Menu +

Přichází dravost, vítáme tři nové posily

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Ačkoliv je léto v plné síle a fanoušci Horácké Slavie si užívají zasloužených chvil odpočinku a letních radovánek, borcům Horácké Slavie končí dovolená a zahájili přípravu na ledě, tzv. předzávodní období. První týden po dovolené bude následovat suchá příprava spojená s tréninkem na brněnském ledě. Naše redakce dostala exkluzivní informaci, že kromě všech již známých akvizic, vyjedou na led i tři v HST úplně nová jména, která Vám chceme krátce představit. Na titulní fotografii zleva Šimon Frömel, Ondřej Baláž a Marek Berka.
Sdílejte článek
 


O komentář k příchodů tří nových jsme požádali hlavního trenéra a zároveň sportovního manažera mužů Horácké Slavie Kamila Pokorného:

"Hráčům skončila dovolená a a my jsme samozřejmě ještě doplnili kádr. Od pondělí nás posílili útočníci Marek Berka a Šimon Frömel a také obránce Ondřej Baláž. Všechny tři hráče spojuje to, že jsou to mladí hráči ročníků 2001, 2002 a 2003. My si od nich slibujeme kvalitní bruslení, drajv, takový ten mladický hokej, kdy jich bude plný led. Všichni tři už jsou prověřeni i extraligou, všichni nakoukli i do mládežnických reprezentačních výběrů, vyzkoušeli si i první ligu, takže nejdou do neznáma. Domluvili jsme se s Litvínovem na tom, že Marku Berkovi a Ondrovi Balážovi u nás dáme prostor a zároveň to pro ně bude takový jakýsi krok mezi juniorským a dospělým extraligovým hokejem. Šimon Frömel přichází ze Zlína, kde nedostával potřebný prostor. Končil v juniorce a my jsme si ho vyhlédli. Zkušených hráčů máme nyní dostatek a potřebujeme trošku mládí a drajvu, který by tito kluci měli do hry přinést. Proto jsme je podepsali a to od nich budeme vyžadovat. Tím ale posilování nekončí, v průběhu dalších dnů se objeví další hráči na try out. O tom budeme včas informovat. Mužstvo ještě chceme doplnit, zkvalitnit a mít v týmu zdravou konkurenci."

Útočník Šimon Frömel se narodil 27.5. 2003 ve Zlíně. Ve svém rodném městě hokejově vyrostl, a ještě nikdy nenastoupil za žádný jiný klub! Horácká Slavia Třebíč tak bude jeho první zkušeností mimo organizaci Beranů. Útočník držící hůl v levé ruce měří 179 centimetrů a váží 79 kilogramů.

V loňské sezóně patřil k tahounům zlínské juniorky, za kterou odehrál 38 utkání a získal v průměru bod na zápas (17+21).

Naskočil také k celkem 29 zápasům za zlínské áčko. Vyzkoušel si play off a naskočil i ke třem zápasům baráže. V semifinále právě proti Horácké Slavii byl výraznou postavou a dal v něm i jednu branku. Za dospělé Berany si v uplynulé sezóně připsal celkem 5 bodů (4+1).

K velice solidním statistikám se sluší dodat i fakt, že má dvacetiletý zlínský odchovanec na kontě i několik startů v mládežnických reprezentačních družstvech.

Šimonovi přejeme, ať se mu v dresu s bílou hvězdou daří a ať se mu v našem klubu a krásném městě líbí!


Forvard Marek Berka je ze všech tří nových hráčů nejstarší. Narodil se 22. ledna 2001, měří 182 centimetrů a váží 78 kilogramů. Za Litvínov, odkud do Třebíče přichází, nastupoval celou mládežnickou kariéru. Teprve v sezóně 2018 – 19 naskočil do jednoho zápasu ve druholigovém Děčíně. Sezónu 2020 -21 a 2021 – 22 strávil převážně v Litoměřicích. Sezónu minulou rozdělil mezi Sokolov a Litoměřice. V Chance lize už nasbíral 106 startů s bilancí 18 branek a 16 asistencí. Na svém kontě má i starty za reprezentační výběry U16 a U17.

Také Markovi přejeme v Třebíči hodně úspěšných zápasů.

Obránce Ondřej Baláž se narodil 26.11. 2001, měří 182cm a váží 83kg. Držení hole má na levou stranu. Stejně jako Marek Berka, i Ondra strávil mládežnická léta v Litvínově. Zkušenosti s mužským hokejem začal sbírat od sezóny 2019 - 20 v Litoměřicích, kde působil až do ročníku 2021 - 22. Minulou sezónu pak oblékal dres Sokolova. V Chance lize nabíral už slušných 101 startů s bilancí 3 + 13. Celkem sedmdesát zápasů nasbíral i v reprezentačních výběrech U16, U17, U18 a U20. Ve dvaceti zápasech také pomohl mateřskému Litvínovu v extralize.

Ať se v Třebíči daří a hodně štěstí přejeme i Ondřejovi.

Aktuální soupiska mužů HST ZDE

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024