Menu +

Přestávka? Hlavně doléčit, uzdravit se a potrénovat, říká Kamil Pokorný

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie patří v současném ročníku Chance ligy bez diskuse k největším a nejpříjemněším překvapením celé soutěže. Sedm kol před koncem základní části ligy vedou tabulku o pět bodů a chystají se na závěr základní části a také na pokračování v podobě play – off, které by jim již nemělo uniknout.
Sdílejte článek
 

Jenže tým trenérů Pokorného, Barvíře a Dolníčka trápí stále poměrně velký počet marodů. Na marodce je od zápasu s Přerovem útočník Michal Vodný, nemoc trápí Vojtěcha Šilhavého, Matěje Nováka a Matyáše Svobodu. K tomu je dlouhodobě zraněný obránce Jiří Hunkes. Proto poslední zápas před reprezentační pauzou se záložním týmem Pardubic odehrála Horácká Slavia pouze za tři formace.

“Vsadili jsme všechno na jednu kartu a šli jsme na tři pětky. Věřili jsme, že poslední zápas před reprezentační pauzou se kluci vydají a před domácími diváky se popereme o výsledek. Od prvního střídání jsme z mužstva cítili energii a chuť zápas zvládnout“ říkal krátce po vítězném duelu čtyřicátého pátého kola hlavní trenér Kamil Pokorný.

Právě reprezentační přestávku by chtěl třebíčský tým využít k regeneraci, tréninku, či doplnění fyzičky. Věnovat se trenéři jistě budou i zapracování nových tváří Tomáše Pšeničky a Daniela Klímka do systému hry HST. Ale především jde o návrat zraněných a doléčení nemocných hráčů. To potvrdil i hlavní muž třebíčské střídačky.

“Do pauzy jdeme s výhrou v zádech, v tabulce jsme první, takže máme klid na práci. V první řadě se musíme vyléčit, odpočinout a pak se nachystat na další zápasy. Už v neděli jedeme do Zlína. Základní část budeme chtít dohrát co nejlépe a věřím, že se kluci uzdraví a budeme pokračovat v kvalitních výkonech.“


Kamil Pokorný si dělá poznámky při koučování zápasu s Přerovem


Program závěru základní části si na Horáckou Slavii nachystal skutečně extrémně těžké soupeře. V posledních sedmi zápasech se bílé hvězdy představí už jen třikrát doma (středa 15.2. Poruba, středa 22.2 Sokolov a pondělí 22.2 Litoměřice). Naopak na led soupeřů pocestuje třebíčský tým hned čtyřikrát. V neděli 22.2. od 15:30 se představí ve Zlíně, v sobotu 18.2. pak při derby s Jihlavou v Pelhřimově. Sobota 25.2. bude patřit peprnému utkání ve Vsetíně a středa 1.3. bude posledním utkáním základní části, Třebíčští pocestují do Prostějova.

“O přestávce jsme chtěli trošku pracovat na kondici, protože v sezóně na to není moc čas. Teď mají hráči dva dny volna a uvidíme, v jakém složení se sejdeme v úterý na tréninku. V plánu máme dvě tréninkové fáze, pátek a sobotu už budeme věnovat předzápasové přípravě, protože v neděli už hrajeme ve Zlíně,“ nastiňuje program týmu úspěšný třebíčský kouč.

Pravda je, že přestávek a času na regeneraci, případně doplnění fyzické kondice, či doléčení zranění je v Chance lize málo. V minulých kolech musely týmy naší druhé nejvyšší soutěže zvládnout zápasy takřka každý druhý den. A v takových zápasech se zranění prostě přihodí, mohou pramenit z únavy, či velkého zatížení, krátkého času na regeneraci.

Našlapaný program je však určitou daní za to, že vyřazovací boje, nebo chcete li play – off musí skončit v takovém termínu, aby jeho vítěz mohl vyzvat poslední tým extraligy v bojích o účast v nejvyšší soutěži.

“Ono toho prostoru moc není, ale musíme se hlavně dívat na to, ať jsou kluci zdraví a schopní hrát. Proto chceme o přestávce hlavně doléčit nemoci a zranění. S těmi, kdo budou o přestávce trénovat chceme oživit kondici. V pátek a sobotu se ale už budeme systémově chystat na Zlín, který sice minulý zápas prohrál, ale v poslední době se vzepjal a je to teď ten Zlín, který se očekával od úvodu soutěže. Nečeká nás tam nic lehkého, ale to v žádném zápasu téhle soutěže.“ uzavírá Kamil Pokorný.

Podobné články

Aktuální zprávy

SEMIFINÁLE PLAY OFF 2023!

14.03.2023
Aktuální zprávy

Semifinále? Krásný pocit! rozplývá se Forman. Vyzdvihuje soudržnost

14.03.2023
Aktuální zprávy

VIDEO: Řev, pusa a velká euforie! Takhle se slaví POSTUP

14.03.2023