Menu +

Potvrdí hokejisté Horácké Slavie Třebíč svou formu v Prostějově?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíč v sobotu zamíří do Prostějova, kde změří síly s tamními Jestřáby. Hokejisty Horácké Slavie dělí od Prostějova pouhé čtyři body a je tedy více než jasné, že v tomto zápase půjde o hodně. Třebíč by se v případě tříbodové výhry k Prostějovu přiblížila na rozdíl jediného bodu. Pokud by ovšem uspěli Jestřábi, bodový rozdíl mezi těmito soupeři by se ještě více prohloubil. Třebíčské Bílé hvězdy zvládly těžký zápas proti favorizovanému Motoru a připsaly si důležité dva body do tabulky. To Prostějov si z minulého kola odnesl jeden bod za prohru po nájezdech. Psychika by tedy měla hrát ve prospěch třebíčských hokejistů. Zápas začíná v sobotu v 17:00 na prostějovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

VIDEOPŘENOS ZÁPASU JESTŘÁBI PROSTĚJOV - SK HS TŘEBÍČ SLEDUJTE ZDE


LHK Jestřábi Prostějov

Hokejový klub v Prostějově vznikl v roce 1913. Prostějov se nejvíce proslavil v sezóně 1931/1932, kdy se probojoval na celostátní mistrovství. Na tomto mistrovství došli prostějovští hokejisté až do finále, které však o jediný gól vyhrálo pražské LTC. Prostějov se také pyšní třemi prvenstvími na Tatranském poháru. Za svoji existenci vystřídal Prostějov celkem sedm názvů.

V sezóně 2013/2014 Jestřábi vyhráli skupinu Východ ve druhé lize a postoupili tak do play off. Jak plyy off tak i následnou baráž o WSM ligu prostějovští hokejisté zvládli a od sezóny 2014/2015 Jestřábi hrají druhou nejvyšší hokejovou soutěž v České republice.

První rok ve WSM lize se Prostějov trápil a musel bojovat o udržení. Prostějovští Jestřábi hektickou část sezóny zvládli a ve druhé nejvyšší tuzemské lize se udrželi.

O rok později se z outsidera stal velmi silný tým. Prostějov se z minulé sezóny ponaučil, a nakonec se po základní části umístil na celkovém pátém místě. Ve čtvrtfinále ovšem Prostějov tvrdě narazil na pražskou Slávii, která nedala Jestřábům žádnou šanci. I tak ale hokejisté Prostějova mohli považovat svoji sezonu za velmi úspěšnou.

V loňské sezóně Prostějov těsně nepostoupil do elitní šestky tabulky a po urputném souboji s přerovskými Zubry skončil v předkole.

Z pěti posledních zápasů odešli Jestřábi jako vítězové třikrát

Prostějov v osmnáctém kole WSM ligy dlouho vzoroval silnému českobudějovickému Motoru, ale nakonec padl 2:3 po prodloužení. Jestřábi si spravili chuť v následném zápase s Benátkami nad Jizerou, které porazili vysoko 7:2. Prostějov si poradil také s Kadaní, nad kterou zvítězil 4:2. Zápas s Frýdkem - Místkem dospěl do prodloužení, kde o své výhře rozhodli prostějovští Jestřábi. Utkání se Vsetínem došlo až do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější hokejisté z valašského kraje.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Luboš Horký (9+4)

nejlepší nahrávač: Roman Erat (3+13)

lídr kanadského bodování: Roman Erat (3+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,19%, Karel Vejmelka 91,45%, Lukáš Dostál 90,28%, Dominik Svoboda 100%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Čejka, Furch, Půža, Kaláb, Hort – Vodný, Dolníček, R. Erat – Horký, Jan Wasserbauer, Kratochvíl – Kristl, Kusko, R. Zohorna – Paták, Tadeáš Král, Malec.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – L. Luňák, V. Meidl, Nestrašil – Fiala, Hajný.

Ostatní sobotní zápasy 23. kola WSM ligy

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 15:00

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 17:00

HC Frýdek - Místek - HC Benátky nad Jizerou 17:00

SK Trhači Kadaň - VHK Robe Vsetín 17:00

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020