Menu +

Přichází zkušenosti do útoku, za HST bude nastupovat Jiří Ondráček

Aktuální zprávy
Jiří Ondáček je velice zkušeným útočníkem ošlehaným množstvím extraligových zápasů. V naší nejvyšší soutěži odehrál celkem 738 duelů, nastřílel 87 branek a dohromady nasbíral 194 kanadských bodů. Stalo se tak ve třech klubech, Zlíně, Českých Budějovicích a Kometě Brno, za kterou hrál ještě v sezóně 2022/23. Je odchovancem zlínského hokeje, kde působil převážnou část své kariéry. Oblékal ale i dresy Olomouce, Přerova Havířova, či Havlíčkova Brodu v naší druhé nejvyšší soutěži. Letošní ročník začal v Rumunsku, kde nastupoval za klub Steaua Bucuresti. Jiřímu Ondráčkovi je 35 let a jeho míry jsou 186cm, 85kg s držením hole na levou stranu. Jirkovi přejeme v našem dresu s bílou hvězdou hodně štěstí.
Sdílejte článek
 

Své vyjádření k čerstvé posile nám poskytl i hlavní trenér týmu mužů HST Kamil Pokorný. “V první řadě bych chtěl říct, že máme strašně úzký kádr a hledali jsme hráče, který by splňoval naše požadavky a předpoklady. Po tom, co ukončil zahraniční angažmá, se nám podařilo domluvit s Jirkou Ondráčkem, za což jsme velice rádi. Je to hráč, který má odehráno nespočet zápasů v extralize, se Zlínem získal i titul. Jednali jsme spolu už před dvěma roky, kdy jsme ho sem k nám do Třebíče chtěli. Tenkrát si ho ale vyhlédly České Budějovice a Jirka tam odehrál parádní sezónu, ve které pomohl k bronzové medaili. Po těch dvou letech se naše cesty zase spojily a já jsme rád, že jsme to dotáhli do konce. Jedná se o silového hráče, výborného do defenzivy, může hrát oslabení... Navíc dokáže mladým hráčům předat spoustu zkušeností. Je to komunikativní kluk, jsme rádi, že ho tady máme a věříme, že nám pomůže.

A kdy, že se můžou fanoušci v Třebíči na zkušeného borce, kterým Jiří Ondráček beze sporu je, těšit? To zatím bohužel není jasné, vše záleží na rychlosti vyřízení mezinárodního transferu.

"Chtěli bychom, aby Jirka šel co nejdřív do hry, protože máme spoustu nedoléčených a zraněných hráčů. Ale protože působil v zahraničí, tak se vyřizuje transfer a uvidíme, jak to časově vyjde. Byli bychom rádi, kdyby mohl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu, ale je možné, že se to potáhne déle a nastoupí až ve středu. Každopádně u nás má smlouvu od prvního prosince a já věřím, že se to podaří a diváci ho uvidí v akci co nejdříve."


Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024