Menu +

Posílená Kometa míří po roce tradičně do Třebíče, dojde na souboj bratrů Eratů?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - S přelomem července a srpna přicházejí i tolik očekávané přípravné zápasy před nacházející, jubilejní dvacátou prvoligovou sezónou. První přípravné střetnutí je pro třebíčské diváky tradičně velice atraktivní, v pátek 29. července 2016 totiž přijede do Třebíče celek z jihomoravské metropole hrající tuzemskou nejvyšší soutěž, celek, jenž byl v dobách prvoligových tradičním sokem Horácké Slavie a dnes je naopak klubem, který s Bílými hvězdami úzce spolupracuje, HC Kometa Brno. Řada hráčů působila v obou klubech, což zvyšuje atraktivitu utkání. To startuje ve zmíněný den od 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

PARTENREM UTKÁNÍ JE SPOLEČENOST ITW PRONOVIA


Brněnská Kometa před nadcházející sezónou notně posilovala

Nechce se tomu skoro ani věřit, tradiční třebíčský soupeř v dobách prvoligových, klub HC Kometa Brno, odkoupil už před celými sedmi lety extraligovou licenci od Znojma. V extraligových letech se po těžkých začátcích klub etabloval a několikrát zavládla v Brně i na celé jižní Moravě hokejová euforie. Naposledy při lednových Hokejových hrách.

Další euforie by mohla přijít po letošní sezóně. Alespoň papírově, neboť Kometa notně posilovala. Ovšem jak prozradila pro klubový web jedna z posil, třebíčský odchovanec Martin Erat, vše si musí sednout. Nicméně papírové předpoklady tu jsou. Ondřej Němec, nejlepší odchovanec Třebíče, který kdy vynikl na postu obránce; dále Marek Kvapil, Martin Zaťovič, nebo Michal Gulaši.

MARTIN ERAT se stal před sezónou 2016/17 stejně jako Ondřej Němec posilou brněnské Komety, dojde v Třebíči k souboji bratrů Eratů?; foto Jiří Grulich, hc-kometa.cz.

Pohled na hráčský kádr Komety s třebíčským kontextem

NA CO SE TĚŠIT:
 • ROZLUČKA ROSTI MALENY:
  V utkání s Kometou Brno se s kariérou hráče rozloučí Rostislav Malena.
  Společně mu poděkujeme.
 • FANSHOP HST:
  Ve Fanshopu bude možnost zakoupit si nové předměty s logy k výročí 20-ti let od postupu HST do 1. ligy.
 • VIDEOPŘENOS:
  Pokud se nedostanete na stadion, klub připravil stream, čili videopřenos celého utkání. ODKAZ ZDE
 • NOVÉ OSVĚTLENÍ:
  Třebíčský zimní stadion se přes léto dočkal nového zářivkového osvětlení, které bude splňovat podmínky televizních přenosů a bude komfortnější pro hráče i diváky.
 • ATMOSFÉRA:
  Atmosféra v těchto zápasech bývá vynikající, podílejme se na ní i my a pojďme si společně užít toto letní hokejové osvěžení a vstup do nové sezóny.
 • Martin Erat a Ondřej Němec však nejsou jedinými odchovanci Horácké Slavie v brněnském dresu. Kapitánem Komety byl v posledních letech Leoš Čermák, v brankovišti by měl dostat prostor nadějný brankář, dvacetiletý Karel Vejmelka, plus dva útočníci stabilně hrající v základní sestavě, Martin Dočekal a Tomáš Vondráček.

  Připočteme-li bývalého třebíčského obránce a kapitána v dobách druholigových a později dlouholetého vynikajícího trenéra a sportovního manažera, Kamila Pokorného, jenž zastává v brněnském celku funkci asistenta trenéra, můžeme bez ostychu říci, že třebíčská stopa je v Kometě výrazná.

  Klub z jihomoravské metropole naopak opustili mj. útočníci Vilém Burian nebo David Ostřížek (136 zápasů za Třebíč; oba HC Olomouc).

  V Třebíči je naproti tomu díky spolupráci s Kometou hned několik hráčů z Brna.

  Oficiální soupiska Komety; opomeneme-li mládežníky pod 18 let v přípravě „A“ týmu

  HC Kometa Brno: Čiliak, Vejmelka, Klimeš, Jekel (měl by působit celou sezónu v Třebíči), Slavíček – Gulaši, Koch, Kováčik, Malec, O. Němec, Štencel, Trška – Čermák, Dočekal, Dostálek, Dymáček, M. Erat, Haščák, Havránek, J. Hruška, Káňa, Kvapil, Mrázek, V. Němec, Raška, Vondráček, Zaťovič, Zohorna H..

  SK Horácká Slavia Třebíč

  ROSTISLAV MALENA se loučí s aktivní hráčskou kariérou – více informací ZDE.

  V přípravě na ledě prozatím třicet čtyři hráčů – více informací ZDE.

  Třebíčští odstartovali přípravu na ledě v neděli 24. července, kádr bude postupně doznávat změn, někteří hráči odejdou, jiní naopak teprve přijdou. “Do přípravy se s námi zapojí čtyři brankáři a třicet hráčů do pole, to jsou počty hráčů k dnešnímu dni. Nějaké hráče ještě máme v jednání, zatím to ale není dotaženo. Po zápase s Budapeští, tedy po devatenáctém srpnu, kdy nám budou zbývat tři přípravné zápasy, bychom chtěli mít jasněji. Neříkám, že budeme mít úplně finální sestavu, ale chtěli bychom už mít sestavu zúženou a tak z devadesáti procent mít jasno o soupisce pro mistrovská utkání.“

  Po prvních pěti dnech na ledě začnou dlouho očekávané přípravné zápasy, ve kterých se mohou hráči ukázat, ale také získat potřebné sebevědomí před startem WSM Ligy. “Je jasné, že všechno prohrát není dobré. Výsledky v přípravě bychom rádi viděli nejméně vyvážené, ale každý zápas, do kterého nastoupíme, chceme samozřejmě vyhrát, to je jasné. Především musíme být dobře připraveni na začátek září tak, abychom zvládli co nejlépe start do nové sezóny. Třeba takové vítězství nad extraligovou Kometou by mohlo hráčům dát hodně sebevědomí,“ pronesl nový lodivod Horácké Slavie a pamětník postupu Třebíče do 1. ligy, Martin Sobotka, před startem samotné přípravy.

  Hráči v přípravě na ledě v Třebíči

  SK Horácká Slavia Třebíč: Dominik Svoboda, Jekel, David Svoboda, Šoustal – Zdráhal, Schejbal, Čejka, Niko, Bartejs, Jiří Wasserbauer, Kupčík, Kubeš, Hort, Kovář – Erat, Dolníček, Kristl, Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Psota, Kusko, Milfait, Huňa, Čech, Kadlec, Paták, Přibyl, Petelin, Juráň, Stehlík, Všetečka, Motloch, Pokorný, Matov.

  ROSTISLAV MALENA se v utkání s Kometou rozloučí s aktivní hráčskou kariérou.

  Poslední vzájemné zápasy Třebíče a Komety

  1. liga, SEZÓNA 2008/09

  Třebíč – Kometa 2:3 (Hrbáček, Zahradník)
  Kometa – Třebíč 7:2 (Čech, Kaláb)
  Kometa – Třebíč 5:0
  Třebíč – Kometa 3:5 (Sojčík, Obdržálek, Stejskal)

  příprava, před SEZÓNOU 2012/13

  Třebíč – Kometa 0:5

  příprava, před SEZÓNOU 2013/14

  Třebíč – Kometa 3:5 (Dolníček, Wasserbauer, Paták)

  příprava, před SEZÓNOU 2014/15

  Třebíč – Kometa 2:1 (Čuřík, Beneš)

  příprava, před SEZÓNOU 2015/16

  Třebíč – Kometa 2:6 (Wasserbauer, Zohorna R.)

  SK Horácká Slavia Třebíč – HC Kometa Brno
  v pátek 29. července 2016 v 17:30 hodin
  na Zimním stadionu Města Třebíče
  - MANN+HUMMEL aréně

  Roman Erat, David Dolníček
  nejvýraznější osobnosti třebíčského hokeje
  Martin Erat, Ondřej Němec, Leoš Čermák, Kamil Pokorný
  Tomáš Bartejs
  nadějní odchovanci třebíčského hokeje
  Karel Vejmelka, Martin Dočekal, Tomáš Vondráček

  Poznámka: Těm, kteří se nezúčastní osobně, zajistíme tradiční on-line přenos.

  Plán přípravy 2016/2017
  Třebíč – Kometapátek 29. 7. 2016
  Nitra – Třebíčpátek 5. 8. 2016
  Třebíč – Jihlavaúterý 9. 8. 2016
  Žďár nad Sázavou – Třebíčpátek 12. 8. 2016
  Kladno – Třebíčúterý 16. 8. 2016
  Třebíč – Budapešťpátek 19. 8. 2016
  Třebíč – Přerovúterý 23. 8. 2016
  Prostějov – Třebíččtvrtek 25. 8. 2016
  Jihlava – Třebíččtvrtek 1. 9. 2016

  Podobné články

  Pozvánky na zápas

  Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

  16.03.2024
  Pozvánky na zápas

  Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

  12.03.2024
  Pozvánky na zápas

  Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

  08.03.2024