Menu +

Příští ročník Chance ligy zná svou podobu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Chance liga dnes definitivně dostala svůj formát pro následující sezonu. Do play off postoupí dvanáct týmů, naopak sestoupit mohou až čtyři mužstva.
Sdílejte článek
 

Výkonný výbor ČSLH dnes definitivně schválil podobu příštího ročníku Chance ligy. Ta bude nakonec velmi podobná té z minulé sezony. Alespoň v první části soutěže.

V ní se utkají všechny týmy systémem každý s každým. Logicky tak půjde o jeden zápas doma a jeden venku. To dává dohromady 36 střetnutí. Poté se tabulka, stejně jako loni, rozdělí na dvě části. Nejlepších deset týmů si zahraje horní nadstavbovou skupinu, zbylých devět pak tu spodní. Každý s každým se zde opět utká dvakrát.

Do play off postoupí dvanáct týmů. Ve spodní nadstavbové skupině se proto bude hrát o dvě vstupenky do vyřazovacích bojů. Čtyři nejlepší mužstva získají automaticky právo účasti ve čtvrtfinále. Pátý až dvanáctý celek čeká předkolo.

Velkou novinkou je pro příští prvoligovou sezonu návrat sestupu. Chance ligu mohou v ročníku 2020/2021 opustit až čtyři týmy. Nejhorší dva účastníci ze spodní nadstavbové skupiny sestoupí rovnou. Kdežto celky, které obsadí čtrnácté až sedmnácté místo, mezi sebou sehrají takzvané play down.

Nejhůře postavený celek, který vzejde z této konfrontace, sestoupí automaticky. Druhý nejhorší čeká baráž s vítězem třetí nejvyšší soutěže, ta se bude hrát na čtyři vítězná utkání.

Příští ročník Chance ligy odstartuje 12. září, přičemž termínová listina už je stanovena. Na konkrétní rozlosování si však budeme muset ještě počkat.

„Nový formát soutěže, který byl dnes schválen, Horácká Slavia Třebíč podporuje. Hlasovali jsme pro něj, považujeme ho za rozumnou variantu. Po konzultaci s kolegou Jardou Barvířem jsme zároveň byli pro představenou termínovou listinu. Hlavně z důvodu toho, že pondělky v ní nejsou tolik nahuštěné,“ pověděl sportovní manažer Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Podobné články

Aktuální zprávy

HST na rovinu k tématu rekonstrukce zimního stadionu

před 3 dny
Aktuální zprávy

VIDEO: Hráči znovu makali na ledě, jak trénink hodnotí trenéři a oslavenec Krliš?

08.06.2021
Aktuální zprávy

Ledy v Brně tentokrát pro dorost

07.06.2021