Menu +

Posila do obrany, další sezónu přidá zkušený Jiří Hunkes

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Po posilách do útoku přivádí třebíčský klub další výraznou posilu, tentokrát však na post obránce. Už druhou sezónu totiž přidá v dresu s bílou hvězdou JIŘÍ HUNKES. Jeho přínos pro tým je nezpochybnitelný. Takového hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, kde naskočil ke 491 zápasům, ale i z KHL nebo reprezentace, by chtěl mít v týmu každý trenér. Tak hodně štěstí v Třebíči Jiří!
Sdílejte článek
 

Jiří HUNKES

NAROZEN: 31.7.1984
VÝŠKA: 183 cm
VÁHA: 86 kg
POST: obránce
DRŽENÍ HOLE: Pravá

Aktuální soupiska mužů ZDE

Rozpis přípravných zápasů HST ZDE

Rozpis Chance ligy 2022 - 2023 - zápasy HST ZDE


Radost z angažmá Jiřího Hunkese neskrýval sportovní manažer a trenér mužů Kamil Pokorný. Ten je rád za tak zkušeného hráče, který v obranných řadách bude nejen platný na ledě, ale pomáhat s výchovou mladých hráčů by měl i v kabině. “S Jirkou jsme se domluvili na dalším, ročním pokračování jeho angažmá v našem týmu. Věříme, že bude znovu táhnout naši defenzivu a bude jejím důležitým a spolehlivým článkem. Určitě zúročí své bohaté zkušenosti a bude i pomocníkem mladým hráčům nejen na ledě, ale i v kabině. Jsme rádi, že se nám povedlo domluvit a takhle zkušený bek u nás bude i dále působit.“

Jiří HUNKES je brněnský rodák. V Třebíči v minulé sezóně zastával roli nejzkušenějšího hráče a tu také potvrdil. Mezi obránci byl nejproduktivnějším hráčem, když v základní části nastoupil k sedmatřiceti zápasům a připsal si v nich jednu braku a dvanáct přihrávek. Spoustu času strávil i v přesilových hrách. Jednu další asistenci pak přidal v play off. Jak sám říká o své hře, celou kariéru je spíše nahrávačem, než koncovým hráčem, proto u jeho statistik nenajdete nějaká závratná čísla.
Jeho největší předností je velký přehled ve hře a obrovské zkušenosti. Proto je hodně využívaným hráčem právě v přesilových hrách i v rozhodujících částech zápasů, kam se jako bek držící hůl na pravou stranu opravdu hodí.

Jiří HUNKES přináši zkušenosti do obrany HST

A kde, že Jiří Hunkes zmíněné zkušenosti nasbíral? Ohlédnutí za jeho kariérou je opravdu bohaté. Začínal v Brně, ale ještě jako dorostenec se přesunul do Třince. Přes juniorku se propracoval až do prvního mužstva Slezanů, kde vydržel až do sezóny 2005 – 2006. Občas také naskakoval v první lize například ve Hvězdě Brno, Havířově nebo pak i Prostějově, kterému pomáhal postoupit ze druhé ligy v době, kdy Jestřábi byli farmou Třince. Sezóny 2007/08 až 2010/11 strávil v dresu Liberce. Pak přišlo roční angažmá ve Lvu Praha, respektive Spartě Praha a opět návrat do Liberce. Následovaly sezóny 2017/18 a 2018/19, které Hunkes strávil v Litvínově a ročník 2019/20 který znamenal působení v Chance lize ve Vsetíně. Poté už přišlo loňské angažmá v Horácké Slavii.

Pozorný čtenář si všiml, že ve výčtu sezóny chybí ta 2006/07. V ní totiž Jiří Hunkes působil ve finské nejvyšší soutěži s názvem SM-liiga a to v klubech Lukko a Pelicans. Na svém kontě má však i reprezentační zkušenosti a to jak z mládežnických výběrů, tak z té mužské, za kterou nastoupil celkem ke dvanácti duelům.
Nyní tedy tento obránce přidá už druhou sezónu v třebíčském dresu.

Přejeme úspěšnou a dlouhou sezónu a pevné zdraví.

Jiří Hunkes na www.eliteprospects.com

Podobné články

Aktuální zprávy

HST HRDINŮM 2022 a vrtulník nad zimákem již zítra!

30.09.2022
Aktuální zprávy

Horácká Slavia opět VZDÁVÁ HOLD HRDINŮM

25.09.2022
Aktuální zprávy

Tiskovka, křest, diskuze, autogramiáda i ceny pro fanoušky. Takové bylo pondělní posezení u piva s představiteli HST

13.09.2022