat dres s bílou hvězdou?

Bylo to trošku specifické, protože vlastně do teď se neví, co se bude dít ve Znojmě a pro mě, jako otce od rodiny je důležité mít jistotu, zabezpečit rodinu. Třebíč mi navíc dávala největší smysl v tom, že navíc je to pro mě dojezdově nejblíž a i jednání proběhla naprosto v pořádku, rychle a sedli jsme si na první dobrou. Tohle byly rozhodující věci.

V Třebíči došlo ke změnám na lavičce, novými trenéry jsou David Dolníček s Romanem Eratem. Pokud se někdo podívá na statistiky z minulé sezóny, vidí, že ofenzivu a střílení branek obstarávala z velké části první formace. Už jsi měl čas pobavit se s trenéry o tvé roli v týmu? Předpokládám, že od tebe budou chtít právě podporu v tomto směru.

Zatím jsme neměli čas se o tom pobavit, protože ta jednání proběhla vlastně mezi středou a pátkem minulý týden, takže to bylo rychlé a s trenéry jsme se viděli až na prvním tréninku v pondělí 29. dubna. Určitě na to narazíme, ale věřím, že místo v sestavě se pro mě najde a pomůžu týmu právě směrem dopředu.

Co rekonstrukce stadionu? Nebude pro tebe trošku komplikace právě vzhledem k dojíždění z Brna do Moravských Budějovic?

Věděl jsem o tom dopředu, mluvilo se o tom už nějakou dobu. S klukama se známe, s Romanem jsme se v zimě potkali v Brně. Tedy, ne, že bychom řešili něco ohledně mého příchodu sem, to v té době rozhodně ne. Ale říkal, že má nabídku jít sem do Třebíče k hokeji. Pak už to bylo o to jednodušší, když přišla nabídka i mě, protože jak s Romanem, tak s Davidem jsem hrál a známe se.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí, gólů a bodů v dresu Horácké Slavie, ať se daří

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024