Menu +

Podle mě si odvážíme zasloužené tři body, raduje se fenomenální Pavel Jekel

Ohlasy po utkání
Restart Chance ligy se bílým hvězdám podařil. Z ledu Sokolova si svěřenci trenérů Barvíře a Dolníčka vezou plný bodový zisk. Velkou měrou se na tom podílel Pavel Jekel, který domácí střelce doslova zdeptal. Právě jemu patří ohlas, jenž máte před sebou.
Sdílejte článek
 

Horákům se první zápas po dlouhé a neplánované pauze povedl na jedničku s hvězdičkou. 66 dní trvalo, než se třebíčští hokejisté mohli postavit k dalšímu ostrému utkání, ale snad až extrémní pauza na jejich výkonu znát nebyla. Možná právě naopak. K výhře 3:1 nad silným Sokolovem přispěl velkým dílem také fantom Pavel Jekel, který si připsal 30 úspěšných zásahů.

„Zápas jsem si užil, byť byl po takové době náročný na psychiku. Naštěstí pro nás s dobrým koncem,“ raduje se třebíčský brankář. „Měli jsme hodně šancí, myslím, že jsme dali tři tyčky, obrana bránila skvěle. Podle mě si odvážíme zasloužené tři body,“ dodává.

Ani brněnský rodák se ale mezi tyčemi bílých hvězd nenudil. Šlo na něj celkem 31 střel, přičemž cestu za Jekelova záda si našla pouze jediná. „Je pravda, že jsem se nenudil. Na první zápas po takové pauze toho na mě šlo celkem dost, ale na druhou stranu… Je lepší být v zápřahu než čekat patnáct minut na střelu,“ má jasno.

Tlak Sokolovských kulminoval zejména během třetí periody. „Myslím, že všechny třetiny byly náročné. Ve druhé nám dvakrát ujeli, ve třetí zase měli přesilovky, takže každá třetina byla svým způsobem obtížná,“ glosuje třebíčská stálice.

Právě během dlouhé přesilovky 5/3 na začátku třetího dějství přišel Pavel Jekel o čisté konto, ale nijak zvlášť ho to nemrzí. „Čisté konto už je jen taková ta třešnička na dortu, hlavní je to, že máme doma výhru za tři body.“

Zápas na sokolovském ledě byl sehrán bez přítomnosti fanoušků, ostatně tak to bude zřejmě ještě delší dobu na všech stadionech. Brankářská jednička Horáků se každopádně soustředí zejména na svůj výkon, a to za každé situace. „Přiznám se, že já to tolik nevnímám. Je jasné, že taky rád slyším fanoušky povzbuzovat náš tým a skandovat moje jméno, ale mám svou bublinu, ve které se soustředím pouze na to, abych podal co nejlepší výkon,“ objasňuje.

Pětadvacetiletý gólman je rád především za to, že už se konečně hraje. „Pauza byla dlouhá, celý tým si váží toho, že může hrát zápasy. Už i trénink nás potěšil, ale zápas je samozřejmě ještě něco jiného.“

Dalším soupeřem budou pro Třebíč Benátky nad Jizerou, které momentálně vévodí Chance lize. V jejich svatyni přitom čaruje reprezentační brankář Lukáš Pařík. „Bude to těžký zápas, na Benátky se musíme připravit stejně jako na Sokolov, osobně nepotřebuji žádný brankářský duel. Pro mě je nejdůležitější, abych týmu pomohl ke třem bodům,“ uzavírá Pavel Jekel.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021